Nairo Quintana przyzwyczaił już do realizowania niestandardowego programu przygotowań do największych imprez sezonu. Nie było zatem wielkim zaskoczeniem, że 26-letni Kolumbijczyk nie pojawił się w traktowanych jako ostatni sprawdzian przed Wielką Pętlą Criterium du Dauphine czy Tour de Suisse, zamiast nich ponownie wybierając Route du Sud.

Tuż przed wylotem z Kolumbii, Quintana wziął udział w zwołanej na tę okazję konferencji prasowej. Lider Movistaru zapewnił, że jego przygotowania przebiegły zgodnie z planem, a Route du Sud – choć jest małym wyścigiem – zawiera w swojej trasie wystarczającą liczbę alpejskich przełęczy by służyć za wiarygodny sprawdzian przed Tour de France.

“Ostatnie wyścigi, w jakich brałem udział, zakończyły się przed miesiącem, a przed nami ciężka edycja Tour de France. Już kilka razy brałem udział w tym wyścigu [Route du Sud] – raz udało mi się zwyciężyć [2012], a z zeszłym roku ukończyłem go na drugim miejscu [za Alberto Contadorem]. Liczba francuskich podjazdów które zawiera trasa jest wystarczająco wysoka, by służyć za ostatni etap przygotowań,” – wg. Cyclingnews powiedział Quintana.

Drużyna Movistaru oficjalnie ogłosiła ośmioosobowy skład, który wspierać będzie starszego z braci Quintana w rozpoczynającej się w najbliższy czwartek imprezie. Poza 26-letnim Kolumbijczykiem jedynie Imanol Erviti jest zawodnikiem wstępnie wytypowanym do udziału w Wielkiej Pętli, podczas gdy reszta potencjalnych pomocników szlifuje formę realizując mniej niestandardowy program startów.

Skład drużyny Movistar na Route du Sud 2016:

Nairo Quintana, Imanol Erviti, Javier Moreno, Rory Sutherland, Jose Joaquin Rojas, Marc Soler, Jose Herrada, Dayer Quintana