teamkatusha.com

Lokalny bohater potwierdził dominację w całym wyścigu i wygrał również ostatni etap, jak i cały wyścig. Tuż za podium, zarówno na etapie jak i w generalce, znalazł się zawodnik Verva ActiveJet – Jonas Koch.

Finałowy etap wyścigu po fiordach kończył się w Stavanger, a w końcówce na kolarzy czekały krótkie, aczkolwiek dość sztywne podjazdy.

tour des fjordsZgodnie z oczekiwaniami kilka kilometrów po starcie utworzyła się ucieczka dnia. W czołowej ósemce znalazł się m. in. Karel Hnik z polskiej grupy VERVA – ActiveJet. Harcownicy dość szybko zbudowali sobie trzyminutową przewagę i taka sytuacja utrzymywała się przez kilkadziesiąt kilometrów.

Gdy peleton zbliżał się do Stavanger dystans dzielący ich do ucieczki zmniejszał się z każdym kilometrem i gdy do mety pozostało jeszcze ponad 60 kilometrów harcownicy mieli już tylko półtorej minuty zapasu. Ucieczka także zaczęła się rozpadać i na początku ostatneij rundy na czele kręcił tylko Vegard Breen (Fortuneo – Vital Concept).

Ostatecznie Breen został dogoniony i o zwycięstwie zadecydował sprint z peletonu. Tam swoją dominację potwierdził Alexander Kristoff, który wygrał etap i zapewnił sobie tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Kolejny raz ładnie pojechał Jonas Koch z Vervy, który finiszował czwarty i na takiej samej pozycji ukończył cały wyścig.