fot. astanatimes.com

Niestety, jeden z francuskich wyścigów etapowych nie dojdzie do skutku. Organizatorzy za powód odwołania imprezy podali brak możliwości wykorzystania policyjnych motocykli, potrzebnych do odpowiedniego zabezpieczenia rywalizacji.

Według wstępnych założeń, wyścig miał odbyć się w dniach 8-12 lutego, lecz już u schyłku ubiegłego roku pierwsze dwa etapy zostały anulowane. Powód takiej decyzji był identyczny jak ten podany dziś. Tym samym, jeden z ciekawszych wyścigów otwierających sezon przestaje istnieć.

La Mediterraneenne utrzymało się na kolarskim lodzie jedynie przez rok. Tym samym jedynym zwycięzcą wyścigu w historii został Andriy Grivko. Poprzednikiem francuskiej imprezy był legendarny Tour Mediterraneen, którego nieodłączną częścią można uznać podjazd pod Mont Faron w okolicach Toulonu.

Wśród zawodników zgłoszonych do drugiej edycji wyścigu znajdował się m.in. Romain Bardet.

Poprzedni artykułNowe koła Roval CLX 50
Następny artykułCaleb Ewan pierwszym liderem Santos Tour Down Under 2017 (video)
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments