La Route du Sud / twitter La Route de Sud

Kolumbijczyk z drużyny Movistar, który jest jednym z faworytów do zwycięstwa w Tour de France, objął prowadzenie w wyścigu Route du Sud – la Depeche du Midi. Quintana niespodziewanie wygrał etap jazdy indywidualnej na czas. Natomiast najlepszy na drugim etapie był Bryan Coquard (Direct Energie).

Drugi dzień wyścigu w Pirenejach przyniósł dwa etapy. Przed południem kolarze ścigali się z Saint-Pierre-de-Trivisy do Albi. Odcinek liczył niewiele ponad 92 kilometry. W pierwszej części dystansu usytuowana była górska premia.

route du sud 2 etap

W ucieczkę dnia zabrali się Julien Bérard (AG2R La Mondiale) i Romain Hardy (Cofidis). Zgodnie z oczekiwaniami peleton nie pozwolił im na wiele i skasował odjazd na dziesięć kilometrów przed metą. Finisz to po raz drugi z rzędu wygrana Bryana Coquarda (Direct Energie). Drugi był Stéphane Poulhies (Equipe Cycliste Armée de Terre), a trzeci Manuel Belletti (Wilier – Southeast). W generalce swoją przewagę powiększył Coquard.

Po krótkim odpoczynku na kolarzy czekała pagórkowata jazda indywidualna na czas wokół Albi o długości ponad 13 kilometrów.

route du sud 3 etap

Faworytem “czasówki” był Sylvain Chavanel (Direct Energie), no i zgodnie z oczekiwaniami Francuz ustanowił bardzo dobry czas, którego długo nikt nie był w stanie poprawić. Jednak znakomicie zaprezentował się Nairo Quintana, który osiągnął podwójne zwycięstwo, pokonując Chavanela o sześć sekund.

Wyniki drugiego etapu:

1 * COQUARD Bryan (FRA) DEN les 92,4 km en 2h11’03” (moy. 42,304 km/h) (b : 6”)
2 POULHIES Stéphane (FRA) ADT à 00” (b :4”)
3 BELLETTI Manuel (ITA) WIL ” (b :2”)
4 ROJAS GIL Jose Joaquin (ESP) MOV ”
5 * MCLAY Daniel (GBR) FVC ”
6 MARTINEZ Yannick (FRA) DMP ”
7 * SARREAU Marc (FRA) FDJ ”
8 * LASTRA MARTINEZ Jonathan (ESP) CJR ”
9 * DEMARE Arnaud (FRA) FDJ ”
10 BOEV Igor (RUS) GAZ ”
11 * KAMP Alexander (DEN) SSG ”
12 * CHETOUT Loïc (FRA) COF ”
13 MATE MARDONES Luis Angel (ESP) COF ”
14 DELAGE Mickael (FRA) FDJ ”
15 * PACHER Quentin (FRA) DMP ”
16 * MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
17 * DANIEL Maxime (FRA) ALM ”
18 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) EUS ”
19 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
20 * SOLER Marc (ESP) MOV ”
21 EL FARES Julien (FRA) DMP ”
22 LABORIE Christophe (FRA) DMP ”
23 MAS BONET Luis (ESP) CJR ”
24 BAGÜES Aritz (ESP) EUS ”
25 ERVITI OLLO Imanol (ESP) MOV ”
26 * DENZ Nico (GER) ALM ”
27 * DASSONVILLE Flavien (FRA) AUB ”
28 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander (COL) MOV ”
29 * COMBAUD Romain (FRA) DMP ”
30 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM ”
31 BUSATO Matteo (ITA) WIL ”
32 * LE ROUX Romain (FRA) ADT ”
33 FERNANDEZ CRUZ Delio (ESP) DMP ”
34 * MARTÍNEZ Daniel (COL) WIL ”
35 SANZ Enrique (ESP) WIL ”
36 BREEN Vegard (NOR) FVC ”
37 * FERREIRA Ricardo (POR) RPB ”
38 * CARTHY Hugh (GBR) CJR ”
39 VOECKLER Thomas (FRA) DEN ”
40 * MAGER Christian (GER) SSG ”
41 * FIGUEIREDO Frederico (POR) RPB ”
42 ROSSETTO Stéphane (FRA) COF ”
43 DOMONT Axel (FRA) ALM ”
44 GERARD Arnaud (FRA) FVC ”
45 * STASH Mamyr (RUS) GAZ ”
46 * FONZI Giuseppe (ITA) WIL ”
47 TULIK Angelo (FRA) DEN ”
48 * SEPULVEDA Eduardo (ARG) FVC ”
49 LOUBET Julien (FRA) FVC ”
50 * MANAKOV Viktor (RUS) GAZ ”
51 DELAPLACE Anthony (FRA) FVC ”
52 * ARANBURU Alex (ESP) EUS ”
53 * QUINTANA ROJAS Dayer Uberney (COL) MOV ”
54 BAGOT Yoann (FRA) COF ”
55 VILELA Ricardo (POR) CJR ”
56 JEANNESSON Arnold (FRA) COF ”
57 * ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUS ”
58 DI GREGORIO Rémy (FRA) DMP ”
59 HUPOND Thierry (FRA) DMP ”
60 * ETXEBARRIA CARRASCO Victor (ESP) RPB ”
61 * CALMEJANE Lilian (FRA) DEN ”
62 EDET Nicolas (FRA) COF ” (b : 1”)
63 MOUREY Francis (FRA) FVC ”
64 * MOLINA Antonio (ESP) CJR ”
65 MAINARD Jerome (FRA) ADT ”
66 SEROV Alexander (RUS) GAZ ”
67 ARROYO DURAN David (ESP) CJR ”
68 * RODRIGUES David Miguel Costa (POR) RPB ”
69 DE ALMEIDA Guillaume (FRA) RPB ”
70 CHAVANEL Sylvain (FRA) DEN ”
71 HERRADA LOPEZ José (ESP) MOV ”
72 * BIDARD François (FRA) ALM ”
73 * LE GAC Olivier (FRA) FDJ ”
74 BIZKARRA Mikel (ESP) EUS ”
75 * NYCH Artem (RUS) GAZ ”
76 BERARD Julien (FRA) ALM ” (b : 3”)
77 GUAY Julien (FRA) AUB ”
78 * RODRIGUEZ MARTIN Cristian (ESP) WIL ”
79 * RYBALKIN Aleksey (RUS) GAZ ”
80 GONZALEZ Aitor (ESP) EUS ”
81 * TXOPERENA MATXIKOTE Benat (ESP) EUS ”
82 * GOUAULT Pierre (FRA) AUB ”
83 GUYOT Yann (FRA) ADT ”
84 * GUERRERO BONILLA Pablo (ESP) RPB ”
85 BARBAS Yoann (FRA) ADT ”
86 * BOUDAT Thomas (FRA) DEN à 13”
87 LEMARCHAND Romain (FRA) SSG ”
88 PARDILLA BELLON Sergio (ESP) CJR à 17”
89 OFFREDO Yoann (FRA) FDJ à 23”
90 PETIT Adrien (FRA) DEN à 28”
91 DUVAL Julien (FRA) ADT à 30”
92 * CONTI Samuele (ITA) WIL à 38”
93 KOEP Thomas (GER) SSG ”
94 * ESTEVEZ Imanol (ESP) EUS ”
95 * ARMIRAIL Bruno (FRA) ADT ”
96 VIMPERE Théo (FRA) AUB ”
97 MORENO BAZAN Javier (ESP) MOV ”
98 SUTHERLAND Rory (AUS) MOV ”
99 * PEDERSEN Mads (DEN) SSG à 42”
100 REIHS Michael (DEN) SSG ”
101 FIRSANOV Sergey (RUS) GAZ à 49”
102 GENE Yohann (FRA) DEN à 59”
103 KADRI Blel (FRA) ALM à 01’07”
104 FEDRIGO Pierrick (FRA) FVC à 01’08”
105 COUSIN Jerome (FRA) COF à 01’11”
106 HARDY Romain (FRA) COF ” (b : 2”)
107 VAUGRENARD Benoît (FRA) FDJ ”
108 * BARBERO CUESTA Carlos (ESP) CJR à 01’19”
109 PENVEN Clément (FRA) ADT à 01’27”
110 * MENUT David (FRA) AUB à 01’29”
111 * DRAPERI Matteo (ITA) WIL à 01’31”
112 * MANZIN Lorrenzo (FRA) FDJ à 01’39”
113 * JAUREGUI Quentin (FRA) ALM à 01’49”

Wycofali się :
* HOELGAARD Daniel (NOR) FDJ
* JIMENEZ LOZANO Carlos (ESP) RPB

Wyniki trzeciego etapu:

1 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOV les 12,9 km en 15’45”03 (moy. 49,142 km/h)
2 CHAVANEL Sylvain DEN 15’51”84 à 06”
3 ERVITI OLLO Imanol MOV 16’02”98 à 17”
4 * DEMARE Arnaud FDJ 16’07”55 à 22”
5 * COQUARD Bryan DEN 16’07”89 ”
6 MAS BONET Luis CJR 16’10”21 à 25”
7 * SEPULVEDA Eduardo FVC 16’14”92 à 29”
8 DELAPLACE Anthony FVC 16’15”06 à 30”
9 ROSSETTO Stéphane COF 16’21”41 à 36”
10 * SOLER Marc MOV 16’24”51 à 39”
11 OFFREDO Yoann FDJ 16’26”18 à 41”
12 VAUGRENARD Benoît FDJ 16’28”02 à 43”
13 EDET Nicolas COF 16’28”63 ”
14 * DASSONVILLE Flavien AUB 16’31”10 à 46”
15 * MARTÍNEZ Daniel WIL 16’31”67 ”
16 * NYCH Artem GAZ 16’31”89 ”
17 BREEN Vegard FVC 16’32”14 à 47”
18 VOECKLER Thomas DEN 16’32”97 ”
19 HERRADA LOPEZ José MOV 16’33”38 à 48”
20 SEROV Alexander GAZ 16’33”94 ”
21 LOUBET Julien FVC 16’35”49 à 50”
22 GERARD Arnaud FVC 16’35”60 ”
23 * CALMEJANE Lilian DEN 16’35”92 ”
24 * CARTHY Hugh CJR 16’36”36 à 51”
25 FEDRIGO Pierrick FVC 16’38”26 à 53”
26 SUTHERLAND Rory MOV 16’39”90 à 54”
27 * ARMIRAIL Bruno ADT 16’40”16 à 55”
28 MOUREY Francis FVC 16’42”51 à 57”
29 PARDILLA BELLON Sergio CJR 16’43”99 à 58”
30 VILELA Ricardo CJR 16’44”23 à 59”
31 ROJAS GIL Jose Joaquin MOV 16’45”45 à 01’00”
32 HUPOND Thierry DMP 16’46”33 à 01’01”
33 BUSATO Matteo WIL 16’47”87 à 01’02”
34 * ESTEVEZ Imanol EUS 16’48”61 à 01’03”
35 DOMONT Axel ALM 16’49”95 à 01’04”
36 DUVAL Julien ADT 16’51”48 à 01’06”
37 TULIK Angelo DEN 16’52”53 à 01’07”
38 BIZKARRA Mikel EUS 16’53”58 à 01’08”
39 * MOLINA Antonio CJR 16’54”19 à 01’09”
40 LEMARCHAND Romain SSG 16’54”43 ”
41 * LASTRA MARTINEZ Jonathan CJR 16’55”14 à 01’10”
42 BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUS 16’55”16 ”
43 * MANAKOV Viktor GAZ 16’55”25 ”
44 * PEDERSEN Mads SSG 16’55”74 ”
45 BAGOT Yoann COF 16’56”50 à 01’11”
46 GONZALEZ Aitor EUS 16’57”77 à 01’12”
47 * TXOPERENA MATXIKOTE Benat EUS 16’58”17 à 01’13”
48 COUSIN Jerome COF 16’59”43 à 01’14”
49 FERNANDEZ CRUZ Delio DMP 16’59”59 ”
50 * FONZI Giuseppe WIL 17’00”79 à 01’15”
51 MORENO BAZAN Javier MOV 17’01”05 à 01’16”
52 * ARANBURU Alex EUS 17’01”59 ”
53 * SARREAU Marc FDJ 17’01”72 ”
54 FIRSANOV Sergey GAZ 17’02”18 à 01’17”
55 * BOUDAT Thomas DEN 17’03”54 à 01’18”
56 * STASH Mamyr GAZ 17’03”63 ”
57 DELAGE Mickael FDJ 17’07”26 à 01’22”
58 * MANZIN Lorrenzo FDJ 17’07”85 ”
59 MAINARD Jerome ADT 17’10”55 à 01’25”
60 * PACHER Quentin DMP 17’10”97 ”
61 * ITURRIA SEGUROLA Mikel EUS 17’11”69 à 01’26”
62 * MAGER Christian SSG 17’13”37 à 01’28”
63 KADRI Blel ALM 17’13”67 ”
64 PETIT Adrien DEN 17’14”75 à 01’29”
65 * JAUREGUI Quentin ALM 17’15”33 à 01’30”
66 * KAMP Alexander SSG 17’16”04 à 01’31”
67 * DENZ Nico ALM 17’16”27 ”
68 * QUINTANA ROJAS Dayer Uberney MOV 17’17”15 à 01’32”
69 MATE MARDONES Luis Angel COF 17’17”96 ”
70 DI GREGORIO Rémy DMP 17’18”10 à 01’33”
71 * BIDARD François ALM 17’18”79 ”
72 REIHS Michael SSG 17’19”24 à 01’34”
73 JEANNESSON Arnold COF 17’20”50 à 01’35”
74 BAGÜES Aritz EUS 17’21”21 à 01’36”
75 HARDY Romain COF 17’22”04 à 01’37”
76 LEVARLET Guillaume AUB 17’24”06 à 01’39”
77 * CHETOUT Loïc COF 17’25”60 à 01’40”
78 * LE GAC Olivier FDJ 17’25”87 ”
79 * FIGUEIREDO Frederico RPB 17’26”25 à 01’41”
80 ARROYO DURAN David CJR 17’27”25 à 01’42”
81 * MENUT David AUB 17’27”53 ”
82 GENE Yohann DEN 17’27”67 ”
83 * RYBALKIN Aleksey GAZ 17’30”27 à 01’45”
84 BERARD Julien ALM 17’30”93 ”
85 VIMPERE Théo AUB 17’31”27 à 01’46”
86 EL FARES Julien DMP 17’31”46 ”
87 BELLETTI Manuel WIL 17’32”58 à 01’47”
88 * LE ROUX Romain ADT 17’33”10 à 01’48”
89 * RODRIGUES David Miguel Costa RPB 17’34”04 à 01’49”
90 SANZ Enrique WIL 17’34”18 ”
91 BOEV Igor GAZ 17’34”93 ”
92 * GUERRERO BONILLA Pablo RPB 17’38”48 à 01’53”
93 * DANIEL Maxime ALM 17’40”44 à 01’55”
94 * GOUAULT Pierre AUB 17’42”00 à 01’57”
95 * RODRIGUEZ MARTIN Cristian WIL 17’42”25 ”
96 MARTINEZ Yannick DMP 17’44”41 à 01’59”
97 * CONTI Samuele WIL 17’44”84 ”
98 * COMBAUD Romain DMP 17’52”49 à 02’07”
99 KOEP Thomas SSG 17’52”78 ”
100 GUYOT Yann ADT 17’53”69 à 02’08”
101 POULHIES Stéphane ADT 17’54”94 à 02’09”
102 PENVEN Clément ADT 17’57”21 à 02’12”
103 BARBAS Yoann ADT 18’02”64 à 02’17”
104 LABORIE Christophe DMP 18’02”67 ”
105 GUAY Julien AUB 18’03”58 à 02’18”
106 BONNAFOND Guillaume ALM 18’06”75 à 02’21”
107 * DRAPERI Matteo WIL 18’06”96 ”
108 * BARBERO CUESTA Carlos CJR 18’08”21 à 02’23”
109 DE ALMEIDA Guillaume RPB 18’28”08 à 02’43”
110 * MCLAY Daniel FVC 18’33”54 à 02’48”
111 * MALDONADO Anthony AUB 18’35”74 à 02’50”
112 * FERREIRA Ricardo RPB 18’38”96 à 02’53”
113 * ETXEBARRIA CARRASCO Victor RPB 19’08”06 à 03’23”Klasyfikacja generalna:
1 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOV les 301,3 km en 7h16’44” (moy. 41,393 km/h)
2 CHAVANEL Sylvain DEN à 11”
3 * COQUARD Bryan DEN ”
4 * DEMARE Arnaud FDJ à 21”
5 ERVITI OLLO Imanol MOV à 22”
6 MAS BONET Luis CJR à 30”
7 * SEPULVEDA Eduardo FVC à 34”
8 DELAPLACE Anthony FVC à 35”
9 ROSSETTO Stéphane COF à 41”
10 * SOLER Marc MOV à 44”
11 EDET Nicolas COF à 47”
12 * DASSONVILLE Flavien AUB à 51”
13 * MARTÍNEZ Daniel WIL ”
14 * NYCH Artem GAZ ”
15 BREEN Vegard FVC à 52”
16 VOECKLER Thomas DEN ”
17 HERRADA LOPEZ José MOV à 53”
18 LOUBET Julien FVC à 55”
19 GERARD Arnaud FVC ”
20 * CARTHY Hugh CJR à 56”
21 ROJAS GIL Jose Joaquin MOV à 01’01”
22 MOUREY Francis FVC à 01’02”
23 VILELA Ricardo CJR à 01’04”
24 HUPOND Thierry DMP à 01’06”
25 BUSATO Matteo WIL à 01’07”
26 OFFREDO Yoann FDJ à 01’09”
27 DOMONT Axel ALM ”
28 TULIK Angelo DEN à 01’12”
29 BIZKARRA Mikel EUS à 01’13”
30 * MOLINA Antonio CJR à 01’14”
31 * LASTRA MARTINEZ Jonathan CJR à 01’15”
32 BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUS ”
33 * MANAKOV Viktor GAZ ”
34 BAGOT Yoann COF à 01’16”
35 GONZALEZ Aitor EUS à 01’17”
36 * TXOPERENA MATXIKOTE Benat EUS à 01’18”
37 FERNANDEZ CRUZ Delio DMP à 01’19”
38 * FONZI Giuseppe WIL à 01’20”
39 PARDILLA BELLON Sergio CJR ”
40 * ARANBURU Alex EUS à 01’21”
41 * SARREAU Marc FDJ ”
42 * STASH Mamyr GAZ à 01’23”
43 DELAGE Mickael FDJ à 01’25”
44 MAINARD Jerome ADT à 01’30”
45 * PACHER Quentin DMP ”
46 * ITURRIA SEGUROLA Mikel EUS à 01’31”
47 * MAGER Christian SSG à 01’33”
48 * KAMP Alexander SSG à 01’36”
49 * DENZ Nico ALM ”
50 * CALMEJANE Lilian DEN ”
51 * QUINTANA ROJAS Dayer Uberney MOV à 01’37”
52 SUTHERLAND Rory MOV ”
53 MATE MARDONES Luis Angel COF ”
54 DI GREGORIO Rémy DMP à 01’38”
55 * ARMIRAIL Bruno ADT ”
56 * BIDARD François ALM ”
57 JEANNESSON Arnold COF à 01’40”
58 LEVARLET Guillaume AUB à 01’44”
59 * CHETOUT Loïc COF à 01’45”
60 * FIGUEIREDO Frederico RPB à 01’46”
61 * ESTEVEZ Imanol EUS ”
62 ARROYO DURAN David CJR à 01’47”
63 BERARD Julien ALM ”
64 BELLETTI Manuel WIL à 01’50”
65 EL FARES Julien DMP à 01’51”
66 * LE ROUX Romain ADT à 01’53”
67 * BOUDAT Thomas DEN ”
68 * RODRIGUES David Miguel Costa RPB à 01’54”
69 SANZ Enrique WIL ”
70 BOEV Igor GAZ ”
71 * GUERRERO BONILLA Pablo RPB à 01’58”
72 * DANIEL Maxime ALM à 02’00”
73 * GOUAULT Pierre AUB à 02’02”
74 PETIT Adrien DEN ”
75 MARTINEZ Yannick DMP à 02’04”
76 POULHIES Stéphane ADT à 02’10”
77 FIRSANOV Sergey GAZ à 02’11”
78 * COMBAUD Romain DMP à 02’12”
79 LEMARCHAND Romain SSG à 02’13”
80 REIHS Michael SSG à 02’21”
81 BARBAS Yoann ADT à 02’22”
82 LABORIE Christophe DMP ”
83 GUAY Julien AUB à 02’23”
84 BONNAFOND Guillaume ALM à 02’26”
85 VIMPERE Théo AUB à 02’29”
86 COUSIN Jerome COF à 02’30”
87 DUVAL Julien ADT à 02’32”
88 KADRI Blel ALM à 02’40”
89 * LE GAC Olivier FDJ à 02’42”
90 HARDY Romain COF à 02’51”
91 * MCLAY Daniel FVC à 02’53”
92 * MALDONADO Anthony AUB à 02’55”
93 * FERREIRA Ricardo RPB à 02’58”
94 SEROV Alexander GAZ à 03’03”
95 * RODRIGUEZ MARTIN Cristian WIL à 03’18”
96 FEDRIGO Pierrick FVC à 03’22”
97 * ETXEBARRIA CARRASCO Victor RPB à 03’28”
98 GENE Yohann DEN à 03’37”
99 * RYBALKIN Aleksey GAZ à 04’00”
100 DE ALMEIDA Guillaume RPB à 04’04”
101 * PEDERSEN Mads SSG à 04’07”
102 VAUGRENARD Benoît FDJ à 04’09”
103 * MENUT David AUB à 04’15”
104 GUYOT Yann ADT à 04’27”
105 * CONTI Samuele WIL à 04’52”
106 KOEP Thomas SSG à 05’00”
107 * BARBERO CUESTA Carlos CJR à 05’03”
108 PENVEN Clément ADT à 05’54”
109 BAGÜES Aritz EUS à 06’09”
110 MORENO BAZAN Javier MOV à 06’27”
111 * JAUREGUI Quentin ALM à 07’15”
112 * MANZIN Lorenzo FDJ à 07’34”
113 * DRAPERI Matteo WIL à 08’09’