Tinkoff

Kolarz Tinkoffa nie dał sobie odebrać koszulki lidera na ostatnim etapie w Danii i zwyciężył w narodowym tourze. Ostatni etap wygrał Phil Bauhaus z Bora – Argon.

Po sobotniej czasówce stało się niemal pewne, że nikt nie będzie w stanie odebrać zwycięstwa Michaelowi Valgrenowi i ostatni etap do Frederiksberg będzie szansą na etapowe zwycięstwo dla sprinterów.

Pierwsza cześć rywalizacji upłynęła pod znakiem ucieczki szóstki zawodników: Tom Leezer (LottoNL-Jumbo), Mads Pedersen (Stolting), Frederik Baeckert (Wanty), Kasper Asgren (Virtu Pro), Simone Velasco (Bardiani) i Alex Rasmussen (coloQuick), ale część zawodników próbowała jeszcze na lotnych finiszach niwelować stratę do Valgrena, a to poskutkowało skasowaniem ucieczki.

W dalszej części etapu za emocje odpowiedzialny był Aime de Gendt (Topsport Vlaanderen), który walczył z Nicolaiem Brochnerem (Riwal) o koszulkę górala. Na rundach we Frederiksbergu akcja Belga została zlikwidowana i do pracy zabrała się grupa LottoNL – Jumbo, która chciała wyprowadzić Moreno Hoflanda na jak najlepszą pozycję do końcowego sprintu.

Holender w końcówce dał się jednak zaskoczyć Philowi Bauhausowi (Bora – Argon) i to Niemiec wygrał ostatni etap, a Hofland zajął “tylko” drugie miejsce. Dla kolarza LottoNL – Jumbo było to trzecie podium w tym wyścigu. Klasyfikację generalną wygrał Michael Valgren (Tinkoff).

Wyniki piątego etapu:

1 Phil Bauhaus (GER) Bora – Argon 18 3:34:24
2 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
3 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 0:00:00
4 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
5 Michael Valgren (Den) Tinkoff 0:00:00
6 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
7 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stölting Service Group 0:00:00
8 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
9 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling 0:00:00
10 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
11 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
12 Magnus Cort Nielsen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
13 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
14 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:00
15 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
16 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:00:00
17 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
18 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
19 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 0:00:00
20 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group 0:00:00
21 Nicolai Brøchner (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:00
22 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
23 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:00:00
24 Erik Baska (Svk) Tinkoff 0:00:00
25 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 0:00:00
26 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
27 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:00:00
28 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:00:00
29 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
30 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
31 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
32 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
33 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
34 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:00
35 Dennis Herforth Jensen (Den) ColoQuick – Cult 0:00:00
36 Jannik Hyldtoft Hansen (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:00:00
37 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:00:00
38 Barry Markus (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
39 Kasper Asgreen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:00
40 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:00:00
41 Ivar Slik (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
42 Fabian Wegmann (GER) Stölting Service Group 0:00:00
43 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
44 Christian Nyvang Lund (Den) ColoQuick – Cult 0:00:00
45 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
46 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
47 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:00:00
48 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:00:00
49 Emil Vinjebo (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
50 Silvio Herklotz (GER) Bora – Argon 18 0:00:00
51 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
52 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff 0:00:00
53 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 0:00:00
54 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group 0:00:00
55 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:00:00
56 Nicklas Pedersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
57 Emil Toudal (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:00:00
58 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
59 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
60 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
61 Michal Kolár (Svk) Tinkoff 0:00:00
62 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
63 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:00:00
64 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:00:00
65 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:00:00
66 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:00
67 Daniel Foder (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:00
68 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:00
69 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:00:00
70 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:00
71 Aske Vorre Louring (Den) ColoQuick – Cult 0:00:00
72 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:01:54
73 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
74 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Argon 18 0:01:56
75 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:01:57
76 Niklas Eg (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:01:57
77 Thomas Nybo Riis (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:01:57
78 Marcin Bialoblocki (Pol) ONE Pro Cycling 0:01:57
79 Jesper Odgaard Nielsen (Den) ColoQuick – Cult 0:01:57
80 Thomas Koep (GER) Stölting Service Group 0:01:57
81 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:57
82 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:57
83 Kristian Haugaard Jensen (Den) ColoQuick – Cult 0:01:57
84 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
85 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:00:00
86 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:02:18
87 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:00
88 Andreas Stokbro (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:00
89 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:03:06
90 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:03:06
91 Troels Rønning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:00
92 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 0:03:27
93 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
94 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 0:04:16
95 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:16
96 Rune Almindso Andersen (Den) ColoQuick – Cult 0:04:18
97 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:04:18
98 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:04:18
99 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:04:18
100 Rasmus Wallin (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:07:13
101 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:08:31
102 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team 0:08:31
103 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling 0:08:31
104 Mikkel Froelich Honore (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:08:31
105 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:08:46
106 Mathias Westergaard (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:08:46
107 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:08:46
108 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:08:46
109 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:08:46
110 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:08:46
111 Torkil Veyhe (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:08:46
112 Jesper Mørkøv (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:08:46
113 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk 0:08:46
114 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:08:46
DNF José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora – Argon 18
DNF Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert
DNF Alex Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult
DNF Søren Kragh Andersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Michael Valgren (Den) Tinkoff 16:41:35
2 Magnus Cort Nielsen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:10
3 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:57
4 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:01:21
5 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 0:01:22
6 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:33
7 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group 0:01:41
8 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:01:42
9 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:01:44
10 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:01:46
11 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:55
12 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 0:02:02
13 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:02:02
14 Silvio Herklotz (GER) Bora – Argon 18 0:02:11
15 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:16
16 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:02:19
17 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:02:28
18 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:02:29
19 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:02:30
20 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:02:32
21 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:02:39
22 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:56
23 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:03:03
24 Troels Rønning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:03:07
25 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:03:38
26 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 0:03:39
27 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:40
28 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:03:47
29 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:04:04
30 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:04:14
31 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:14
32 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:04:17
33 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:05
34 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:20
35 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:07:12
36 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:08:01
37 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 0:08:09
38 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:08:20
39 Jannik Hyldtoft Hansen (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:08:27
40 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:10:23
41 Emil Vinjebo (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:10:37
42 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:10:46
43 Aske Vorre Louring (Den) ColoQuick – Cult 0:11:05
44 Fabian Wegmann (GER) Stölting Service Group 0:11:09
45 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff 0:11:11
46 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 0:11:14
47 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:11:15
48 Daniel Foder (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:11:16
49 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:11:25
50 Jesper Odgaard Nielsen (Den) ColoQuick – Cult 0:11:36
51 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:11:59
52 Phil Bauhaus (GER) Bora – Argon 18 0:12:35
53 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:12:43
54 Barry Markus (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:13:36
55 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:14:02
56 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:14:46
57 Emil Toudal (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:14:50
58 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling 0:15:24
59 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 0:15:58
60 Rune Almindso Andersen (Den) ColoQuick – Cult 0:16:13
61 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:16:43
62 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:17:46
63 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group 0:18:25
64 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:19:05
65 Mikkel Froelich Honore (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:19:58
66 Kristian Haugaard Jensen (Den) ColoQuick – Cult 0:20:06
67 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:20:25
68 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:20:41
69 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:20:48
70 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:20:52
71 Erik Baska (Svk) Tinkoff 0:21:15
72 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:22:33
73 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:23:13
74 Kasper Asgreen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:24:14
75 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:24:17
76 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:25:46
77 Mathias Westergaard (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:26:01
78 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:26:10
79 Niklas Eg (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:26:13
80 Thomas Nybo Riis (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:27:10
81 Nicklas Pedersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:27:48
82 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:28:36
83 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:29:00
84 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:29:11
85 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Argon 18 0:29:43
86 Christian Nyvang Lund (Den) ColoQuick – Cult 0:30:10
87 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 0:31:08
88 Andreas Stokbro (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:31:21
89 Nicolai Brøchner (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:33:22
90 Thomas Koep (GER) Stölting Service Group 0:33:51
91 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:33:58
92 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:34:21
93 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stölting Service Group 0:34:35
94 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:35:12
95 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:35:15
96 Dennis Herforth Jensen (Den) ColoQuick – Cult 0:35:30
97 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:36:01
98 Torkil Veyhe (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:37:24
99 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:37:56
100 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team 0:38:18
101 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:38:23
102 Marcin Bialoblocki (Pol) ONE Pro Cycling 0:38:52
103 Michal Kolár (Svk) Tinkoff 0:39:32
104 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:40:10
105 Ivar Slik (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:40:29
106 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:41:37
107 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:41:48
108 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:42:03
109 Rasmus Wallin (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:45:53
110 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling 0:47:01
111 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:47:49
112 Jesper Mørkøv (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:48:49
113 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk 0:49:09
114 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:51:05