Marek Bala / naszosie.pl

Niewiele ponad miesiąc temu informowaliśmy o nowej grupie, która zastąpi kobiecy Rabobank. Teraz grupa Katarzyny Niewiadomej i Anny Plichty zyskały nowego sponsora w postaci WM3 Energie.

Firma działająca w branży energetycznej postanowiła związać się z kobiecym peletonem na 5 lat i dzięki temu stała się sponsorem tytularnym ekipy, która będzie startować pod nazwą WM3 Pro Cycling.

“Chcemy, żeby świat był zrównoważony, ale nie da się zrobić tego w jeden dzień. Mamy przed sobą wspaniały cel i robimy wszystko, by go osiągnąć, krok po kroku. Dlatego właśnie wchodzimy do sportu – w końcu rower to najbardziej “zielony” środek transportu. Trenujący zawodnicy są inspiracją dla już ogromnej, a wciąż rosnącej liczby osób jeżdżących na rowerze, zarówno tych, który robią to rekreacyjnie, jak i bardziej sportowo. Cieszymy się, że jesteśmy tego częścią i będziemy jeszcze przez wiele lat.”

-opowiada przedstawiciel WM3 – Peter van Tuijl.

W składzie na przyszły rok znalazły się dwie Polki – mistrzyni Polski w jeździe na czas oraz ze startu wspólnego – Katarzyna Niewiadoma oraz Anna Plichta, która ten sezon spędziła w BTC City Ljubljana. W grupie pozostały za to Anouska Koster, Yara Kastelijn, Jeanne Koreveaar, Moniek Tenninglo, a także legenda kobiecego kolarstwa – Marianne Vos. Nowymi twarzami oprócz Plichty będą Lauren Kitchen (wcześniej Team Hitec), Valentina Scandolara (Cylance Pro Cycling), Riejanne Markus (Liv – Plantur) oraz Rotem Gafinovitz.

Źródło: cyclingtips

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments