Dwaj niemieccy sprinterzy – Andre Greipel i John Degenkolb będą liderami swoich ekip na Wielką Pętlę.

Lotto-Soudal podobnie jak przed rokiem skupia się na pomocy “Gorilli”. Andre Greipel w ostatnim czasie imponująco pokazuje się w Wielkich Tourach i seryjnie wygrywa etapy. W Tour de France postara się powtórzyć sukces z zeszłego roku, kiedy zdobył aż cztery etapowe “skalpy”.

Szanse w ucieczkach będą mieli Tony Gallopin, Thomas de Gendt i Adam Hansen. Ta trójka ma wolną rękę od menedżera i może zabierać się w różne akcje. Pozostali skupią się na pomocy Greipelowi w finiszach.

Lotto-Soudal na Tour de France:

Lars Bak, Thomas De Gendt, Jens Debusschere, Tony Gallopin, André Greipel, Adam Hansen, Greg Henderson, Jürgen Roelandts, Marcel Sieberg

Giant-Alpecin chce z kolei pokazać się w każdej specjalności – sprincie, jeździe indywidualnej na czas, ucieczkach i klasyfikacji generalnej. John Degenkolb postara się o wygrane w szybkich końcówkach, a Simon Geschke weźmie na siebie trudniejsze finisze i odskoki od peletonu.

W jeździe indywidualnej na czas spore szanse na wygraną będzie miał nowy mistrz Holandii w tej specjalności Tom Dumoulin. Szósty kolarz zeszłorocznego wyścigu Vuelta a Espana nie będzie walczył w klasyfikacji generalnej. Odpowiedzialność za ostateczne wyniki spada na Warrena Barguila, trzeciego kolarza Tour de Suisse. Francuz chce poprawić czternaste miejsce z zeszłego roku.

Giant-Alpecin na Tour de France:

Warren Barguil, Roy Curvers, John Degenkolb, Tom Dumoulin, Simon Geschke, Georg Preidler, Laurens Ten Dam, Ramon Sinkeldam, Albert Timmer