Fot. BMC Racing Team

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przystała na prośbę kolarskich drużyn World Tour, by jazda drużynowa na czas nie była obowiązkowa. W rezultacie zażegnano powstały kilka tygodni temu konflikt i nie ma zagrożenia bojkotem.

Wcześniej udział w drużynowej jeździe na czas rozgrywanej na mistrzostwach świata był obligatoryjny dla wszystkich drużyn World Tour. Spotkało się to ze sprzeciwem, który wyraziło Association Internationale des Groupes Cyclistes Professionels (AIGCP). Niektóre ekipy groziły, że jeśli UCI nie zmieni tej reguły, zbojkotują tę konkurencję.

Tymczasem Międzynarodowa Unia Kolarska ogłosiła, że obie strony osiągnęły porozumienie, a do tej pory dziesięć drużyn potwierdziło start w jeździe drużynowej na czas w Katarze, w tym obrońcy tytułu – BMC Racing Team.

W rezultacie nie będzie można zdobyć punktów do rankingu UCI. Będzie to także dotyczyło jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn oraz innych konkurencji rozgrywanych podczas mistrzostw świata.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej UCI można przeczytać także, że zasady regulujące mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym powinny w przyszłości zostać skorygowane.