Stölting Service Group

Po zaledwie jednym sezonie na poziomie Pro Conti, drużyna Stölting Service Group zakończy swoją działalność. Zarząd ekipy poinformował niemieckie media, że ich główny sponsor postanowił wycofać się z kolarstwa i w pełni skoncentrować na piłce nożnej.

Także przed rozpoczęciem sezonu 2016 przyszłość niemieckiej drużyny nie była pewna. Wówczas Stölting miał połączyć siły z duńskim sponsorem CULT Energy, jednak ci w ostatnim momencie postanowili zrezygnować z nawiązania współpracy.

Firma Stölting jako jedyny sponsor nie była w stanie dłużej pokrywać całych kosztów utrzymania drużyny na poziomie pro conti, dlatego już latem pojawiły się pogłoski o powrocie w szeregi ekip kontynentalnych.

Niestety, odejście większości zawodników i widoczna utrata motywacji wśród pracowników drużyny ostatecznie zmusiły sponsora do całkowitego wycofania się.

Spośród czynnych zawodników Stöltingu, Gerald Ciolek, Linus Gerdemann, Thomas Koep i Christian Mager pozostają bez kontraktów na kolejny sezon.

 

 

Poprzedni artykułSimon Gerrans: „Esteban Chaves jest w stanie pokonać Froome`a”
Następny artykułKolejny młody Norweg na celowniku ekipy WorldTouru
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments