Chociaż argentyńskie wyścigi obfitują w niespodzianki i regularnie wyłaniają wschodzące gwiazdy południowoamerykańskiego kolarstwa, Australia pozostaje najpopularniejszą zimową destynacją dla wywodzących się z północnej części globu ekip.

Obok 13 drużyn cyklu WorldTour, również Roompot i Aqua Blue Sport rozpoczną sezon udziałem w jednodniowym wyścigu Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Irlandzka drużyna poziomu Pro Conti w swoim debiucie postawi na sprawdzonego Leigh’a Howarda, który przed rokiem stanął na podium imprezy organizowanej przez swojego bardziej utytułowanego rodaka. Swoją szybkością i sprytem, w przewidywanym końcowym sprincie wspierać go będzie przede wszystkim Michel Kreder – wcześniej ścigający się w barwach Roompot – Oranje Peloton.

Skład Aqua Blue Sport na Cadel Evans Great Ocean Road Race 2017:
Aaron Gate (NZL), Leigh Howard (AUS), Peter Koning (NED), Michel Kreder (NED), Larry Warbasse (USA) and Conor Dunne (IRL)

Ekipa Roompot debiut w imprezie cyklu WorldTour ma już za sobą, ale na australijskim kontynencie pojawi się po raz pierwszy. Program “pomarańczowych” przewiduje udział w wyścigu Cadela Evansa oraz etapowym Herald Sun Tour (2.1), jednak składy nie zostały jeszcze podane.