Foto: (c) Flaviano Ossola / Giro Rosa

Evelyn Stevens (Boels – Dolmans) była najlepsza na drugim etapie Giro d’Italia Internazionale Femminile i została nową liderką wyścigu. Trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv)!

Trzeci dzień kobiecego Giro przyniósł etap z Tarcento do Montenars o długości ponad 111 kilometrów. Początek etapu był płaski, ale końcówka zmagań była raczej dedykowana zawodniczkom lubującym się w wyścigach klasycznych. Ostatni kilometr do Montenars to prawie 6 % średniego nachylenia.

giro rosa 2 etap

W ucieczkę dnia zabrały się: Mia Radotic (BTC City Ljubljana) i Anna Trevisi (Alé Cipollini). Tempo peletonu sprawiło, że w połowie etapu ten odjazd przeszedł do historii. Premię specjalną imienia Ottavio Bottecchia (zwycięzca Tour de France w 1924 i 1925 roku) wygrała Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing).

Na drugiej lotnej premii pierwsza była Alena Amialiusik (Canyon SRAM Racing) przed liderką Megan Guarnier (Boels – Dolmans).

Finałowy podjazd najszybciej pokonała Evelyn Stevens (Boels – Dolmans), druga była Elisa Longo Borghini (Wiggle High5), a trzecia Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv)!

Stevens została nową liderką, a drugie miejsce zajmuje Niewiadoma. Polka traci do Amerykanki tylko dwie sekundy.

Wyniki drugiego etapu:

1 Evelyn Stevens (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 2:48:26
2 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
3 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:02
4 Mara Abbott (USA) Wiggle – High5 0:00:03
5 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:24
6 Claudia Lichtenberg (GER) Lotto – Soudal Ladies 0:00:24
7 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 0:00:33
8 Leah Kirchmann (Can) Team Liv – Plantur 0:00:33
9 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:33
10 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:00:33
11 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:39
12 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:00:47
13 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:01:06
14 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:01:14
15 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:01:14
16 Margarita Victoria Garcia (Esp) Bizkaia – Durango 0:01:15
17 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:15
18 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:01:15
19 Carlee Taylor (Aus) Team Liv – Plantur 0:01:15
20 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:15
21 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Zanatta 0:01:18
22 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi 0:01:28
23 Doris Schweizer (SUI) Cylance Pro Cycling 0:01:29
24 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:29
25 Kseniya Tuhai (Blr) BePink 0:01:29
26 Audrey Cordon (Fra) Wiggle – High5 0:01:29
27 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:29
28 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:01:29
29 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:01:35
30 Susanna Zorzi (Ita) Lotto – Soudal Ladies 0:01:41
31 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:01:45
32 Elena Franchi (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:02:05
33 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:02:05
34 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:02:10
35 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:02:10
36 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:02:10
37 Anna Potokina (Rus) Servetto – Footon 0:02:19
38 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:02:32
39 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:53
40 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:03:48
41 Molly Weaver (GBr) Team Liv – Plantur 0:03:48
42 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini 0:03:52
43 Lex Albrecht (Can) BePink 0:03:56
44 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Zanatta 0:03:59
45 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini 0:03:59
46 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:04:02
47 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:04:02
48 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:04:02
49 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:04:08
50 Ana Maria Covrig (Rou) INPA – Bianchi 0:04:10
51 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto – Soudal Ladies 0:04:10
52 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:04:10
53 Eider Merino Kortazar (Esp) Lointek 0:04:10
54 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:04:10
55 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:04:10
56 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:10
57 Amber Neben (USA) BePink 0:04:10
58 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:04:18
59 Dalia Muccioli (Ita) Alé Cipollini 0:04:20
60 Ting Ying Huang (Tpe) Servetto – Footon 0:04:22
61 Rozanne Slik (Ned) Team Liv – Plantur 0:04:22
62 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women’s Team 0:04:22
63 Oxana Kozonchuk (Rus) Lensworld – Zanatta 0:04:22
64 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:04:22
65 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink 0:04:25
66 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 0:04:25
67 Katia Ragusa (Ita) Servetto – Footon 0:04:27
68 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Bianchi 0:04:28
69 Anisha Vekemans (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:04:31
70 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:04:33
71 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:04:41
72 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women’s Team 0:04:41
73 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products 0:04:41
74 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 0:04:41
75 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:04:41
76 Estefania Pilz (Arg) Xirayas de San Luis 0:04:47
77 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 0:04:56
78 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi 0:04:56
79 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:04:56
80 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:05:00
81 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:05:02
82 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto – Footon 0:05:14
83 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:17
84 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:05:29
85 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Lointek 0:05:44
86 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:05:49
87 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 0:06:23
88 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:06:23
89 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:07:02
90 Paola Munoz (Chi) Xirayas de San Luis 0:07:25
91 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:07:25
92 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto – Footon 0:07:28
93 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Esp) Lointek 0:07:28
94 Anna Ceoloni (Ita) Servetto – Footon 0:07:28
95 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:07:43
96 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:07:47
97 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Bizkaia – Durango 0:07:47
98 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:07:47
99 Riejanne Markus (Ned) Team Liv – Plantur 0:07:47
100 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia – Durango 0:07:47
101 Annelies Dom (Bel) Lensworld – Zanatta 0:07:47
102 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:07:52
103 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:07:54
104 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:07:54
105 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:07:54
106 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:07:58
107 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:07:58
108 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:07:58
109 Julia Soek (Ned) Team Liv – Plantur 0:07:58
110 Nina Kessler (Ned) Lensworld – Zanatta 0:08:07
111 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:08:33
112 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Lointek 0:08:46
113 Lise Olivier (RSA) Bizkaia – Durango 0:09:24
114 Jessica Uebelhart (SUI) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:09:58
115 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:09:58
116 Tereza Medvedova (Svk) BePink 0:09:58
117 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:09:58
118 Kim De Baat (Bel) Lensworld – Zanatta 0:09:58
119 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini 0:09:58
120 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling 0:09:58
121 Chloe Hosking (Aus) Wiggle – High5 0:09:58
122 Michela Pavin (Ita) INPA – Bianchi 0:09:58
123 Valeria Pintos (Arg) Xirayas de San Luis 0:09:58
124 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:09:58
125 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:09:58
126 Emma Pooley (GBr) Lotto – Soudal Ladies 0:10:40
127 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:12:31
128 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:12:34
129 Lierni Lekuona Etxebeste (Esp) Bizkaia – Durango 0:12:34
130 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 0:12:36
131 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:12:59
132 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:13:20
133 Alessia Martini (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:13:20
134 Maria Carla Alvarez (Arg) Xirayas de San Luis 0:13:20
DNF Alicia Claudia Reynoso Pueyo (Arg) Xirayas de San Luis
DNF Antonella Leonardi (Arg) Xirayas de San Luis

Klasyfikacja generalna po dwóch etapach:

1 Evelyn Stevens (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 5:29:12
2 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:02
3 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:18
4 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:23
5 Claudia Lichtenberg (GER) Lotto – Soudal Ladies 0:00:35
6 Mara Abbott (USA) Wiggle – High5 0:00:36
7 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 0:00:42
8 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:00:44
9 Leah Kirchmann (Can) Team Liv – Plantur 0:01:12
10 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:13
11 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:01:18
12 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:01:30
13 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:01:38
14 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:01:58
15 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:02:05
16 Carlee Taylor (Aus) Team Liv – Plantur 0:02:06
17 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:02:07
18 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Zanatta 0:02:15
19 Doris Schweizer (SUI) Cylance Pro Cycling 0:02:23
20 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:02:25
21 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:02:32
22 Susanna Zorzi (Ita) Lotto – Soudal Ladies 0:02:35
23 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:39
24 Audrey Cordon (Fra) Wiggle – High5 0:02:43
25 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:02:44
26 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi 0:02:45
27 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:02:47
28 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:02:54
29 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:03
30 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:03:08
31 Anna Potokina (Rus) Servetto – Footon 0:03:18
32 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:03:21
33 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:03:27
34 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:03:33
35 Molly Weaver (GBr) Team Liv – Plantur 0:04:36
36 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:04:36
37 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:04:45
38 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:04:47
39 Margarita Victoria Garcia (Esp) Bizkaia – Durango 0:04:48
40 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:04:53
41 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:05:02
42 Eider Merino Kortazar (Esp) Lointek 0:05:08
43 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Zanatta 0:05:11
44 Ana Maria Covrig (Rou) INPA – Bianchi 0:05:21
45 Amber Neben (USA) BePink 0:05:24
46 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto – Soudal Ladies 0:05:26
47 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women’s Team 0:05:32
48 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi 0:05:48
49 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 0:05:48
50 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:56
51 Kseniya Tuhai (Blr) BePink 0:06:44
52 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini 0:06:57
53 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Bianchi 0:07:15
54 Katia Ragusa (Ita) Servetto – Footon 0:07:17
55 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini 0:07:29
56 Lex Albrecht (Can) BePink 0:07:32
57 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:07:43
58 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:07:45
59 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:07:49
60 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:07:51
61 Rozanne Slik (Ned) Team Liv – Plantur 0:07:51
62 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink 0:07:55
63 Oxana Kozonchuk (Rus) Lensworld – Zanatta 0:07:55
64 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:08:02
65 Anisha Vekemans (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:08:04
66 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 0:08:07
67 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:08:10
68 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products 0:08:22
69 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:08:27
70 Estefania Pilz (Arg) Xirayas de San Luis 0:08:27
71 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:08:39
72 Elena Franchi (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:08:53
73 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:09:07
74 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:09:07
75 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:09:20
76 Ting Ying Huang (Tpe) Servetto – Footon 0:09:21
77 Dalia Muccioli (Ita) Alé Cipollini 0:09:32
78 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:09:37
79 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women’s Team 0:09:42
80 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:10:01
81 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:10:19
82 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto – Footon 0:10:21
83 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:10:25
84 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:10:46
85 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Lointek 0:11:04
86 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 0:11:12
87 Anna Ceoloni (Ita) Servetto – Footon 0:11:12
88 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:11:13
89 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:11:24
90 Emma Pooley (GBr) Lotto – Soudal Ladies 0:11:53
91 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:11:55
92 Riejanne Markus (Ned) Team Liv – Plantur 0:12:44
93 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Esp) Lointek 0:12:46
94 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 0:12:52
95 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:12:52
96 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia – Durango 0:12:53
97 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Bizkaia – Durango 0:12:56
98 Julia Soek (Ned) Team Liv – Plantur 0:13:00
99 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:13:01
100 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:13:04
101 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling 0:13:28
102 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto – Footon 0:14:05
103 Paola Munoz (Chi) Xirayas de San Luis 0:14:05
104 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:14:06
105 Annelies Dom (Bel) Lensworld – Zanatta 0:14:21
106 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:14:24
107 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:14:27
108 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:14:30
109 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:14:33
110 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:14:36
111 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:15:00
112 Tereza Medvedova (Svk) BePink 0:15:02
113 Michela Pavin (Ita) INPA – Bianchi 0:15:02
114 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Lointek 0:15:22
115 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:16:28
116 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini 0:16:38
117 Nina Kessler (Ned) Lensworld – Zanatta 0:18:08
118 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:19:14
119 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:19:15
120 Lierni Lekuona Etxebeste (Esp) Bizkaia – Durango 0:19:25
121 Lise Olivier (RSA) Bizkaia – Durango 0:19:33
122 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:19:53
123 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:19:54
124 Chloe Hosking (Aus) Wiggle – High5 0:19:55
125 Kim De Baat (Bel) Lensworld – Zanatta 0:20:05
126 Valeria Pintos (Arg) Xirayas de San Luis 0:20:10
127 Jessica Uebelhart (SUI) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:21:27
128 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:22:42
129 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 0:22:46
130 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:23:17
131 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:23:17
132 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:23:28
133 Maria Carla Alvarez (Arg) Xirayas de San Luis 0:23:31
134 Alessia Martini (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:26:28