Już w najbliższy czwartek w Agios Nikolaos na Krecie ruszą Mistrzostwa Świata Dziennikarzy w kolarstwie szosowym. Na starcie pojawi się trójka Polaków!

Podczas tegorocznej edycji imprezy, która rozgrywana jest od 2000 roku – można zdobyć cztery medale. Pierwszego dnia ścigania odbędzie się sprint na dystansie zaledwie 300 metrów. Drugiego dnia rywalizacji organizatorzy przygotowali około 20 kilometrową jazdę drużynową na czas. Trzecim wyścigiem będzie niespełna 7 kilometrowa indywidualna czasówka, a finałowe wyścigi ze startu wspólnego odbędą się na kilku dystansach.

Różna długość trasy wywołana jest przez wprowadzenie kilku kategorii wiekowych. Panowie ścigają się w trzech, a Panie mają jedną klasyfikację open.

Polskę reprezentować będzie m.in nasz człowiek, czyli Andrzej Gucwa! Andrzej to podwójny mistrz Polski Dziennikarzy z 2014 i 2015 roku oraz tegoroczny wicemistrz. Reprezentację Polski w Grecji utworzą jeszcze Joanna Ejsmont i Piotr Ejsmont. Trio wystąpi w piątkowej drużynowej jeździe na czas, gdzie składy muszą liczyć minimum trzy osoby. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Wszystkie starty mieszczą się w samym centrum malowniczego miasteczka portowego Agios Nikolaos. Tereny w okolicach bardziej górskie, więc rywalizacja zapowiada się naprawdę ciekawie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments