Mistrzyni Europy orliczek była najszybsza na piekielnie ciężkiej trasie w Świdnicy.

Panie walczące o tytuł mistrzyni kraju i honor noszenia koszulki przez następny rok miały do pokonania trzy okrążenia po 37km z bardzo sztywnymi podjazdami (maksymalne nachylenie sięgało 20%).

Start nastąpił o godzinie 15:00. Pogoda nie do końca sprzyjała ściganiu – wiał mocny wiatr i na przemian padał deszcz i świeciło mocne słońce.

Chwilę po starcie na akcję zdecydowała się Monika Brzeźna (MAT Atom Sobótka). Samotna jazda nie do końca się opłaciła – Monika została złapana na pierwszym podjeździe pod Palczyk. Niedługo po dogonieniu zawodniczki z Sobótki do przodu ruszyły Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-LIV) i Anna Plichta (BTC City Ljubljana).

Za mocną dwójką ruszyły Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), Monika Brzeźna (MAT Atom Sobótka), Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans), Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), Anna Harkowska (Liv-Giant OKS Warmia i Mazury), Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) oraz Katarzyna Solus (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB). Przewaga mocnej pary dość szybko urosła jednak do 1:50, a na mecie drugiego okrążenia to było już niemal siedem minut!

Kolejne kilometry nie przyniosły większych zmian – liderki dalej powiększały swoją przewagę, a w grupce pojawiały się kolejne próby kontrataków. Dopiero na ostatnim podjeździe pod Modliszów Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) odjechała od swojej towarzyszki i samotnie pomknęła w kierunku mety.

Zawodniczka Rabobank-Liv nie dała się dogonić do samego finiszu i przeszczęśliwa została podwójną mistrzynią Polski! Srebro dla Ani Plichty (BTC City Ljubljana). Brąz trafił w dłonie Małgorzaty Jasińskiej (Ale Cipollini). Wśród orliczek podium wypełniły Kasia Niewiadoma (Rabobank-Liv), Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), a trzecia Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń).

PEŁNE WYNIKI > TUTAJ