Fot. Movistar

Umiejscowienie Tour de Pologne w trakcie Wielkiej Pętli spowodowało, że nie będziemy mieli szansy obejrzenia największych gwiazd Movistaru na polskich drogach. Nie oznacza to jednak, że Hiszpanie wysyłają drugi garnitur.

Tour de Pologne 2016 – tekstowa relacja na żywo od startu do mety tylko u nas!

Najważniejszym kolarzem grupy będzie zapewne Andrey Amador. Sympatyczny Kostarykańczyk był już 6. w Tour de Pologne przed dwoma laty i na górskich etapach w Zakopanem i Bukowinie będzie można go wypatrywać w czołówce. W cięższym terenie możemy się spodziewać dobrej jazdy Dayera Quintany, brata Nairo, który u progu tego roku wygrał Tour de San Luis, a Giovanni Visconti niemal na pewno pokaże się w jednej z ucieczek.

Jeśli nie powiedzie się walka o klasyfikację generalną to Movistar ma dwa asy w rękawie na ostatni etap. Czasówka w Krakowie będzie miejscem, gdzie będzie trzeba uważnie przyglądać się czasom Alexa Dowsetta i Jonathana Castroviejo.

Pełen skład Movistaru na Tour de Pologne:

Dayer Quintana, Giovanni Visconti, Alex Dowsett, Jonathan Castroviejo, Andrey Amador, Ruben Fernandez, Francisco Ventoso, Rory Sutherland, Ruben Fernandez

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments