W dniach 2-24 lipca kibice kolarstwa będą przeżywać wielkie emocje podczas relacji Eurosportu 1 z Tour de France – największego wyścigu wieloetapowego na świecie.

W peletonie zobaczymy trzech Polaków – Rafała Majkę, Macieja Bodnara (obaj w zespole Tinkoff) oraz Bartosza Huzarskiego (Team Bora Argon 18). Eurosport 1 będzie relacjonować na żywo wszystkie etapy wyścigu z komentarzem Krzysztofa Wyrzykowskiego, Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego. Międzynarodowym ekspertem stacji będzie trzykrotny zwycięzca „Wielkiej Pętli”, Amerykanin Greg LeMond.

21 etapów o łącznej długości ponad 3,5 tysiąca kilometrów – taki dystans będą mieli do pokonania kolarze podczas 103. edycji tegorocznego Tour de France. W tym sezonie najważniejszy kolarski wyścig na świecie oprócz Francji odwiedzi także Hiszpanię, Andorę i Szwajcarię. Niezwykle mocna obsada „Wielkiej Pętli” zwiastuje ogromne emocje i walkę do samego końca. Chris Froome, Nairo Quintana, Alberto Contador, Fabio Aru, Vincenzo Nibali, Richie Porte to najbardziej gorące nazwiska w peletonie.

– Jeśli popatrzymy na listę startową, to szybko zorientujemy się, że wszystkie siły w tym roku rzucone zostały na Tour de France. Najlepsi górale, najlepsi sprinterzy i choć za pasem są igrzyska olimpijskie w Rio, to jednak wartość wygrania „Wielkiej Pętli” zdaje się przewyższać olimpijskie medale – mówi Tomasz Jaroński, komentator kolarstwa w Eurosporcie.

W stawce nie zabraknie też Polaków. Na starcie zobaczymy piątego kolarza tegorocznego Giro d’Italia Rafała Majkę, a także Macieja Bodnara i Bartosza Huzarskiego.

– Każdy z Polaków będzie miał inne zadania. Bartosz Huzarski to wiadomo – ucieczki. Maciej Bodnar będzie w ekipie Tinkoff opiekunem Petera Sagana. Aktualny mistrz Polski na czas i potencjalny olimpijczyk będzie się mógł sprawdzić podczas „etapów prawdy”. Także mistrz Polski, Rafał Majka, jedzie na Tour w swojej stałej roli. Ostatni pomocnik Alberto Contadora bez konieczności walczenia w klasyfikacji generalnej. Tak było dwa lata temu, tak było przed rokiem, a zakończyło się trzema wygranymi etapami. Powtórka mile widziana – dodaje Tomasz Jaroński.

Sam Rafał Majka nie wyklucza walki o zwycięstwa etapowe w tegorocznym wyścigu.

– Wszystko będzie podporządkowane Alberto i wiadomo, że będą etapy, na których będę musiał dla niego ciężko pracować – mówi Rafał Majka w wywiadzie dla Eurosportu. Aktualny mistrz Polski odniósł się także do słynnej góry Mont Ventoux, która zagości na trasie 12. etapu tegorocznego Tour de France.

– Fajnie byłoby wygrać na Mont Ventoux. Jechałem tam podczas wyścigu Paryż-Nicea, więc wiem, jak ta góra wygląda. Jest na pewno bardzo ciężka. Jeżeli byłbym tam w ucieczce, będę próbował wygrać – dodaje Majka.

Kanał Eurosport 1 transmitować będzie wszystkie etapy wyścigu z komentarzem Krzysztofa Wyrzykowskiego, Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego. Międzynarodowymi ekspertami stacji będą trzykrotny zwycięzca Tour de France, Amerykanin Greg LeMond oraz były hiszpański kolarz Juan Antonio Flecha, który w 2003 roku wygrał etap „Wielkiej Pętli”. W czwartek, 30 czerwca, widzowie Eurosportu 1 zobaczą prezentację zespołów (godz. 18:15), a wyścig rozpocznie się 2 lipca. Początek transmisji o godz. 12:15. Relacje będzie możną również śledzić w usłudze Eurosport Player.

Informacja prasowa

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Czesław
Czesław

Niestety, nie działa mi w Eurosport Playerze E1 i E2, tylko przekaz na żywo bez komentarzy. Ciekawe, co znów wymyślili.

Czesław
Czesław

Nie działa mi w Eurosport Playerze E1 iE2 tylko przekaz na żywo bez komentarzy.