Mistrz świata z Ponferrady nie znalazł się w dziewięcioosobowym składzie Team Sky na Wielką Pętlę. Taka decyzja oznacza, że Kwiatkowskiego najprawdopodobniej zobaczymy podczas Tour de Pologne.

Chrisa Froome’a wspierać będą Sergio Henao, Kiryienka, Landa, Mikel Nieve, Wout Poels, Luke Rowe, Ian Stannard oraz Geraint Thomas.

“Tour zawsze będzie największym wydarzeniem w naszym sporcie. Jestem w dobrej formie, a do tego mam szczęście, że mam mocną drużynę wokół siebie, także tą nie na rowerach.

Na starcie Touru wszyscy jesteśmy równi i wszelkie wcześniejsze wyniki nie mają znaczenia. W tym roku chcę wygrać jeszcze bardziej. Wiemy jak ciężki jest to wyścig i jak wiele musimy z siebie dać by wygrać. Ciężko trenowaliśmy, ale jesteśmy gotowi do tego wyzwania, a ja nie mogę się doczekać ścigania przed wielomilionową publicznością we Francji, a właśnie to czyni ten wyścig takim wyjątkowym.”

– komentuje lider grupy Chris Froome.

Jak wybór argumentuje szef grupy sir Dave Brailsford?

“Każdy Tour jest inny, a to oznacza, że musimy mieć najlepszą ekipę. Taką, która sobie poradzi z różnymi wyzwaniami jakie stawia ten wyścig. Wybraliśmy bardzo utalentowaną grupę zawodników z Chrisem jako liderem. Wiem, że wszyscy zrobią co mogą żeby Froome zdobył żółtą koszulkę.

Jesteśmy pewni swoich umiejętności dzięki temu co już udało się osiągnąć w tym roku, ale wiemy też ile wysiłku trzeba włożyć w wygranie Touru. Jest wielu zawodników z innych ekip którzy będą walczyć o końcowy sukces. To świetne wieści dla fanów, którzy mogą obejrzeć na prawdę ciekawy wyścig.”

Źródło: teamsky.com