Orica-SCOTT / Tim de Waele

Duńczyk był najszybszy w hiszpańskim wyścigu jednodniowym po sprincie z peletonu. Ładnie pojechali kolarze CCC Sprandi Polkowice, którzy zajęli dwie lokaty w czołowej piętnastce.

Dzień po pięknym triumfie Alejandro Valverde w Murcii kolarze mieli do pokonania 190.9km po nieco łatwiejszej trasie w Almerii. Większość kilometrów przebiegało po hiszpańskim wybrzeżu, a podjazdy był dość krótkie. Ostatnie 20km to już płaski odcinek. W ostatnich latach większość triumfów należała do sprinterów takich jak Mark Cavendish, Sam Bennet czy Mark Renshaw. Tym razem wśród faworytów byli Magnus Cort Nielsen (Orica-SCOTT), Bryan Coquard (Direct Energie), Jens Debusschere (Lotto-Soudal), Matteo Pelucchi (BORA-hansgrohe) i Jonas Vangenechten (Cofidis). Na starcie byli też zawodnicy CCC Sprandi Polkowice.

Na początku od peletonu oderwała się trójka śmiałków Berden de Vries (Roompot – Nederlandse Loterij), Kenneth van Rooy (Topsport Vlaandern – Baloise) i Dries de Bondt (Verandas Willems-Crelan). Trio uzyskało ponad 8 minut przewagi, ale peleton kontrolował sytuację. Kolejne kilometry przebiegały dość tradycyjnie – zasadnicza grupa powoli skracała dystans do harcowników i ich akcja ostatecznie spaliła na panewce 20km.

Do samego końca nie pojawiła się już żadna akcja i rywalizacja rozstrzygnęła się w sprincie. Najszybszy był Magnus Cort Nielsen (Orica-SCOTT). Drugi był Rudiger Selig (BORA-hansgrohe), a trzeci Jens Debusschere (Lotto-Soudal). W końcówce ładnie finiszowali kolarze CCC Sprandi Polkowice, co skończyło się siódmą lokatą Macieja Paterskiego.

Wyniki:

1º 36 DEN NIELSEN, Magnus Cort ELI ORICA – SCOTT 04:31:22
2º 77 GER SELIG, Rudiger ELI BORA – HANSGROHE 0
3º 92 BEL DEBUSSCHERE, Jens ELI LOTTO SOUDAL 0
4º 52 ESP BARBERO, Carlos ELI MOVISTAR TEAM 0
5º 101 BEL CAPIOT, Amaury ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS 0
6º 4 BEL PLANCKAERT, Baptiste ELI TEAM KATUSHA ALPECIN 0
7º 83 POL PATERSKI, Maciej ELI CCC SPRANDI POLKOWICE 0
8º 165 ESP LOPEZ, Daniel ELI BURGOS BH 0
9º 61 NED KREDER, Raymond ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT 0
10º 46 BEL VAN GENECHTEN, Jonas ELI COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT 0
11º 135 ITA PASQUALON, Andrea ELI WANTY – GROUPE GOBERT 0
12º 11 RUS MAIKIN, Roman ELI GAZPROM – RUSVELO 0
13º 117 SLO PIBERNIK, Luka ELI BAHRAIN – MERIDA 0
14º 87 SLO TRATNIK, Jan ELI CCC SPRANDI POLKOWICE 0
15º 27 FRA TULIK, Angelo ELI DIRECT ENERGIE 0
16º 102 BEL DELTOMBE, Kevin ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS 0
17º 155 LTU KRUOPIS, Aidis ELI VERANDA’S WILLEMS – CRELA 0
18º 122 SUI PAGE, Dylan ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0
19º 137 BEL VANSPEYBROUCK, Pieter ELI WANTY – GROUPE GOBERT 0
20º 143 ESP IRIZAR, Julen ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – 0
21º 134 FRA OFFREDO, Yoann ELI WANTY – GROUPE GOBERT 0
22º 57 GER SUTTERLIN, Jasha ELI MOVISTAR TEAM 0
23º 82 POL PLUCINSKI, Leszek ELI CCC SPRANDI POLKOWICE 0
24º 73 GER HERKLOTZ, Silvio ELI BORA – HANSGROHE 0
25º 12 RUS SVESHNIKOV, Kirill ELI GAZPROM – RUSVELO 0
26º 47 BEL VAN STAEYEN, Michaël ELI COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT 0
27º 103 BEL FARAZIJN, Maxime ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS 0
28º 31 SLO MEZGEC, Luka ELI ORICA – SCOTT 0
29º 62 NED ARIESEN, Tim ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT 0
30º 133 GBR MCNALLY, Mark ELI WANTY – GROUPE GOBERT a 09
31º 152 BEL DE BONDT, Dries ELI VERANDA’S WILLEMS – CRELA a 09
32º 96 BEL ROELANDTS, Jurgen ELI LOTTO SOUDAL a 11
33º 17 RUS BOEV, Igor ELI GAZPROM – RUSVELO a 13
34º 154 BEL GOOLAERTS, Michael ELI VERANDA’S WILLEMS – CRELA a 15
35º 142 ESP TXOPERENA, Beañat ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 20
36º 126 ESP RUBIO, Diego ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA a 20
37º 51 ESP ARCAS, Jorge ELI MOVISTAR TEAM a 22
38º 21 FRA BOUDAT, Thomas ELI DIRECT ENERGIE a 27
39º 67 NED VAN EMPEL, Etienne ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT a 34
40º 65 NED REINDERS, Elmar ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT a 34
41º 45 FRA SENECHAL, Florian ELI COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 34
42º 75 GER PFINGSTEN, Christoph ELI BORA – HANSGROHE a 40
43º 76 GER SCHWARZMANN, Michael ELI BORA – HANSGROHE a 40
44º 33 AUS HAYMAN, Mathew ELI ORICA – SCOTT a 46
45º 132 BEL VAN MELSEN, Kevin ELI WANTY – GROUPE GOBERT a 47
46º 116 SLO PER, David ELI BAHRAIN – MERIDA a 47
47º 164 ESP RUIZ, Joan ELI BURGOS BH a 47
48º 144 ESP GONZALEZ, Adrian ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 47
49º 14 RUS FIRSANOV, Sergey ELI GAZPROM – RUSVELO a 47
50º 6 SLO SPILAK, Simon ELI TEAM KATUSHA ALPECIN a 47
51º 131 BEL BAUGNIES, Jérôme ELI WANTY – GROUPE GOBERT a 47
52º 85 POL OWSIAN, Lukasz ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 47
53º 136 BEL V.KEIRSBULCK, Guillaume ELI WANTY – GROUPE GOBERT a 47
54º 2 CRO KIŠERLOVSKI, Robert ELI TEAM KATUSHA ALPECIN a 47
55º 16 RUS SHALUNOV, Evgeny ELI GAZPROM – RUSVELO a 47
56º 3 GER MATHIS, Marco ELI TEAM KATUSHA ALPECIN a 47
57º 5 COL RESTREPO, Jhonatan ELI TEAM KATUSHA ALPECIN a 47
58º 66 NED RIESEBEEK, Oscar ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT a 47
59º 72 ITA BENEDETTI, Cesare ELI BORA – HANSGROHE a 47
60º 93 FRA GALLOPIN, Tony ELI LOTTO SOUDAL a 47
61º 104 BEL POLS, Ruben ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS a 01:18
62º 81 POL BROZYNA, Piotr ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 01:18
63º 167 ESP MERINO, Igor ELI BURGOS BH a 01:18
64º 44 FRA BOUHANNI, Rayane ELI COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 01:18
65º 84 POL MROZEK, Marcin ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 01:18
a 66º 113 ESP MORENO, Javier ELI BAHRAIN – MERIDA a 01:18
67º 53 ESP FERNANDEZ, Ruben ELI MOVISTAR TEAM a 01:18
68º 86 AUT GROßSCHARTNER, Felix ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 01:18
69º 25 FRA OURSELIN, Paul ELI DIRECT ENERGIE a 01:18
70º 95 BEL VAN DER SANDE, Tosh ELI LOTTO SOUDAL a 01:18
71º 54 ESP IZAGIRRE, Gorka ELI MOVISTAR TEAM a 01:18
72º 112 ESP IZAGUIRRE, Jon ELI BAHRAIN – MERIDA a 01:18
73º 107 BEL WALLAYS, Jens ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS a 01:18
74º 145 ESP BIZKARRA, Mikel ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 01:18
75º 153 BEL DUPONT, Timothy ELI VERANDA’S WILLEMS – CRELA a 01:18
76º 166 ESP JURADO, Marcos ELI BURGOS BH a 01:18
77º 115 SLO NOVAK, Domen ELI BAHRAIN – MERIDA a 01:18
78º 63 NED DE VRIES, Berden ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT a 01:18
79º 123 ESP IRISARRI, Jon ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA a 01:18
80º 34 NZL BEWLEY, Sam ELI ORICA – SCOTT a 01:18
81º 105 BEL LIETAER, Eliot ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS a 01:18
82º 147 ESP BARRENETXEA, Ander ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 01:18
83º 97 BEL WALLAYS, Jelle ELI LOTTO SOUDAL a 01:18
84º 114 ITA NIBALI, Antonio ELI BAHRAIN – MERIDA a 01:18
85º 121 ESP ZABALA, Josu ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA a 01:18
86º 56 ESP SOLER, Marc ELI MOVISTAR TEAM a 01:18
87º 124 USA OIEN, Justin ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA a 01:18
88º 1 RUS BELKOV, Maxim ELI TEAM KATUSHA ALPECIN a 01:18
89º 15 RUS FOLIFOROV, Alexander ELI GAZPROM – RUSVELO a 01:18
90º 13 RUS KOZONTCHUK, Dmitriy ELI GAZPROM – RUSVELO a 01:18
91º 151 BEL BILLE, Gaetan ELI VERANDA’S WILLEMS – CRELA a 01:18
92º 157 BEL VAN ZUMMEREN, Stef ELI VERANDA’S WILLEMS – CRELA a 01:18
93º 106 BEL VAN ROOY, Kenneth ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS a 01:18
94º 7 ESP VICIOSO, Ángel ELI TEAM KATUSHA ALPECIN a 01:18
95º 55 ESP PEDRERO, Antonio ELI MOVISTAR TEAM a 01:18
96º 37 DEN JUUL JENSEN, Christopher ELI ORICA – SCOTT a 01:18
97º 64 NED MEIJERS, Jeroen ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT a 01:18
98º 41 FRA COUSIN, Jerome ELI COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 01:57
99º 24 FRA GUILLEMOIS, Romain ELI DIRECT ENERGIE a 01:57
100º 35 BEL KEUKELEIRE, Jens ELI ORICA – SCOTT a 02:49
101º 91 BEL BENOOT, Tiesj ELI LOTTO SOUDAL a 02:49
102º 71 GER ACKERMANN, Pascal ELI BORA – HANSGROHE a 03:02
103º 22 FRA CARDIS, Romain ELI DIRECT ENERGIE a 03:15
104º 26 FRA PETIT, Adrien ELI DIRECT ENERGIE a 03:15
105º 23 FRA COQUARD, Bryan ELI DIRECT ENERGIE a 03:15
106º 42 FRA LEMOINE, Cyril ELI COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 07:48
107º 162 ESP ROBREDO, Alvaro ELI BURGOS BH a 12:24
108º 125 USA BUTLER, Christopher ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA a 12:24
109º 43 FRA BAGOT, Yoann ELI COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 18:38