Tour de France / letour.fr

Brytyjczyk z drużyny Dimension Data po raz trzeci w tym wyścigu pokazał, że jego sportowy czas nie dobiegł jeszcze końca. Liderem pozostał Greg Van Avermaet (BMC). 

Podczas szóstego etapu peleton zmierzał na południowy-zachód Francji, w kierunku Pirenejów, gdzie rywalizacja będzie się toczyła w kolejnych dniach. Finiszując w Montauban, Wielka Pętla ponownie nawiązała do wydarzeń II wojny światowej, bowiem w tym mieście, w jednej z piwnic do przechowywania wina, ukryto słynny obraz Leonardo da Vinci “Mona Lisa”. Jest to także miejsce narodzin dyrektora sportowego drużyny Cofidis Didiera Rous.

Do z góry skazanej nie niepowodzenie ucieczki dnia zabrali się Jan Barta (Bora-Argon 18) i Yukiya Arashiro (Lampre-Merida). Czech i Japończyk zostali doścignięci 22 kilometry przed metą.

Szósty etap dołączył do grona dość monotonnych odcinków, których kulminacją był sprinterski finisz. Na czele peletonu wyraźnie zaznaczyła obecność drużyna Direct Energie, pracując dla chcącego odnieść wreszcie etapowy sukces Bryana Coquarda, który o grubość opony przegrał czwarty etap, ulegając Marcelowi Kittelowi.

Młodemu Francuzowi nie udało się jednak także i tym razem, za to znakomitym, pewnym finiszem po zwycięstwo, popisał się Mark Cavendish. Niespodziewanie na trzecim miejscu uplasował się Daniel McLay z Fortuneo.

Wyniki szóstego etapu:

1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 4:43:48
2 Marcel Kittel (GER) Etixx – Quick Step 0:00:00
3 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:00:00
4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:00:00
5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
6 Peter Sagan (Svk) Tinkoff 0:00:00
7 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
8 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
9 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 0:00:00
10 Shane Archbold (NZl) Bora – Argon 18 0:00:00
11 Michael Matthews (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:00
12 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:00:00
13 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
14 Matti Breschel (Den) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
15 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:00
16 John Degenkolb (GER) Team Giant – Alpecin 0:00:00
17 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick Step 0:00:03
18 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:00:03
19 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:00:04
20 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:04
21 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling 0:00:04
22 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:04
23 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff 0:00:04
24 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:04
25 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:00:04
26 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:04
27 Warren Barguil (Fra) Team Giant – Alpecin 0:00:04
28 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:04
29 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:04
30 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling 0:00:04
31 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 0:00:04
32 Nelson Filipe Santos Simões Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:04
33 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick Step 0:00:04
34 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:00:04
35 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:04
36 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:04
37 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:04
38 Marcus Burghardt (GER) BMC Racing Team 0:00:04
39 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:04
40 Adam Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:00:04
41 William Bonnet (Fra) FDJ 0:00:04
42 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:00:04
43 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:04
44 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:04
45 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:04
46 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:00:04
47 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:04
48 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha 0:00:04
49 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:00:04
50 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:00:04
51 Gregory Henderson (NZl) Lotto – Soudal 0:00:04
52 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:04
53 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 0:00:04
54 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:04
55 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:04
56 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:04
57 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:04
58 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:04
59 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:04
60 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida 0:00:05
61 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:00:05
62 Joaquin Rodriguez Oliver (Esp) Team Katusha 0:00:05
63 Patrick Konrad (AUT) Bora – Argon 18 0:00:05
64 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:00:05
65 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:00:05
66 Mathew Hayman (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:05
67 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:00:05
68 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:00:05
69 Georg Preidler (AUT) Team Giant – Alpecin 0:00:05
70 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:00:05
71 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:00:05
72 Reto Hollenstein (SUI) IAM Cycling 0:00:05
73 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:00:05
74 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:05
75 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:00:05
76 Martin Elmiger (SUI) IAM Cycling 0:00:05
77 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:00:05
78 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:00:05
79 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Argon 18 0:00:05
80 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:00:05
81 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:00:05
82 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:05
83 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:00:05
84 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:05
85 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:05
86 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:00:05
87 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:00:05
88 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:00:05
89 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:00:05
90 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:05
91 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:05
92 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:00:05
93 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:05
94 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:05
95 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:05
96 Fränk Schleck (Lux) Trek – Segafredo 0:00:05
97 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:05
98 Chris Anker Sørensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 0:00:05
99 Lawson Craddock (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:05
100 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:00:05
101 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:05
102 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:00:05
103 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:05
104 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:00:05
105 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:05
106 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:05
107 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:00:05
108 Roy Curvers (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:05
109 Jérôme Coppel (Fra) IAM Cycling 0:00:05
110 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 0:00:05
111 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 0:00:05
112 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:05
113 Jan Barta (Cze) Bora – Argon 18 0:00:05
114 Michael Albasini (SUI) Orica – BikeExchange 0:00:05
115 Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky 0:00:05
116 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff 0:00:05
117 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:05
118 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 0:00:05
119 Tony Martin (GER) Etixx – Quick Step 0:00:05
120 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:00:05
121 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick Step 0:00:05
122 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:05
123 Simon Geschke (GER) Team Giant – Alpecin 0:00:05
124 Jesus Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:00:05
125 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:05
126 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:00:05
127 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:05
128 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:00:05
129 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:00:05
130 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:05
131 Michael Valgren (Den) Tinkoff 0:00:05
132 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:00:05
133 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:00:05
134 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:05
135 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:26
136 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:00:26
137 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:00:26
138 Bernhard Eisel (AUT) Dimension Data 0:00:26
139 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:26
140 Ion Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:26
141 Fabian Cancellara (SUI) Trek – Segafredo 0:00:26
142 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:00:38
143 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:42
144 Marco Haller (AUT) Team Katusha 0:00:44
145 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:53
146 Alex Howes (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:53
147 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:00:57
148 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:57
149 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:00:57
150 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:00:57
151 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:57
152 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida 0:00:57
153 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:00:57
154 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:57
155 Luke Durbridge (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:57
156 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:57
157 Ruben Plaza Molina (Esp) Orica – BikeExchange 0:00:57
158 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:57
159 Daryl Impey (RSA) Orica – BikeExchange 0:00:57
160 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:57
161 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:57
162 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 0:00:57
163 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:57
164 Bartosz Huzarski (Pol) Bora – Argon 18 0:00:57
165 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:57
166 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 0:00:57
167 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick Step 0:00:57
168 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:00:57
169 Paul Voß (GER) Bora – Argon 18 0:00:57
170 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:57
171 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:57
172 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:01:06
173 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:01:12
174 Albert Timmer (Ned) Team Giant – Alpecin 0:01:12
175 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:16
176 Borut Bozic (Slo) Cofidis Solutions Crédits 0:01:16
177 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff 0:01:25
178 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 0:01:25
179 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:01:33
180 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:01:33
181 Angel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha 0:01:33
182 Tony Gallopin (Fra) Lotto – Soudal 0:01:33
183 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:01:33
184 Andreas Schillinger (GER) Bora – Argon 18 0:01:33
185 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 0:01:38
186 Rafal Majka (Pol) Tinkoff 0:01:38
187 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:01:38
188 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:01:59
189 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – BikeExchange 0:01:59
190 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:02
191 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:21
192 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:02:34
193 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 0:03:12
194 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:03:12
195 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:03:15
196 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 0:06:26
197 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha 0:06:26
198 Sam Bennett (Irl) Bora – Argon 18 0:06:26

Klasyfikacja generalna:

1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 30:18:38
2 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick Step 0:05:11
3 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:05:13
4 Joaquin Rodriguez Oliver (Esp) Team Katusha 0:05:15
5 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:05:17
6 Warren Barguil (Fra) Team Giant – Alpecin 0:05:17
7 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:05:17
8 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:05:17
9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:05:17
10 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick Step 0:05:17
11 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:05:17
12 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:17
13 Adam Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:05:17
14 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:05:17
15 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:05:17
16 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:05:17
17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha 0:05:26
18 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff 0:05:28
19 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:05:28
20 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:05:28
21 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:05:29
22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:05:57
23 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:06:09
24 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:06:31
25 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:06:39
26 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:55
27 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:07:02
28 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:07:21
29 Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky 0:08:02
30 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:08:45
31 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Argon 18 0:08:45
32 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:08:45
33 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:08:45
34 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:09:09
35 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:09:40
36 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:10:13
37 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:10:31
38 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:10:44
39 Patrick Konrad (AUT) Bora – Argon 18 0:10:46
40 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:10:52
41 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:11:04
42 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:11:04
43 Fränk Schleck (Lux) Trek – Segafredo 0:12:18
44 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling 0:13:22
45 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:13:27
46 Bartosz Huzarski (Pol) Bora – Argon 18 0:13:32
47 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:13:56
48 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:56
49 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:14:06
50 Lawson Craddock (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:14:13
51 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:17
52 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:14:31
53 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:14:48
54 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:14:53
55 Georg Preidler (AUT) Team Giant – Alpecin 0:15:09
56 Simon Geschke (GER) Team Giant – Alpecin 0:15:24
57 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:15:36
58 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:15:36
59 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:15:41
60 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:16:10
61 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff 0:16:17
62 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 0:16:42
63 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:16:45
64 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:18:45
65 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:18:53
66 Daryl Impey (RSA) Orica – BikeExchange 0:19:29
67 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:19:45
68 Chris Anker Sørensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 0:20:21
69 Tony Martin (GER) Etixx – Quick Step 0:20:24
70 Martin Elmiger (SUI) IAM Cycling 0:22:11
71 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:22:11
72 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:22:37
73 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:23:04
74 Peter Sagan (Svk) Tinkoff 0:23:33
75 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:23:55
76 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant – Alpecin 0:23:56
77 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:24:13
78 Rafal Majka (Pol) Tinkoff 0:24:17
79 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:24:37
80 Michael Matthews (Aus) Orica – BikeExchange 0:25:20
81 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 0:25:25
82 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida 0:25:35
83 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:25:55
84 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:26:01
85 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:26:42
86 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:26:43
87 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick Step 0:26:44
88 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling 0:26:45
89 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 0:26:46
90 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:26:47
91 Tony Gallopin (Fra) Lotto – Soudal 0:26:53
92 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:26:59
93 Reto Hollenstein (SUI) IAM Cycling 0:27:10
94 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:27:19
95 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:27:21
96 Matti Breschel (Den) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:28:12
97 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:28:15
98 William Bonnet (Fra) FDJ 0:28:16
99 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:28:16
100 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:28:17
101 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:28:45
102 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:29:01
103 Marcus Burghardt (GER) BMC Racing Team 0:29:02
104 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:29:08
105 Jesus Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:29:14
106 Mathew Hayman (Aus) Orica – BikeExchange 0:29:16
107 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:29:17
108 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:29:18
109 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 0:29:20
110 Roy Curvers (Ned) Team Giant – Alpecin 0:29:28
111 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:29:28
112 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:29:31
113 Fabian Cancellara (SUI) Trek – Segafredo 0:29:31
114 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 0:29:37
115 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:29:37
116 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:29:41
117 Michael Albasini (SUI) Orica – BikeExchange 0:29:44
118 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:29:45
119 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:29:51
120 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:29:55
121 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:30:05
122 Ion Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:30:17
123 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:30:19
124 Michael Valgren (Den) Tinkoff 0:30:27
125 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:30:52
126 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:31:02
127 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:31:14
128 Jérôme Coppel (Fra) IAM Cycling 0:31:14
129 Alex Howes (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:31:34
130 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:31:39
131 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:31:40
132 Marcel Kittel (GER) Etixx – Quick Step 0:31:49
133 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:32:08
134 John Degenkolb (GER) Team Giant – Alpecin 0:32:11
135 Jan Barta (Cze) Bora – Argon 18 0:32:20
136 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick Step 0:32:39
137 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:33:08
138 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:33:26
139 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:33:29
140 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:33:29
141 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:33:37
142 Paul Voß (GER) Bora – Argon 18 0:33:41
143 Luke Durbridge (Aus) Orica – BikeExchange 0:33:44
144 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:33:48
145 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff 0:34:13
146 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:34:16
147 Gregory Henderson (NZl) Lotto – Soudal 0:34:31
148 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:34:35
149 Nelson Filipe Santos Simões Oliveira (Por) Movistar Team 0:34:44
150 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:34:54
151 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:35:00
152 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 0:35:13
153 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:35:15
154 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 0:35:23
155 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:35:27
156 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick Step 0:35:28
157 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 0:35:32
158 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:35:36
159 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick Step 0:35:44
160 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:35:54
161 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:36:13
162 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:36:14
163 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:36:15
164 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:36:48
165 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:36:49
166 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:36:55
167 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:36:55
168 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:37:11
169 Ruben Plaza Molina (Esp) Orica – BikeExchange 0:37:26
170 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:37:33
171 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida 0:38:11
172 Albert Timmer (Ned) Team Giant – Alpecin 0:38:23
173 Borut Bozic (Slo) Cofidis Solutions Crédits 0:39:04
174 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:39:07
175 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:39:32
176 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 0:40:04
177 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:40:08
178 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:40:23
179 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:40:37
180 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 0:40:43
181 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:40:50
182 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:40:55
183 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:41:08
184 Andreas Schillinger (GER) Bora – Argon 18 0:41:12
185 Angel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha 0:41:13
186 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:41:34
187 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – BikeExchange 0:41:53
188 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:42:39
189 Bernhard Eisel (AUT) Dimension Data 0:43:01
190 Marco Haller (AUT) Team Katusha 0:43:17
191 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 0:43:48
192 Shane Archbold (NZl) Bora – Argon 18 0:43:52
193 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick Step 0:44:40
194 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 0:45:42
195 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:45:59
196 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 0:58:36
197 Sam Bennett (Irl) Bora – Argon 18 1:02:31
198 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha 1:16:47