Trek - Segafredo

Drugi etap wyścigu dookoła kraju Basków, mamy rok 2015, amerykański kolarz Peter Stetina podczas kraksy łamie piszczel, a także cztery żebra. Wielu powątpiewało, że kolarz Trek- Segafredo wróci do sportu, jednak nie poddał się. Podpisał roczną umowę z amerykańską grupą i po czterech miesiącach przerwy wrócił do kolarstwa.

Po powrocie w 2015, pod koniec sezonu wziął udział w trzech wyścigach, w których zajmował odległe pozycje, ale najważniejszy był udział i pokazanie, że po ciężkiej kontuzji i po długiej absencji, można wrócić do sportu na najwyższym poziomie.

Początek tegorocznego sezonu był dla Stetiny spokojny, był pomocnikiem m.in. Bauke Mollemy w wyścigu dookoła kraju Basków, jego pierwszym poważnym testem po kontuzji, miał być Tour of California. Peter zdał ten test, na górskim etapie zajął drugie miejsce ustępując tylko Julianowi Alaphilippe. Po dosyć słabej czasówce, zawodnik Treka skończył wyścig na dwudziestym miejscu.

Wyścig w USA był punktem zwrotnym i światełkiem w tunelu. W nowym sezonie Stetina będzie jednym z głównych pomocników Alberto Contadora, podczas Tour de France.

    „Przybycie do naszej ekipy takiego kolarza, jak Alberto Contador, było dla mnie, jak i naszego zespołu świetną wiadomością . W górach będę go wspierał z całych sił”.

– powiedział Peter Steina.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments