Po wczorajszym spotkaniu z Radą Kolarstwa Zawodowego (PCC) w szwajcarskiej Genewie światowa federacja kolarska przyjęła regulacje na nadchodzący sezon. Najważniejszym postanowieniem jest dopuszczenie 18 grup do World Touru.

Kiedy ruszył proces rejestracji grup UCI World Tour stało się jasne, że na 17 miejsc jest osiemnastka kandydatów. W związku z tym Rada Kolarstwa Zawodowego postanowiła, że w 2017 i 2018 roku będzie 18 ekip z licencją World Tour Team, a dopiero w późniejszym czasie liczba ta zostanie zredukowana w celu zwiększenia rywalizacji na najwyższym szczeblu. W 2019 roku będzie to 17 grup, a rok później jeszcze jedna mniej.

Zdecydowano również zmienić zasady Rankingu Światowego UCI. Punkty z tego rankingu będą miały także wpływ na ranking World Tour.

“Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić nowe zasady UCI World Tour. To krok w kierunku bardziej przejrzystego procesu licencyjnego, a to powinno zwiększyć stabilność finansową grup World Tour.” – komentuje dla oficjalnej strony UCI prezydent federacji Brian Cookson.

Źródło: UCI