Fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Po krótkie przerwie od startów, grupa CCC Sprandi Polkowice powraca do ścigania w Wyścigu dookoła Mazowsza. Impreza ta znana jest z płaskich, szybkich i wietrznych etapów.

Dyrektor sportowy na ten wyścig, Tomasz Brożyna, będzie miał do dyspozycji kilka wariantów taktycznych, w zależności od sytuacji w wyścigu, w klasyfikacji generalnej oraz dyspozycji dnia. Grzegorz Stępniak, Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń i Alan Banaszek są zawodnikami o sporych umiejętnościach sprinterskich i których stać na zwycięstwo etapowe. Najprawdopodobniej liderem będzie wytypowany ten kolarz, który będzie wyżej w generalce po prologu.

Sprinterzy będą mogli liczyć na wsparcie Nikolay’a Mihaylova i Tomasza Kiendysia. Pierwszy z nich, triumfator rozgrywanej przed kilkoma tygodniami rumuńskiej etapówki Sibiu Cycling Tour, jest znany ze swojej ponadprzeciętnej jazdy na czas. Natomiast drugi świetnie radzi sobie na tzw. rantach i będzie silnym wsparciem dla lidera, gdy trzeba będzie zmierzyć się z bocznym wiatrem.

Wyścig dookoła Mazowsza rozpocznie się od 2,5-kilometrowej prologu na torze wyścigów konnych w Warszawie-Służewcu. Po nim odbędą się trzy płaskie etapy, które powinny zakończyć się masowym sprintem.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Wyścig Dookoła Mazowsza (27-30 lipca, 2.2): Bartłomiej Matysiak, Grzegorz Stępniak, Eryk Latoń, Nikolay Mihaylov, Tomasz Kiendyś, Alan Banaszek.

Program wyścigu:

Prolog – 27.07 – Warszawa Służewiec, 2,5km (ITT)

Etap 1 – 28.07 – Kozienice – Kozienice, 165km

Etap 2 – 39.07 – Teresin – Teresin, 168km

Etap 3 – 30.07 – Nowy Dwór Mazowiecki – Nowy Dwór Mazowiecki, 187km

Źródło: CCC Sprandi Polkowice

Poprzedni artykułTony Martin tłumaczy swoje wycofanie z Tour de France
Następny artykułVerva Activejet gotowa na Wyścig Dookoła Mazowsza 2016
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments