Marek Bala / naszosie.pl

Anna Plichta w byłym Rabobank – Liv, Gosia Jasińska w Cylance Pro Cycling – czyli przedstawiamy karuzelę transferową w kobiecych ekipach.

Nie tylko managerowie męskich drużyn starają się podpisać nowe kontrakty na kolejny sezon. Karuzela transferowa u kobiet także kręci się w najlepsze. Już ponad 80 nowych umów sfinalizowano do 22 października 2016 roku.

Oprócz transferu Anny Plichty do ekipy Kasi Niewiadomej i przejściu Gosi Jasińskiej do Cylance także kilka innych transferów było dość interesujących. Kirsten Wild będzie jeździła razem z naszą Gosią, Anna van der Breggen dołączy do Katarzyny Pawłowskiej w Boels – Dolmans.

Poniżej wszystkie zebrane transfery na dzień 22.10.2016

ALÉ CIPOLLINI GALASSIA

Janneke ENSING (Holandia) z PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM
Chloe HOSKING (Australia) z  WIGGLE HIGH5
Romy KASPER (Niemcy) z BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
Carlee TAYLOR (Australia) z TEAM LIV-PLANTUR
Daiva TUSLAITE (Litwa) z  INPA – BIANCHI

ASTANA WOMEN’S TEAM

Lisa MORZENTI  (Włochy)
Lara VIECELI  (Włochy) z  INPA – BIANCHI

BOELS DOLMANS CYCLING TEAM

Amy PIETERS (Holandia) z WIGGLE HIGH5
Jip VAN DEN BOS (Holandia) z PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM
Anna VAN DER BREGGEN (Holandia) z RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM

CANYON//SRAM

Pauline FERRAND PREVOT (Francja) z RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM

CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM

Allie DRAGOO (USA) z TWENTY16 – RIDEBIKER
Christina PERCHTOLD (Austria) z VITALOGIC ASTROKALB RADUNION NÖ
Cecilie UTTRUP LUDWIG (Dania) z TEAM BMS BIRN
Marie VILMANN (Dania) z TEAM BMS BIRN

CYLANCE PRO CYCLING

Małgorzata JASIŃSKA (Polska) z  ALE CIPOLLINI
Danielle KING (Wielka Brytania) z WIGGLE HIGH5
Willeke KNOL (Holandia) z LOTTO SOUDAL LADIES
Joëlle NUMAINVILLE (Kanada) z CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM
Kirsten WILD (Holandia) z HITEC PRODUCTS

DROPS CYCLING TEAM

Anna CHRISTIAN (Wielka Brytania) z WIGGLE HIGH5
Elizabeth HOLDEN (Wielka Brytania)
Martina RITTER (Austria) z BTC CITY LJUBLJANA
Susanna ZORZI (Włochy) z LOTTO SOUDAL LADIES

FORTITUDE PRO CYCLING (byłe Rabobank-Liv Woman Cycling Team)

Rotem GAFINOVITZ (Izrael)
Lauren KITCHEN (Australia) z HITEC PRODUCTS
Riejanne MARKUS (Holandia) z TEAM LIV-PLANTUR
Anna PLICHTA (Polska) z BTC CITY LJUBLJANA
Valentina SCANDOLARA (Włochy) z CYLANCE PRO CYCLING TEAM

HAGENS BERMAN / SUPERMINT PRO CYCLING TEAM

Jessica CERRA (USA) z TWENTY16 – RIDEBIKER
Peta MULLENS (Australia) z WIGGLE HIGH5
Beth Ann ORTON (USA) z VISIT DALLAS DNA PRO CYCLING
Starla TEDDERGREEN (USA)

HITEC PRODUCTS

Katrine AALERUD (Norwegia)
Ilona HOEKSMA (Holandia) z PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM
Nina KESSLER (Holandia) z LENSWORLD – ZANNATA

LARES WAOWDEALS

Alice COBB (Wielka Brytania)
Thalita DE JONG (Holandia) z RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
Sofie DE VUYST (Belgia) z LOTTO SOUDAL LADIES
Daniela REIS (Portugalia)
Amelie RIVAT (Francja) z  POITOU-CHARENTES.FUTUROSCOPE.86
Saartje VANDENBROUCKE (Belgia) z TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX

LENSWORLD – KUOTA

Tetyana RIABCHENKO (Ukraina) z INPA – BIANCHI
Anouk RIJFF (Holandia) z LOTTO SOUDAL LADIES

SUNWEB (obecne LIV – PLANTUR)

Lucinda BRAND (Holandia) z RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
Liane LIPPERT (Niemcy)
Coryn RIVERA (USA) z UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM
Ellen VAN DIJK (Holandia) z BOELS DOLMANS CYCLING TEAM

LOTTO SOUDAL LADIES

Annelies DOM (Belgia) z LENSWORLD – ZANNATA
Puck MOONEN (Holandia)
Trine SCHMIDT (Dania) z TEAM BMS BIRN
Kaat VAN DER MEULEN (Belgia) z LENSWORLD – ZANNATA

PARKHOTEL VALKENBURG / DESTIL CYCLINGTEAM

Nina BUYSMAN (Holandia)
Demi DE JONG (Holandia) z BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
Aafke SOET (Holandia)
Kyara STIJNS (Holandia) z TEAM LIV-PLANTUR
Esther VAN VEEN (Holandia) z SWABOLadies.nl

POITOU-CHARENTES FUTUROSCOPE 86

Shara GILLOW (Australia) z RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
Roxane KNETEMANN (Holandia) z RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM

TEAM COLAVITA/BIANCHI

Gillian ELLSAY (Kanada)
Kendelle  HODGES (Australia)
Abigail MICKEY (USA) z  UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM
Jessica MUNDY (Australia)
Ellen NOBLE (USA)
Amber RAIS PIERCE (USA) z  VITALOGIC ASTROKALB RADUNION NÖ
Ellen WATTERS (Kanada)

TEAM SERVETTO – FOOTON

Antri CHRISTOFOROU (Cypr)

TEAM WNT

Lydia BOYLAN (Irlandia)
Hayley JONES (Wielka Brytania)
Josie KNIGHT (Irlandia)
Elise MAES (Luksemburg) z VITALOGIC ASTROKALB RADUNION NÖ
Eileen ROE (Wielka Brytania) z LARES-WAOWDEALS WOMEN CYCLING TEAM
Gabriella SHAW (Wielka Brytania) z PODIUM AMBITION PRO CYCLING p/b CLUB LA SANTA
Hannah WALKER (Wielka Brytania)

TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX – GUILLD’OR

Nathalie BEX (Belgia)
Celine VAN SEVEREN (Belgia)

TWENTY16 RIDEBIKER

Annie FOREMAN-MACKEY (Kanada)

UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING WOMEN’S TEAM

Janelle COLE (USA) z  TWENTY16 – RIDEBIKER
Lauretta HANSON (Australia)
Kate SHERWIN (USA)
Lauren TUCKER HALL (USA) z  TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK
Tayler WILES (USA) z  ORICA – AIS
Ruth WINDER (USA)

 

Źródło: procyclingstats.com; cyclingquotient + własne