TT UEC

Reprezentant gospodarzy Alexys Brunel wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w jeździe indywidualnej na czas juniorów.

Po rywalizacji juniorek na arenę zmagań mistrzostw Europy wjechali juniorzy. Młodzi adepci kolarstwa walczący o pierwszeństwo w czasówce mieli do pokonania ponad 25 kilometrów. Do wyścigu przystąpiło 54. zawodników, a Polskę reprezentowali Mateusz Kostański i Filip Maciejuk.

europameisterschaft-2016-einzelzeitfahren-maenner-u23

Przez długi czas na prowadzeniu utrzymywał się Francuz Alexys Brunel. Reprezentant gospodarzy przejechał trasę w niecałe 36 minut i najbardziej do Brunela zbliżył się Norweg Iver Knotten, ale kolarz ze Skandynawii pomimo 9 sekund przewagi na punkcie kontrolnym na mecie był jednak wolniejszy o 11 sekund. W momencie, gdy na trasie znajdowali się ostatni zawodnicy stało się jasne, że Brunel zostanie mistrzem Europy, gdyż jadący jeszcze Jaka Primozić (Słowenia) i Clement Davy (Francja) mieli duże straty po 14,5km. Norwega Knottena wyprzedził jeszcze Szwajcar Marc Hirschi, który zdobył srebrny medal.

Filip Maciejuk z czasem 39:21 nie liczył się niestety w walce o czołowe lokaty. Lepiej pojechał drugi z naszych reprezentantów – Mateusz Kostański dystans czasówki pokonał w 38 minut i 20 sekund.

Poprzedni artykułOficjalnie: Setna edycja Giro d`Italia wystartuje z Sardynii
Następny artykułRio de Janeiro: złoty Rafał Wilk, srebrna Anna Harkowska
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.