BMC Racing Team / Tim de Waele

Dwaj świeżo upieczeni mistrzowie krajowi – Philippe Gilbert i Manuel Quinziato przewodzą szwajcarskiej ekipie.

Tour de Pologne (12-18 lipca) będzie dla Gilberta i Quinziato pierwszym startem po świętowaniu tytułów w Belgii i we Włoszech. Jak się okazuje drużyna nie wskazuje żadnego kolarza na pozycję lidera i będzie się adaptować do sytuacji na trasie.

Jedziemy na Tour de Pologne ze zmotywowaną i ambitną drużyną. Wszyscy są w stanie osiągnąć dobry wynik, dlatego nie mamy konkretnego lidera. Zobaczymy jak wyścig się rozwinie, zwłaszcza, że ostatniego dnia jest czasówka – powiedział dyrektor sportowy Max Sciandri.

Trasa tegorocznego Tour de Pologne może pasować Philippe’owi Gilbertowi, który lubi krótkie, ale sztywne podjazdy. Tylko dwa etapy są typowo sprinterskie, na pozostałych czekają podjazdy. Nowy mistrz Belgii będzie się przygotowywał na Igrzyska Olimpijskie, co nie oznacza, że odpuści walkę w Polsce.

Dla mnie Tour de Pologne jest bardzo ważnym wyścigiem. To klasa WorldTour, więc poziom będzie wysoki, ale czuję się dobrze, zwłaszcza po wygranej na mistrzostwach Belgii. Wierzę, że będę w stanie osiągnąć coś dobrego i pokażę wysoką formę przed Igrzyskami Olimpijskimi – skomentował Gilbert.

Skład BMC na Tour de Pologne (12-18 lipca):

Alessandro de Marchi, Floris Gerts, Philippe Gilbert, Ben Hermans, Manuel Quinziato, Peter Velits, Loic Vliegen, Danilo Wyss

Dyrektorzy sportowi:

Max Sciandri, Marco Pinotti

Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12-18 lipca. Po dwóch etapach sprinterskich przyjdą kolejne dwa nieco trudniejsze, w których duże szanse będzie miała ucieczka. Piąty i szósty odcinek będą przeznaczone dla górali, a siódmy to walka z czasem na ulicach Krakowa. Naszosie.pl przeprowadzi z wyścigu tekstową relację na żywo.