Tinkoff

Zawodnik z grupy Tinkoff był najmocniejszy na sztywnym podjeździe Kiddesvej i wygrał trzeci etap Tour of Denmark. Duńczyk został także nowym liderem wyścigu.

Trzeci etap Tour of Denmark powinien w znaczący sposób ustawić klasyfikacje generalną przed czasówką czekającą na zawodników w czwartek. Trasa o długości 180 kilometrów z Aabenraa do Velje jest najeżona krótkimi, stromymi podjazdami, które mogą wprowadzić sporo zamieszania w generalce.

Krótko po starcie utworzyła się ucieczka w której znaleźli się Nicolai Brochner (Riwal), Aime de Gendt (Topsport), Michael Carbel Svendgaard (Stolting) oraz Lukas Postlberger (Bora). Z peletonu doskoczył do czołówki jeszcze Torkil Veyhe (PostNord Denmark) i czołowa piątka kręciła z przewagą około 6 minut, a gdy do mety było jeszcze około 80 kilometrów różnica wzrosła nawet do 7 minut.

60 kilometrów przed metą w Velje z peletonu ruszyła kontra – duet Gatis Smukulis (Astana) i Sebastian Lander (One Pro) dość szybko dogonił czołówkę, ale wówczas na atak z ucieczki zdecydował się Postlberger. Austriak szybko zyskał kilkanaście sekund przewagi, a peleton był coraz bliżej pozostałej piątki harcowników.

Gdy przewaga spadła poniżej minuty na atak zdecydował się Martijn Keizer (LottoNL-Jumbo) i przeskoczył do Torkila Veyhe, a wraz z nim dogonili samotnego Postlbergera. Na jednym z krótkich hopek do pierwszej grupy dołączyli jeszcze Mads Pedersen (Stolting) i Tom van Asbroeck (LottoNL-Jumbo). Mocnego tempa “żółtego Lotto” nie wytrzymywał Veyhe i odpadł z czołówki.

Peleton jednak nie dawał za wygraną i 15 kilometrów przed metą skasował ucieczkę. Na sztywnym podjeździe Kiddesvej atakować próbował Alexander Kamp z reprezentacji Danii, ale mocno naciągnięta grupa zasadnicza nie pozwoliła mu na odjazd. Na kolejnym okrążeniu po podjeździe na czele pozostała ósemka zawodników, a kontakt z peletonem stracił lider wyścigu – Daniele Bennati (Tinkoff), ale dojeżdżając do ostatniego podjazdu pod Kiddesvej wyścig prowadziła znów duża grupa.

Od początku Kiddesvej mocne tempo narzucił Michael Valgren  i nikt nie dał rady jechać równie szybko co kolarz Tinkoffa.

Wyniki trzeciego etapu

1 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team 4:18:48
2 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group 0:00:02
3 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert
4 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
5 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Postnord Danmark 0:00:06
6 Gillio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:00:12
7 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:13
8 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
9 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
10 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:15
11 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
12 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
13 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
14 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
15 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
16 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:19
17 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg-Bornholm
18 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
19 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert
20 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team 0:00:23
21 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:26
22 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 0:00:32
23 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:00:45
24 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:49
25 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group 0:01:01
26 Troels Rønning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team
27 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
28 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
29 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
30 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:10
31 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
32 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
33 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
34 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
35 Rune Almindsøe Andersen (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:01:14
36 Mads Würtz Schmidt (Den) Virtu Pro – Veloconcept
37 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:01:18
38 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:01:23
39 Mikkel Frølich Honorè (Den) Team Postnord Danmark 0:01:24
40 Niklas Vestergaard Eg (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:01:25
41 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
42 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
43 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:01:30
44 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:32
45 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
46 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:01:33
47 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg-Bornholm
48 Daniel Holm Foder (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:01:40
49 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team
50 Emil Toudal (Den) Team Almeborg-Bornholm
51 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Virtu Pro – Veloconcept
52 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Postnord Danmark 0:01:47
53 Aske Louring Vorre (Den) Team Almeborg-Bornholm
54 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
55 Hansen Jannik Hyldtoft (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:01:50
56 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:12
57 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 0:02:26
58 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:02:37
59 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:03:07
60 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:03:21
61 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 0:03:29
62 Kristian Haugaard Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:04:17
63 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling 0:04:37
64 Nicklas Pedersen (Den) Team Postnord Danmark
65 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:05:18
66 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:05:38
67 Thomas Nybo Riis (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:05:58
68 Torkil Veyhe (Den) Team Postnord Danmark
69 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:06:05
70 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:06:09
71 Mathias Dam Westergaard (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:06:11
72 Christian Nyvang Lund (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:06:25
73 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team 0:06:35
74 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:06:42
75 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:07:00
76 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 0:07:04
77 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group 0:08:07
78 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
79 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 0:10:16
80 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
81 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
82 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
83 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
84 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform Cycling Team
85 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
86 Barry Markus (Ned) Roompot – Oranje Peloton
87 Søren Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
88 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
89 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
90 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team
91 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
92 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
93 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:13:13
94 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
95 Rasmus Bøgh Wallin (Den) Team Postnord Danmark 0:16:03
96 Kasper Asgren (Den) Virtu Pro – Veloconcept
97 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
98 Andreas Stokbro Nielsen (Den) Riwal Platform Cycling Team
99 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm
100 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
101 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
102 Alex Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm
103 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
104 Jesper Mørkøv (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:16:05
105 Nicolai Brøchner (Den) Riwal Platform Cycling Team
106 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton
107 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert
108 Ivar Slik (Ned) Roompot – Oranje Peloton
109 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton
110 Michael Carbel (Den) Stölting Service Group
111 Tom Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
112 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
113 Marcin Bialoblocki (Pol) ONE Pro Cycling
114 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
115 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert
116 Andreas Jeppesen (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:16:16
117 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:16:50
118 Mark Pedersen (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:16:51
119 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team 0:16:59
120 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
121 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
DNS Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
DNS Raymond Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton

 

Klasyfikacja generalna

1 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team 12:43:50
2 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Postnord Danmark 0:00:05
3 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group 0:00:07
4 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:09
5 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:13
6 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:00:22
7 Gillio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:00:23
8 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
9 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:00:24
10 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton
11 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:26
12 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
13 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:30
14 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
15 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
16 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team 0:00:31
17 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:37
18 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:00:56
19 Mads Würtz Schmidt (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:01:06
20 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18 0:01:12
21 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
22 Troels Rønning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team
23 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:21
24 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
25 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
26 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:01:36
27 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:01:41
28 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:43
29 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
30 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:01:51
31 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 0:02:37
32 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:02:48
33 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 0:03:06
34 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:03:12
35 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:03:18
36 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:03:29
37 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 0:03:56
38 Hansen Jannik Hyldtoft (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:04:49
39 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:05:17
40 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:06:53
41 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:07:21
42 Aske Louring Vorre (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:07:47
43 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:07:48
44 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group 0:08:30
45 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 0:08:39
46 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:08:52
47 Mikkel Frølich Honorè (Den) Team Postnord Danmark 0:08:53
48 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF 0:08:54
49 Daniel Holm Foder (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:09:09
50 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:09:16
51 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Postnord Danmark
52 Rune Almindsøe Andersen (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:09:38
53 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:09:52
54 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:10:27
55 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
56 Søren Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
57 Barry Markus (Ned) Roompot – Oranje Peloton
58 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
59 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:11:56
60 Emil Toudal (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:11:57
61 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling 0:12:06
62 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:12:29
63 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 0:12:40
64 Kristian Haugaard Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:14:34
65 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:14:51
66 Mathias Dam Westergaard (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:15:39
67 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:15:47
68 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:16:12
69 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:16:22
70 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group 0:17:04
71 Mark Pedersen (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:17:13
72 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:17:33
73 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:17:45
74 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team
75 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:18:16
76 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team 0:19:13
77 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:19:36
78 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:20:26
79 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 0:21:02
80 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:21:48
81 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:21:57
82 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
83 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:22:05
84 Niklas Vestergaard Eg (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:22:12
85 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:22:20
86 Thomas Nybo Riis (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:22:41
87 Kasper Asgren (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:23:32
88 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 0:23:45
89 Nicklas Pedersen (Den) Team Postnord Danmark 0:25:24
90 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:26:22
91 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
92 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:26:25
93 Torkil Veyhe (Den) Team Postnord Danmark 0:26:42
94 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18 0:26:59
95 Christian Nyvang Lund (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:27:12
96 Alex Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:27:17
97 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team 0:27:22
98 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group 0:28:54
99 Nicolai Brøchner (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:29:32
100 Andreas Stokbro Nielsen (Den) Riwal Platform Cycling Team
101 Andreas Jeppesen (Den) Virtu Pro – Veloconcept 0:30:46
102 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:31:01
103 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark 0:31:03
104 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform Cycling Team
105 Michael Carbel (Den) Stölting Service Group 0:31:48
106 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm 0:32:46
107 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
108 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:33:45
109 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:36:48
110 Tom Baylis (GBr) ONE Pro Cycling 0:36:49
111 Rasmus Bøgh Wallin (Den) Team Postnord Danmark 0:36:50
112 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
113 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
114 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
115 Ivar Slik (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:36:52
116 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
117 Jesper Mørkøv (Den) Riwal Platform Cycling Team
118 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert
119 Marcin Bialoblocki (Pol) ONE Pro Cycling
120 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:37:37
121 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team 0:37:46