Fot. Movistar/Twitter

Zaledwie kilkanaście godzin po zakończeniu hiszpańskiej Vuelty Nairo Quintana przedłużył kontrakt z drużyną Movistar aż do 2019 roku. Podczas konferencji w głównej siedzibie Telefonici, właściciela operatora telefonii komórkowej Movistar, poinformowano także, że firma będzie sponsorem drużyny przez kolejne trzy lata.

W konferencji prasowej wzięli udział Nairo Quintana, Alejandro Valverde oraz szef drużyny Eusebio Unzue. Ogłoszono także, że kontrakt Valverde, który kończy się w tym roku, jest bliski odnowienia. Jednocześnie Hiszpan zadeklarował, że zamierza ścigać się do trzydziestego dziewiątego roku życia.

Wiadomość o kontynuacji współpracy firmy Telefonica z kolarską drużyną, oznacza, że jest to najdłużej istniejący skład w historii kolarstwa. Zbliża się obecnie do czwartej dekady działalności, która rozpoczęła się w 1980 roku pod nazwą Reynolds. Operator telefonii komórkowej Movistar zaczął sponsorować drużynę Unzue w 2011 roku.

Drużyna Movistar prowadzi w drużynowym rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), a Nairo Quintana jest pierwszy w indywidualnym zestawieniu. Kolumbijczyk, dzięki zwycięstwu w hiszpańskiej Vuelcie, wyprzedził mistrz świata Petera Sagana.