Fot. Team Sky

Brytyjczyk z drużyny Sky wygrał jedenasty etap hiszpańskiej Vuelty z Colunga. Museo Jurásico na szczyt Peña Cabarga w Kantabrii (168,6 km). Liderem pozostał Nairo Quintana (Movistar). 

Po raz drugi w tym wyścigu skrystalizowała się bardzo liczna ucieczka. Dziś jechało w niej dwudziestu trzech kolarzy, i w większości byli to ci, którzy próbowali już w tym wyścigu sił przed peletonem, między innymi Restrepo, Machado, Rolland, Serry, Hermans, Stybar, Benedetti czy Bakelants.

Z powodu wysokiego tempa peletonu od początku etapu przewaga uciekinierów nie była wysoka. Trzydzieści kilometrów przed metą wynosiła poniżej minuty, zatem ucieczka została skasowana na początku wspinaczki pod Peña Cabarga. Najdłużej trzymał się Ben Hermans (BMC).

Przez niemal cały etap tempo głównej grupie nadawała ekipa Tinkoff, która zeszła z prowadzenia na początku podjazdu. Wówczas pałeczkę przejęli koledzy lidera wyścigu – drużyna Movistar.

Na pierwszy atak z grupy najlepszych trzeba było czekać do 1,8 km przed metą. Wówczas zaatakował Esteban Chaves z drużyny Orica-BikeExchenge. Kolumbijczyk szybko zyskał kilkanaście sekund przewagi, ale kilkaset metrów przed metą dopadli go Quintana, dla którego mocno pracował Valverde, i Froome.

O losach etapu zdecydował zatem emocjonujący pojedynek Quintana vs. Froome, w którym lepszy okazał się Chris Froome. Brytyjczyk zaatakował jako pierwszy i na to dynamiczne przyspieszenie nie zdołał już odpowiedzieć Kolumbijczyk.

Wyniki jedenastego etapu:

1 Christopher Froome (GBr) Team Sky 3:44:47
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:00:06
4 Leopold Konig (Cze) Team Sky
5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team 0:00:08
6 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange 0:00:13
7 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:14
8 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange 0:00:19
9 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:22
10 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:00:30
11 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 0:00:36
12 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:38
13 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:47
14 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:00:51
15 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
16 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac 0:00:52
17 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:01:04
18 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:01:09
19 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 0:01:12
20 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:01:21
21 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
22 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:01:24
23 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
24 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:01:35
25 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 0:01:38
26 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:01:45
27 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:01:48
28 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:01:53
29 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange 0:01:58
30 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:02:02
31 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:02:18
32 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
33 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
34 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
35 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:02:32
36 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:02:45
37 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
38 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:02:57
39 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
40 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team 0:03:00
41 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:03:03
42 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 0:03:11
43 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac 0:03:27
44 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
45 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 0:03:32
46 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:34
47 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
48 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:52
49 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:04:17
50 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
51 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:04:23
52 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:04:42
53 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
54 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
55 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
56 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida
57 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
58 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
59 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:04:45
60 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
61 Ian Boswell (USA) Team Sky
62 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
63 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 0:05:06
64 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 0:05:14
65 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
66 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:05:21
67 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:05:37
68 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step
69 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:05:55
70 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
71 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
72 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
73 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
74 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac
75 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:06:01
76 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 0:06:04
77 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
78 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:06
79 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:06:23
80 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:06:41
81 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18 0:07:00
82 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
83 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:07:12
84 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:07:18
85 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:07:24
86 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:07:25
87 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
88 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:07:39
89 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
90 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:07:42
91 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:07:44
92 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
93 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:07:51
94 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 0:07:52
95 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:08:41
96 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
97 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
98 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step 0:08:44
99 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:08:47
100 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
101 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
102 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
103 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
104 Tiago Machado (Por) Team Katusha
105 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
106 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step 0:08:54
107 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
108 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange 0:08:58
109 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:09:02
110 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:09:04
111 José Herrada (Spa) Movistar Team 0:09:14
112 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:10:20
113 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
114 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida
115 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
116 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
117 Julien Morice (Fra) Direct Energie
118 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
119 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
120 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
121 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
122 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
123 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
124 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
125 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
126 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
127 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step
128 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step
129 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
130 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
131 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:10:42
132 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
133 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
134 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
135 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
136 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
137 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
138 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
139 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
140 Mario Costa (Por) Lampre – Merida
141 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
142 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
143 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
144 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
145 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
146 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:11:14
147 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:11:28
148 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:11:37
149 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
150 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:11:56
151 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange 0:12:52
152 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:13:10
153 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
154 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 0:13:44
155 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
156 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
157 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
DNF José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
DNS Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
DNS Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
DNF Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
DNF Laurent Pichon (Fra) FDJ

Klasyfikacja generalna:

1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 42:21:48
2 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:54
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:05
4 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange 0:02:34
5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team 0:03:08
6 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:03:09
7 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange 0:03:25
8 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:03:34
9 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 0:03:45
10 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:03:56
11 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac 0:05:03
12 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 0:05:38
13 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:05:44
14 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:55
15 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:06:32
16 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:59
17 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team 0:07:26
18 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:50
19 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:07:53
20 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:08:10
21 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:08:22
22 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:09:03
23 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
24 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 0:09:09
25 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:10:01
26 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 0:10:21
27 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:10:22
28 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:10:25
29 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:12:04
30 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:13:05
31 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:15:54
32 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 0:16:27
33 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:17:52
34 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:20:39
35 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:23:35
36 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:23:39
37 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:23:45
38 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:24:03
39 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team 0:24:39
40 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:25:50
41 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:25:59
42 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 0:27:25
43 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:31:03
44 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:31:30
45 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange 0:31:53
46 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 0:39:11
47 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 0:40:52
48 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:41:58
49 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac 0:42:35
50 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:43:36
51 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team 0:43:45
52 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:44:13
53 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:46:11
54 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:48:45
55 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:50:38
56 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:51:14
57 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:52:33
58 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:54:02
59 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:55:04
60 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:55:58
61 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step 0:56:08
62 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 0:56:48
63 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:57:44
64 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:58:34
65 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:00:16
66 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:02:38
67 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:02:57
68 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 1:04:11
69 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 1:05:10
70 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 1:07:15
71 Tiago Machado (Por) Team Katusha 1:08:08
72 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:08:43
73 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 1:08:54
74 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:09:31
75 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling 1:11:54
76 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 1:12:59
77 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 1:13:05
78 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 1:13:18
79 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 1:13:49
80 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 1:14:29
81 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step 1:14:54
82 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1:15:09
83 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:16:11
84 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange 1:16:40
85 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 1:16:49
86 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:18:47
87 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1:19:08
88 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange 1:19:25
89 José Herrada (Spa) Movistar Team 1:21:02
90 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo 1:21:44
91 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1:21:52
92 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 1:22:52
93 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
94 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 1:23:06
95 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 1:23:50
96 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 1:23:55
97 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 1:24:11
98 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 1:24:20
99 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:25:47
100 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 1:27:55
101 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 1:28:00
102 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18 1:28:22
103 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 1:28:25
104 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:28:55
105 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:29:30
106 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange 1:30:56
107 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:31:20
108 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18 1:31:50
109 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 1:32:43
110 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 1:33:17
111 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 1:33:44
112 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal 1:34:54
113 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 1:35:38
114 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step 1:36:10
115 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac 1:36:17
116 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:36:36
117 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 1:36:46
118 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:37:03
119 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 1:37:42
120 Michal Golas (Pol) Team Sky 1:38:24
121 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 1:38:38
122 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:39:17
123 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 1:40:08
124 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 1:40:19
125 Christian Knees (Ger) Team Sky 1:41:28
126 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:42:02
127 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18 1:42:38
128 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:43:34
129 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team 1:43:41
130 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 1:45:02
131 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 1:45:17
132 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 1:45:53
133 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:46:56
134 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin 1:47:03
135 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 1:47:08
136 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 1:49:01
137 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1:50:18
138 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 1:51:35
139 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 1:52:54
140 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 1:53:26
141 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team 1:54:08
142 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step 1:54:23
143 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:55:24
144 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA 1:55:33
145 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:56:02
146 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling 1:58:38
147 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 1:59:02
148 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange 2:00:32
149 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange 2:01:32
150 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:03:50
151 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 2:04:26
152 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 2:04:27
153 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 2:05:12
154 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 2:07:11
155 Mario Costa (Por) Lampre – Merida 2:07:14
156 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:07:19
157 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:07:25
158 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 2:07:56
159 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 2:08:16
160 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 2:08:31
161 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 2:08:32
162 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 2:09:00
163 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step 2:10:38
164 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 2:11:47
165 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2:13:29
166 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 2:14:35
167 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 2:15:26
168 Johan Le Bon (Fra) FDJ 2:16:17
169 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 2:17:45
170 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18 2:22:09
171 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange 2:22:46
172 Julien Morice (Fra) Direct Energie 2:23:28
173 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 2:25:28
174 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 2:41:21