Michał Kapusta / naszosie.pl

Silny i wyrównany skład CCC Sprandi Polkowice wystartuje w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. 5-etapowa impreza rozpocznie się 29 czerwca, a zakończy 2 lipca.

Na wyścig zostało powołanych 6 zawodników. Wśród nich jest 5. kolarz tegorocznych mistrzostw Polski ze startu wspólnego, Maciej Paterski. Na starcie stanie również brązowy medalista ze Świdnicy w jeździe indywidualnej oraz triumfator ostatnich dwóch polskich etapówek, Małopolskiego Wyścigu Górskiego i Bałtyk – Karkonosze, Mateusz Taciak. Na najtrudniejszy, ostatni etap do Krosna szykuje się dobrze jeżdżący po górach Łukasz Owsian. Natomiast na płaskie, sprinterskie odcinki, nastawiają się szybcy Bartłomiej Matysiak i Simone Ponzi. Skład uzupełni Jarosław Marycz, którego zadaniem będzie aktywna i czujna jazda.

Dla kilku z „pomarańczowych” będzie to ostatnia okazja, by doszlifować formę i nabrać tempa wyścigowego, przed jednym z najważniejszych startów w sezonie, Tour de Pologne.

27.edycja wyścigu wystartuje z Radomia. 1.etap liczyć będzie 162 kilometry i poprowadzi do Łodzi. W kolejnych trzech dniach zmagania będą prowadzone głównie w płaskim terenie i wydaje się, że będą się kończyć finiszem z peletonu.

Decydujący w kontekście klasyfikacji generalnej powinien być ostatni dzień zmagań. Wtedy to kolarze pokonają 195 kilometrów, z czego finałowe 60 po górach. W programie znalazły się cztery kategoryzowane podjazdy – Żarnowa (134,6km), Czarnorzeki (163,3km), Zamek Kamieniec (dwukrotnie – 170,7km, 187,6km). Ten ostatni liczy ok. 3,5 kilometry i są na nim fragmenty 18-procentowe. Z jego szczytu do mety jest zaledwie 7,4 kilometra, więc na „kreskę” powinna wpaść niewielka grupka.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Wyścig Solidarności i Olimpijczyków (29 czerwca – 2 lipca, 2.2): Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Łukasz Owsian, Simone Ponzi, Bartłomie Matysiak, Jarosław Marycz

Program wyścigu:

29 czerwca – 1 stage – Radom – Łódź, 178,2km

30 czerwca – 2 stage – Koluszki – Kutno, 99,6km

30 czerwca – 3 stage – Pabianice – Sieradz, 84km

1 lipca – 4 stage – Piotrków Trybunalski – Kielce, 169,4km

2 lipca – 5 stage – Tarnobrzeg – Krosno, 195km

Informacja prasowa

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Miłosz
Miłosz

Czarnorzeki a nie Czarnożeki