Fot. Team Sky

Zwycięzca tegorocznego wyścigu Liege-Bastogne-Liege zbliża się do zamknięcia swojego programu startów na ten sezon, ale już myśli o kolejnym. Bardzo możliwe, że będzie przewodził drużynie Sky w Giro d`Italia lub w hiszpańskiej Vuelcie.

28-letni Poels ma za sobą bardzo udany sezon, którego zdecydowanie najjaśniejszym punktem jest zwycięstwo w „Staruszce”. Ponadto Holender wygrał klasyfikację generalną wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana, etap w Volta Cyclista a Catalunya oraz w Tour of Britain. Był także kluczowym współautorem sukcesu Chrisa Froome`a w Tour de France.

Powyższe sukcesy, a także zdobyte doświadczenie, sprawiają, że Wout Poels będzie kolejnym kolarzem Teamu Sky, który z super domestique ewoluował w stronę samodzielnego lidera na trzytygodniowe wyścigi. Do tej pory taką drogę przebyli między innymi Rigoberto Uran, Mikel Landa czy Richie Porte.

Mój plan na przyszły sezon powstanie zimą, zobaczymy, w jakich wyścigach będę mógł pojechać na własne konto, a w jakich będę pomagał Chrisowi. Myślę, że rolę lidera będę mógł objąć w Giro lub Vuelcie. Uważam, że jestem na to gotowy, i mam nadzieję, że są na to gotowe także moje nogi – powiedział Poels portalowi cyclingnews.com.

Wout Poels z Wielkiej Brytanii uda się do Francji na mistrzostwa Europy, gdzie będzie częścią silnego składu reprezentacji „pomarańczowych”. Ostatnim wyścigiem w tym sezonie będzie dla niego Il Lombardia, w którym holenderski kolarz nie triumfował od 1981 roku, kiedy to wygrał Hennie Kuiper.

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba

Ale wiecie, że Landa przeszedł z Astany w tym roku jako lider na Giro ?

Yanev
Yanev

Tylu tych potencjalnych liderów w Sky … jakie role będzie miał przydzielane w następnym sezonie Michał Kwiatkowski? Już tylko będzie tyrał na innych jak Goły i Wiśnia?