lottosoudal.be

Gorilla będzie przewodził sześcioosobowemu składowi, który może walczyć nawet o tytuł.

Niecały tydzień temu Andre Greipel (Lotto-Soudal) denerwował się na Niemiecki Związek Kolarski, który długo czekał z ogłoszeniem składu reprezentacji na mistrzostwa świata w Katarze. Dzisiaj okazało się, że “Gorilli” opłacało się czekać. Związek ogłosił, że to właśnie on, a nie Marcel Kittel (Etixx-Quickstep) zostanie liderem i kapitanem drużyny narodowej.

Chciałbym podziękować za zaufanie i przekazanie mi pozycji kapitana. Mając tylko sześciu kolarzy nie jesteśmy faworytami, ale jeśli będziemy współpracować, to mamy szansę – powiedział Greipel.

Mistrz Niemiec w tym sezonie zaliczył już 10 zwycięstw, w tym trzy etapy Giro d’Italia i jeden Tour de France. Wietrzna trasa może pasować silnemu zawodnikowi. Greipel udowodnił to m.in. podczas Tour of Turkey kiedy Lotto-Soudal rozbiło rywali na trzecim etapie.

Na razie nie jest pewna rola Marcela Kittela. Drugi ze znakomitych sprinterów naszych zachodnich sąsiadów w ostatnim czasie nie zachwycał formą, ale w szybkich końcówkach zawsze trzeba się z nim liczyć. Według Rad-Net zawodnik Etixx-Quickstep może otrzymać wolną kartę i jechać na własne konto. Z drugiej strony ostateczne powołanie nie jest dla niego pewne – federacja podała siedem nazwisk, a Niemcy otrzymali tylko sześć miejsc. Nie wiadomo też jak zdrowie Marcela Sieberga, który złamał obojczyk na niedawnym Eneco Tour.

Kolarze reprezentacji Niemiec powołani na mistrzostwa świata w Katarze:

Start wspólny (6 miejsc): Andre Greipel, Marcel Kittel, Tony Martin, Marcel Sieberg, John Degenkolb, Nils Politt, Jasha Sutterlin
Jazda indywidualna na czas (2 miejsca): Tony Martin, Jasha Sutterlin, Nils Pollitt