Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche

Brazylijka z bardzo dużą przewagą wygrała etap i dzięki temu awansowała na pozycję liderki klasyfikacji generalnej. Aktywnie jechała Katarzyna Pawłowska (reprezentacja Polski).

Czwarty etap ciekawego wyścigu miał długość 126.7km i prowadził z Florac do Mont Lozere. Na trasie czekały aż cztery premie górskie (jedna drugiej, dwie pierwszej i jedna kategorii HC). W sumie w pionie do pokonania było aż 2790m.

profil

Pierwszy odjazd był już decydujący dla rywalizacji o klasyfikację generalną. Znalazły się w niej Edwige Pittel (DN 17 Poitou Charentes), Flavia Oliveira (Lares Waowdeals), Katarzyna Pawłowska (reprezentacja Polski) i Victoria Margarita Garcia (reprezentacja Hiszpanii). Na drugiej premii górskiej tempo nadawała Oliveira, która przed etapem była wiceliderką wyścigu.

Przewaga nad peletonem wynosiła aż pięć minut gdy Brazylijka zdecydowała się na odjazd. Druga zawodniczka Tour de Pologne Kobiet samotnie dotarła do mety i cieszyła się z podwójnego sukcesu – etapu i koszulki liderki. Druga przyjechała Pittel, a trzecia Garcia. Katarzyna Pawłowska dojechała dwunasta i awansowała na siedemnastą pozycję w klasyfikacji generalnej, w której najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Małgorzata Jasińska – 14. miejsce.

Pełne wyniki etapu – tutaj

Klasyfikacja generalna – tutaj