Małopolski Wyścig Górski / mwg.info.pl

Ostatni etap padł łupem Marka Rutkiewicza (Wibatech-Fuji), który był najszybszy z ucieczki.

Trzeci odcinek zmagań w Małopolsce miał intensywną pierwszą część trasy i lżejszą drugą. Od początku pojawiały się niewielkie odjazdy, ale większa akcja miała miejsce na podjeździe pod Gliczarów. Wtedy na czoło wysforowali się Davide Rebellin, Marcin Mrożek (CCC Sprandi Polkowice), Radoslav Rogina (Adria Mobil), Domen Novak (Adria Mobil) i Marek Rutkiewicz (Wibatech-Fuji). Niedługo potem dołączyli do nich Adrian Honkisz, Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice), Andrij Brataszczuk (Kolss-BDC) i Matteo Fabbro (Cycling Team Friuli).

Kilka kilometrów dalej zaatakował Marek Rutkiewicz (Wibatech-Fuji), a w goniącej grupce Marcina Mrożka (CCC Sprandi) zastąpił jego kolega z ekipy Mateusz Taciak. Gdy ósemce udało się złapać kolarza Wibatech-Fuji, to sytuacja na jakiś czas się uspokoiła.

Przez jakiś czas doskoczyć do ucieczki starali się Paweł Franczak (VERVA Activejet) i Emanuel Piaskowy (Torowa Reprezentacja Polski), ale ich akcja spaliła na panewce. Lider wyścigu, Dariusz Batek (Wibatech-Fuji) nie miał pomocy w peletonie i przewaga harcowników powoli rosła. Wirtualnym zwycięzcą stawał się powoli Mateusz Taciak.

Do samego końca przewaga uciekinierów nie spadła i Taciak mógł się cieszyć z wygranej w wyścigu. Na osłodę dla Wibatech-Fuji etap wygrał Marek Rutkiewicz.

Pełne wyniki – tutaj