Orica-Bike Exchange

Obrońca tytułu Simon Gerrans, utalentowany sprinter Caleb Ewan i zwycięzca Il Lombardia Esteban Chaves przewodzą australijskiej ekipie.

Orica-SCOTT w Tour Down Under chce zgarnąć co się da – na etapy ma polować Caleb Ewan, a na klasyfikację generalną Simon Gerrans lub Esteban Chaves. W zeszłym roku drużyna wygrała pięć etapów (trzy Ewan i dwa Gerrans) i klasyfikację generalną wyścigu.

Będzie ciężko pobić zeszłoroczny wynik, ale skład, z którym przyjechaliśmy jest tak dobry, jak zawsze na Tour Down Under. To dla nas, naszych sponsorów i kibiców, bardzo ważny wyścig, w którym ponownie celujemy w klasyfikację generalną i etapy. Zmiany sprawiły, że drugi etap do Paracombe jest teraz królewski. Zamiast podjazdu o długości 1.8km będzie około 20 minut wspinaczki, a zależnie od sytuacji możemy rozegrać karty z Gerransem lub Chavesem. Na Willunga Hill wszystko się rozstrzygnie, ale generalka do tego czasu będzie już dużo jaśniejsza – powiedział Matt White, dyrektor sportowy zespołu.

Wsparciem dla trzech gwiazd będą Luke Durbridge, który imponował formą na mistrzostwach Australii oraz Damien Howson, kluczowy pomocnik Chavesa podczas Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Obaj będą mieli za zadanie wspierać swoich kolegów.

Daryl Impey również nie będzie miał łatwego wyścigu – na płaskich etapach razem z Rogerem Kluge będzie odpowiadał za rozprowadzanie Caleba Ewana, a w górach postara się wesprzeć Gerransa i Chavesa.

Santos Tour Down Under rozpoczyna się 15 stycznia od kryterium People’s Choice Classic.

Orica-SCOTT na Santos Tour Down Under 2017:

Esteban Chaves, Luke Durbridge, Caleb Ewan, Simon Gerrans, Damien Howson, Daryl Impey, Roger Kluge

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments