Fot. Tinkoff

Peter Sagan (Tinkoff) do listy swoich imponujących osiągnięć dodał kolejny wygrany etap w Tour de France (w sumie ma już ich pięć) i żółtą koszulkę lidera. Dramaty przeżyli Richie Porte (BMC) i Alberto Contador (Tinkoff), którzy stracili czas do rywali i znacznie zmniejszyli szanse na końcowe zwycięstwo.

Peter Sagan w zdecydowany sposób zadaje kłam stwierdzeniu, że tęczowa koszulka mistrza świata rzuca na kolarza klątwę. Słowak wygrał już w tym sezonie Tour of Flanders, a także brylował w wyścigach Tour of California i Tour de Suisse. Teraz dołożył kolejny sukces w postaci tzw. podwójnego zwycięstwa w Wielkiej Pętli, a chwilę po etapie sieć obiegły wspólne fotografie z właścicielem drużyny Tinkoff Olegiem Tinkovem.

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wywalczyć żółtą koszulkę po raz pierwszy w mojej karierze. Poza tym miło jest po dwóch latach przerwy wygrać etap. To dla mnie bardzo dobry sezon, począwszy od klasyków do teraz. Jestem z tego bardzo zadowolony. Chciałbym podziękować Olegowi Tinkovowi i bankowi Tinkoff za wiarę we mnie oraz za wsparcie. Olegowi dedykuję także tą wygraną, ponieważ umożliwił mi osiągnięcie tak wielkich rzeczy – powiedział Sagan oficjalnej stronie internetowej Tinkoff.

Jednym z pechowców jest jeden z liderów drużyny BMC Richie Porte, który z powodu defektu na ostatnich pięciu kilometrach, stracił minutę i czterdzieści pięć sekund do Sagana i do innych rywali, którzy będą walczyć o zwycięstwo w całym wyścigu, między innymi Chrisa Froome`a i Nairo Quintany.

To była katastrofa. Złapałem gumę w tylnym kole i musiałem poczekać na samochód, by je zmienić. Gonić peleton pomagał mi Marcus Burghardt, jechał bardzo szybko, ale dojść do peletonu w tej fazie wyścigu jest niemożliwe. Tour de France jest daleki od zakończenia. Myślę, że powinniśmy przyjąć, że nic się nie stało i czekać na góry. To tylko kolarski wyścig, nieprawdaż? Cóż, mam nadzieję, że jeszcze wyjdzie dla mnie słońce – powiedział Porte oficjalnej stronie internetowej BMC.

Alberto Contador, który zaliczył dziś drugą kraksę w ciągu dwóch dni, nie rozmawiał bezpośrednio po etapie z dziennikarzami. Dyrektor sportowy Hiszpana powiedział mediom, iż ma nadzieję, że Contador zdoła się zregenerować do górskich etapów, a tymczasem drużyna skoncentruje się na obronie żółtej koszulki Petera Sagana.