Fot. BORA-hansgrohe

Konferencja prasowa niemieckiej drużyny World Tour – Bora-Hansgrohe – w której ścigają się między innymi Peter Sagan i Rafał Majka, skoncentrowana była na zaprezentowaniu nowych strojów i sprzętu.

Spośród kolarzy w spotkaniu z mediami wzięli udział: Peter Sagan, Rafał Majka, Leopold König i Pascal Ackermann.

Na trykocie BORA-hansgrohe pozostał kolor czarny, ale został nieco rozjaśniony przez biel i niebieski. 

Największym zainteresowaniem dziennikarzy cieszył się oczywiście mistrz świata, Peter Sagan, który wraz z Rafałem Majką i Leopoldem Königiem wystąpił w czarnych koszulkach polo, ponieważ ze względu na obowiązujące do końca roku kontrakty, nie mogli oni założyć strojów BORA-hansgrohe. 

Na naszym pierwszym zgrupowaniu w październiku mówiłem, że to będzie nowa przygoda dla nas wszystkich. Tak, jak BORA ciężko pracuje nad rewolucją w kuchni, tak my, myślę, że możemy zapoczątkować rewolucję w kolarstwie. Dla mnie ważne jest to, aby mieć wsparcie drużyny, a to czuję od samego początku”, powiedział Sagan w oficjalnym oświadczeniu drużyny.

Rafał Majka i Leopold König są zaś kolarzami, na których barkach spocznie ciężar zdobywania wysokich miejsc w wielkich tourach. Ostatnio mistrz Polski potwierdził, że jego głównym celem będzie Tour de France, a Czech, który w poprzednim sezonie ścigał się w drużynie Sky, skoncentruje się na Giro d`Italia lub hiszpańskiej Vuelcie, a we Francji być może pomoże Majce. Ich celem jest zajęcie miejsca w pierwszej piątce, w którymś z trzytygodniowych wyścigów.

Ja i Leo będziemy przewodzić drużynie w wielkich tourach. Ja w przyszłym roku skoncentruje się na Tourze i Vuelcie. Myślę, że we Francji, razem z Peterem i Leo możemy dokonać wielkich rzeczy”, zapowiedział Rafał Majka.

Skład drużyny BORA-hansgrohe na sezon 2017: Pascal Ackermann, Shane Archbold, Jan Barta, Erik Baska, Cesare Benedetti, Sam Bennett, Maciej Bodnar, Emanuel Buchmann, Marcus Burghardt, Silvio Herklotz, Michael Kolar, Patrick Konrad, Leopold König, Rafał Majka, Jay McCarthy, Jose Mendes, Gregor Muhlberger, Matteo Pelucchi, Christoph Pfingsten, Pawel Poljański, Lukas Postlberger, Juraj Sagan, Peter Sagan, Aleksejs Saramotins, Andreas Schillinger, Michael Schwarzmann oraz Rudiger Selig.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments