Fot. www.alecipolliniteam.com

Podczas gali, która odbyła się w ostatnią sobotę w Veronie zaprezentowano skład kobiecej zawodowej drużyny kolarskiej Ale Cipollini Galassia.

Świadkami wydarzenia, które otworzył włoski piosenkarz Paolo Belli, było ponad 700 zgromadzonych osób. Wśród zaproszonych gości były takie znamienitości świata kolarskiego jak Eddy Merckx i Mario Cipollini, który jest jednocześnie dostawca rowerów dla „yellowfluorange ladies”.

Alessia Piccolo, prezydent drużyny powstałej w 2012 roku podczas swojego oficjalnego wystąpienia powiedziała:

„Drużyna w 2017 roku rośnie i konsoliduje się… Wzmocniliśmy zespół doświadczonymi i utytułowanymi zawodniczkami z całego świata. Bardzo wierzę w kobiece kolarstwo, dlatego jestem osobiście zaangażowana w budowę tego wieloletniego projektu”…

Kluczowymi słowami jakimi Alessia Piccolo opisuje swój projekt na rok 2017 to: ciągłość, innowacyjność i międzynarodowość.

W barwach drużyny Ale Cipollini Galassia w sezonie 2017 pozostaną cztery zawodniczki ze składu z 2016 roku: Marta Bastianelli, Martina Alzini, Ane Santesteban i Anna Trevisi. Nowymi twarzami jedenastoosobowej drużyny będą – Australijska sprinterka Chloe Hosking oraz specjalistka od wspinaczki Carlee Taylor, Belgijka Anisha Vekemans, Holenderka Janneke Ensing, Niemka Romy Kasper oraz Litwinka Daiva Tuslaite. Międzynarodowy skład uzupełniają dwie nowe włoskie zawodniczki Soraya Paladin i Martina Stefani.

Foto: www.alecipolliniteam.com
Foto: www.alecipolliniteam.com

Zawodniczki Ale Cipollini Galassia zainaugurują sezon 2017 w Austrlii startem w Santos Women’s Tour, który zostanie rozegrany w dniach 14 – 18 stycznia 2017.