Fot. Tinkoff/Bettini

Mistrz świata z drużyny Tinkoff po finiszu z peletonu wygrał drugi etap wyścigu Tour de France i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 

Dyrektor Tour de France Christian Prudhomme oraz człowiek odpowiadający za trasę wyścigu Thierry Gouvenou deklarowali, iż przyświeca im cel polegający na tym, aby zmusić faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej do bycia w pełnej gotowości od początku do końca wyścigu. Etap z Saint-Lô (miasta, które ze względu na to, że podczas walk aliantów z Niemcami w 1944 roku zostało niemal całkowicie zniszczone, Samuel Beckett nazwał “stolicą ruin”) do Cherbourg-en-Cotentin jest potwierdzeniem tych zamiarów. Interesująca końcówka z krótkim, acz dynamicznym i miejscami stromym podjazdem na metę, wymagała od liderów pilnowania pozycji i niewątpliwie także “dobrej nogi”.

Paul Voss, Cesare Benedetti (obaj Bora-Argon 18), Vegard Breen (Fortuneo-Vital Concept), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo) jechali w ucieczce dnia. Voss zabrał się w odjazd, by utrzymać prowadzenie w klasyfikacji górskiej, ale nie udało mu się wygrać żadnej z trzech górskich premii czwartej kategorii usytuowanych na początku etapu, zatem koszulka w grochy trafiła do Jaspera Stuyvena, który był pierwszy na finałowym podjeździe Cote de la Glacerie.

120 kilometrów przed metą, podobnie jak podczas pierwszego etapu, wywrócił się Alberto Contador. Lider drużyny Tinkoff ponownie upadł na prawą stronę, a więc uderzył się w te części ciała, które ucierpiały w sobotniej kraksie. Jakiś czas później, dyrektor sportowy Tinkoff Sean Yates powiedział francuskiej telewizji, że “El Pistolero” nic poważnego się nie stało, oraz że mają nadzieję, że był to jego ostatni upadek w tym wyścigu.

Przewaga uciekinierów długo utrzymywała się na poziomie sześciu/pięciu minut i dziesięć kilometrów przed metą wynosiła 2’20”. Nie czekać na współtowarzyszy z ucieczki postanowił Stuyven, który zaatakował 8,6 kilometra przed końcem. Młody Flamand został schwytany zaledwie kilkaset metrów przed kreską.

Na siłowym finiszu najsilniejszy okazał się Peter Sagan, który o włos wyprzedził Juliana Alaphilippe`a z Etixx-Quick Step. Dzięki temu po raz pierwszy w swojej karierze jest liderem Wielkiej Pętli.

Straty ponieśli dwaj faworyci do zwycięstwa w całym wyścigu – Richie Porte, który w końcówce miał defekt i Alberto Contador, który cierpi po uczestnictwie w dwóch kraksach.

Wyniki drugiego etapu:

1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff 4:20:51
2 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:00
3 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:00
4 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick Step 0:00:00
5 Michael Matthews (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:00
6 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
7 Tony Gallopin (Fra) Lotto – Soudal 0:00:00
8 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
9 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
10 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:00
11 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:00
12 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
13 Adam Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:00:00
14 Warren Barguil (Fra) Team Giant – Alpecin 0:00:00
15 Joaquin Rodriguez Oliver (Esp) Team Katusha 0:00:00
16 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
17 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
18 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:00:00
19 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:00
20 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha 0:00:00
21 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:00
22 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:00:00
23 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff 0:00:00
24 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
25 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:00
26 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:00
27 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:00:10
28 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:00:11
29 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:11
30 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:11
31 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:00:11
32 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling 0:00:11
33 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:15
34 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:00:15
35 Lawson Craddock (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:17
36 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:00:17
37 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:17
38 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:00:17
39 Patrick Konrad (AUT) Bora – Argon 18 0:00:17
40 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Argon 18 0:00:17
41 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:00:17
42 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:17
43 Jesus Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:00:17
44 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:00:17
45 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:21
46 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:24
47 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:26
48 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:26
49 Fränk Schleck (Lux) Trek – Segafredo 0:00:32
50 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 0:00:35
51 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:00:35
52 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:00:35
53 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:35
54 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:35
55 Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky 0:00:41
56 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:41
57 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:41
58 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:00:41
59 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:00:41
60 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff 0:00:48
61 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:00:48
62 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:48
63 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:48
64 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:48
65 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick Step 0:00:48
66 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:57
67 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:01:07
68 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 0:01:07
69 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:13
70 Georg Preidler (AUT) Team Giant – Alpecin 0:01:13
71 Simon Geschke (GER) Team Giant – Alpecin 0:01:13
72 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:01:22
73 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 0:01:22
74 Fabian Cancellara (SUI) Trek – Segafredo 0:01:28
75 Ion Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:01:39
76 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:01:39
77 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling 0:01:39
78 Michael Albasini (SUI) Orica – BikeExchange 0:01:39
79 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:01:39
80 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida 0:01:39
81 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:01:45
82 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:01:45
83 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:45
84 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:01:45
85 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:01:45
86 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:01:45
87 Reto Hollenstein (SUI) IAM Cycling 0:01:45
88 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:01:51
89 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:02:06
90 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:02:10
91 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:02:10
92 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:02:29
93 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:52
94 Daryl Impey (RSA) Orica – BikeExchange 0:02:52
95 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:02:52
96 Michael Valgren (Den) Tinkoff 0:02:52
97 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:02:52
98 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:02:52
99 Nelson Filipe Santos Simões Oliveira (Por) Movistar Team 0:02:52
100 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:02:52
101 Matti Breschel (Den) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:52
102 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:02:52
103 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:02:52
104 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:02:52
105 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:02:52
106 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:02:52
107 William Bonnet (Fra) FDJ 0:02:52
108 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:52
109 Paul Voß (GER) Bora – Argon 18 0:03:07
110 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick Step 0:03:09
111 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:19
112 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:19
113 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:03:24
114 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick Step 0:03:30
115 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:47
116 Mathew Hayman (Aus) Orica – BikeExchange 0:03:51
117 Luke Durbridge (Aus) Orica – BikeExchange 0:03:51
118 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:03:51
119 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:04:17
120 Jérôme Coppel (Fra) IAM Cycling 0:04:17
121 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:17
122 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:04:46
123 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:46
124 Marcus Burghardt (GER) BMC Racing Team 0:04:46
125 Roy Curvers (Ned) Team Giant – Alpecin 0:04:46
126 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:46
127 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida 0:04:46
128 Tony Martin (GER) Etixx – Quick Step 0:04:46
129 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:04:46
130 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:04:46
131 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:04:46
132 Angel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha 0:04:46
133 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 0:05:53
134 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:05:56
135 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:05:56
136 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:06:15
137 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:06:51
138 John Degenkolb (GER) Team Giant – Alpecin 0:06:51
139 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:06:51
140 Albert Timmer (Ned) Team Giant – Alpecin 0:06:51
141 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:06:51
142 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:06:51
143 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:06:51
144 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:06:51
145 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick Step 0:06:51
146 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff 0:06:51
147 Marcel Kittel (GER) Etixx – Quick Step 0:06:51
148 Marco Haller (AUT) Team Katusha 0:06:51
149 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick Step 0:06:51
150 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:06:51
151 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:06:51
152 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:06:51
153 Chris Anker Sørensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 0:06:51
154 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:06:51
155 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:06:51
156 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:51
157 Borut Bozic (Slo) Cofidis Solutions Crédits 0:06:51
158 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:06:51
159 Jan Barta (Cze) Bora – Argon 18 0:06:51
160 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 0:06:51
161 Bartosz Huzarski (Pol) Bora – Argon 18 0:06:51
162 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:06:51
163 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:06:51
164 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:06:51
165 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 0:06:51
166 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:06:51
167 Rafal Majka (Pol) Tinkoff 0:06:51
168 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – BikeExchange 0:06:51
169 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:06:51
170 Martin Elmiger (SUI) IAM Cycling 0:08:15
171 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 0:08:15
172 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:08:15
173 Gregory Henderson (NZl) Lotto – Soudal 0:08:15
174 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:08:15
175 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:08:15
176 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:08:15
177 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:15
178 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:08:15
179 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:15
180 Andreas Schillinger (GER) Bora – Argon 18 0:08:15
181 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:08:15
182 Ruben Plaza Molina (Esp) Orica – BikeExchange 0:08:15
183 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:08:15
184 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:08:15
185 Alex Howes (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:15
186 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 0:08:15
187 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:08:15
188 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:08:15
189 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 0:08:15
190 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 0:08:15
191 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 0:08:15
192 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:08:15
193 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:08:15
194 Bernhard Eisel (AUT) Dimension Data 0:08:15
195 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 0:09:47
196 Shane Archbold (NZl) Bora – Argon 18 0:13:39
197 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha 0:13:39
198 Sam Bennett (Irl) Bora – Argon 18 0:16:23

Klasyfikacja generalna:

1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff 8:34:42
2 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:08
3 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:10
4 Warren Barguil (Fra) Team Giant – Alpecin 0:00:14
5 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:14
6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:14
7 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:14
8 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff 0:00:14
9 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:14
10 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick Step 0:00:14
11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:14
12 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:14
13 Tony Gallopin (Fra) Lotto – Soudal 0:00:14
14 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:14
15 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:14
16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha 0:00:14
17 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:14
18 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:14
19 Michael Matthews (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:14
20 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:00:14
21 Adam Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:00:14
22 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:14
23 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:14
24 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:14
25 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:00:14
26 Joaquin Rodriguez Oliver (Esp) Team Katusha 0:00:14
27 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:00:24
28 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:25
29 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling 0:00:25
30 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:00:25
31 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:25
32 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:00:25
33 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:00:29
34 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:29
35 Lawson Craddock (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:31
36 Jesus Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:00:31
37 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:00:31
38 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:00:31
39 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:00:31
40 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Argon 18 0:00:31
41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:31
42 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:00:31
43 Patrick Konrad (AUT) Bora – Argon 18 0:00:31
44 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:31
45 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:35
46 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:38
47 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:40
48 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:40
49 Fränk Schleck (Lux) Trek – Segafredo 0:00:46
50 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:49
51 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 0:00:49
52 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:00:49
53 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:49
54 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:00:49
55 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:55
56 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:55
57 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:00:55
58 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:00:55
59 Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky 0:00:55
60 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick Step 0:01:02
61 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:02
62 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:01:02
63 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff 0:01:02
64 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:01:02
65 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:01:02
66 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:01:11
67 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 0:01:21
68 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:01:21
69 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:27
70 Georg Preidler (AUT) Team Giant – Alpecin 0:01:27
71 Simon Geschke (GER) Team Giant – Alpecin 0:01:27
72 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 0:01:36
73 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:01:36
74 Fabian Cancellara (SUI) Trek – Segafredo 0:01:42
75 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:01:49
76 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:01:53
77 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling 0:01:53
78 Michael Albasini (SUI) Orica – BikeExchange 0:01:53
79 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida 0:01:53
80 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:01:53
81 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:01:59
82 Reto Hollenstein (SUI) IAM Cycling 0:01:59
83 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:59
84 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:01:59
85 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:01:59
86 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:02:20
87 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:02:24
88 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:02:24
89 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:02:43
90 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:06
91 Matti Breschel (Den) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:06
92 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:03:06
93 Nelson Filipe Santos Simões Oliveira (Por) Movistar Team 0:03:06
94 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:03:06
95 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:03:06
96 Michael Valgren (Den) Tinkoff 0:03:06
97 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:03:06
98 Daryl Impey (RSA) Orica – BikeExchange 0:03:06
99 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:03:06
100 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:03:06
101 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:03:06
102 William Bonnet (Fra) FDJ 0:03:06
103 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:03:32
104 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:33
105 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:33
106 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:03:38
107 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick Step 0:03:44
108 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:01
109 Mathew Hayman (Aus) Orica – BikeExchange 0:04:05
110 Luke Durbridge (Aus) Orica – BikeExchange 0:04:05
111 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:31
112 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:04:31
113 Jérôme Coppel (Fra) IAM Cycling 0:04:31
114 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:04:39
115 Ion Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:04:41
116 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:05:00
117 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:05:00
118 Marcus Burghardt (GER) BMC Racing Team 0:05:00
119 Roy Curvers (Ned) Team Giant – Alpecin 0:05:00
120 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:00
121 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:05:00
122 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:05:00
123 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida 0:05:00
124 Tony Martin (GER) Etixx – Quick Step 0:05:00
125 Angel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha 0:05:00
126 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:17
127 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:05:27
128 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:05:38
129 Paul Voß (GER) Bora – Argon 18 0:05:41
130 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 0:06:07
131 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:06:10
132 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:06:10
133 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick Step 0:06:30
134 Marcel Kittel (GER) Etixx – Quick Step 0:06:59
135 John Degenkolb (GER) Team Giant – Alpecin 0:07:05
136 Albert Timmer (Ned) Team Giant – Alpecin 0:07:05
137 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:07:05
138 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:07:05
139 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:07:05
140 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:07:05
141 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:07:05
142 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick Step 0:07:05
143 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:07:05
144 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:07:05
145 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 0:07:05
146 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff 0:07:05
147 Borut Bozic (Slo) Cofidis Solutions Crédits 0:07:05
148 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:07:05
149 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:07:05
150 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 0:07:05
151 Chris Anker Sørensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 0:07:05
152 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:07:05
153 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:07:05
154 Bartosz Huzarski (Pol) Bora – Argon 18 0:07:05
155 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:07:05
156 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:07:05
157 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:07:05
158 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:07:05
159 Jan Barta (Cze) Bora – Argon 18 0:07:05
160 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick Step 0:07:05
161 Marco Haller (AUT) Team Katusha 0:07:05
162 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:08:27
163 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:08:29
164 Gregory Henderson (NZl) Lotto – Soudal 0:08:29
165 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:08:29
166 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:08:29
167 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:08:29
168 Martin Elmiger (SUI) IAM Cycling 0:08:29
169 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:08:29
170 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 0:08:29
171 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:29
172 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:08:29
173 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:08:29
174 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:08:29
175 Alex Howes (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:29
176 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:08:29
177 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 0:08:29
178 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:08:29
179 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 0:08:29
180 Andreas Schillinger (GER) Bora – Argon 18 0:08:29
181 Bernhard Eisel (AUT) Dimension Data 0:08:29
182 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:08:29
183 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:08:32
184 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:08:38
185 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – BikeExchange 0:08:38
186 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:08:47
187 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:08:58
188 Rafal Majka (Pol) Tinkoff 0:09:53
189 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 0:10:01
190 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:10:02
191 Ruben Plaza Molina (Esp) Orica – BikeExchange 0:10:02
192 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 0:11:17
193 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:11:17
194 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:11:38
195 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 0:13:02
196 Shane Archbold (NZl) Bora – Argon 18 0:13:53
197 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha 0:13:53
198 Sam Bennett (Irl) Bora – Argon 18 0:16:37

Marta Wiśniewska