Orica-AIS / greenedgecycling.com / Con Chronis

Jedyną nową zawodniczką w australijskiej grupie będzie Georgia Baker.

Tylko jeden transfer oznacza, że w obliczu odejścia Tayler Wiles i Lizzie Williams w składzie Orica-AIS znalazło się 11 zawodniczek. 22-letnia Georgia Baker uzupełniła zespół o nową siłę na płaskich odcinkach. Australijka jest reprezentantką swojego kraju w kolarstwie torowym, w jeździe drużynowej na dochodzenie. Wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, a do nowych koleżanek dołączy po torowych mistrzostwach świata w Honk Kongu (kwiecień 2017).

Drużyna zostanie prawie niezmieniona w stosunku do poprzedniego sezonu. Wiemy, na czym stoimy i ze świetnie zbalansowaną i mocną drużyną możemy zaczynać treningi niemal od razu. Ekipa już wiele razy się razem ścigała i mamy szczęście bezpośredniego przejścia do rzeczy. Nasze cele na 2017 mogą się lekko zmienić, ale podejście do ścigania pozostaje takie samo – powiedziała Gene Bates, dyrektor sportowy.

W składzie znalazło się 10 Australijek i jedna zawodniczka z zagranicy – Holenderka Annemiek Van Vleuten. W obecnym sezonie Orica-AIS wygrała aż dwudziestokrotnie, ale zabrakło zwycięstwa w WorldTour. Największym sukcesem była dominacja Van Vleuten w Lotto-Belgium Tour (klasyfikacja generalna i dwa etapy).

Orica-AIS na sezon 2017:

Jessica Allen, Georgia Baker, Jenelle Crooks, Gracie Elvin, Katrin Garfoot, Alex Manly, Rachel Neylan, Loren Rowney, Sarah Roy, Amanda Spratt i Annemiek Van Vleuten.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments