Zwycięstwem Chrisa Froome’a zakończył się szósty etap Criterium du Dauphine. Brytyjczyk został nowym liderem wyścigu.
6 etap Criterium du Dauphine był pierwszym z serii decydujących o ostatecznym wyglądzie klasyfikacji generalnej. Do pokonania było ciężkie 140 kilometrów, a wszystko zakończyło się na trudnym podjeździe pod Vaujany.
Początek etapu pełen był fantastycznej walki o koszulkę najlepszego górala wyścigu. Do przodu wyrywało się wielu zawodników, którzy mieli ochotę założyć na podium koszulkę w grochy. Przez pewien czas na czele znajdowała się grupka ponad 20 zawodników, a po punkty śmiało ruszał Daniel Teklehaimanot (Dimension Data). Ostatecznie jednak akcja ta została skasowana. W międzyczasie z wyścigu wycofał się Michał Kwiatkowski.
Chwilę później uformowała się kolejna ucieczka, która została w niewielkim stopniu odpuszczona. Znaleźli się w niej Bartosz Huzarski (Bora – Argon 18), Dayer Quintana (Movistar), Cyril Gautier (Ag2r), Andriy Grivko (Astana) i Enrico Gasparotto (Wanty). Piątka miała nawet prawie 3 minuty przewagi, a finałowy podjazd zaczynała ponad półtorej minuty szybciej niż peleton.
Od podnóża finałowej wspinaczki drużyny liderów zaczęły swój taniec. Bardzo mocno pociągnął zespół FDJ, pracujący na rzecz Thibaut Pinot. Przyspieszenie to także bardzo mocno porwało grupę zasadniczą.
Jako pierwszy na atak zdecydował się Mikel Landa (Sky), za którym ruszył Brent Bookwalter (BMC). Ruch wymienionej dwójki przykuł uwagę Alberto Contadora i jego kolegów z grupy Tinkoff, którzy postanowili pogonić za duetem mocnych górali. Bardzo mocnego tempa narzuconego przez Romana Kreuzigera nie wytrzymał m.in. Fabio Aru (Astana). Nieoczekiwanie chwile słabości przeżywał także Pinot.
3 kilometry przed metą na pedały stanął Daniel Martin (Etixx), który szybko doszedł do Landy i pociągnął za sobą Richie Porte (BMC) i Alberto Contadora. Dopiero po dłuższej chwili do czołówki dojechali kolejni liderzy, którym przewodził Chris Froome (Sky). Chwilę później Brytyjczyk postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zerwał z koła największych rywali. Po chwili na kole zwycięzcy Tour de France znalazł się Richie Porte, a Alberto Contador tracił już 15 sekund.
Ostatecznie po zwycięstwo etapowe sięgnął Froome, który został też nowym liderem wyścigu. Drugi na metę wjechał Porte, a trzeci linię mety przekroczył Adam Yates (Orica – Greenedge).
Wyniki:
1 Christopher FROOME GBR SKY 3:32:20
2 Richie PORTE AUS BMC 1
3 Adam YATES GBR OGE 19
4 Daniel MARTIN IRL EQS 19
5 Alberto CONTADOR VELASCO ESP TNK 21
6 Romain BARDET FRA ALM 25
7 Pierre ROLLAND FRA CPT 27
8 Bauke MOLLEMA NED TFS 27
9 Louis MEINTJES RSA LAM 27
10 Julian ALAPHILIPPE FRA EQS 27
11 Diego ROSA ITA AST 27
12 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT 27
13 Daniel NAVARRO GARCIA ESP COF 27
14 Mikel LANDA MEANA ESP SKY 31
15 Valerio CONTI ITA LAM +1:07
16 Damiano CARUSO ITA BMC +1:07
17 Emanuel BUCHMANN GER BOA +1:09
18 Stef CLEMENT NED IAM +1:09
19 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +1:12
20 Jack HAIG AUS OGE +1:23
21 Jesus HERRADA LOPEZ ESP MOV +1:23
22 Serge PAUWELS BEL DDD +1:28
23 Laurens DE PLUS BEL EQS +1:28
24 Bart DE CLERCQ BEL LTS +1:36
25 Jan BAKELANTS BEL ALM +1:39
26 George BENNETT NZL TLJ +1:48
27 Igor ANTON HERNANDEZ ESP DDD +1:48
28 Guillaume MARTIN FRA WGG +1:48
29 Benjamin KING USA CPT +1:48
30 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP MOV +1:48
31 Enrico GASPAROTTO ITA WGG +1:53
32 Romain SICARD FRA DEN +1:56
33 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +1:57
34 Dario CATALDO ITA AST +1:57
35 Fabio ARU ITA AST +1:57
36 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS COL MOV +1:57
37 Ben HERMANS BEL BMC +1:57
38 Roman KREUZIGER CZE TNK +1:57
39 Wout POELS NED SKY +1:57
40 Thibaut PINOT FRA FDJ +2:31
41 Bjorn THURAU GER WGG +2:36
42 Andriy GRIVKO UKR AST +3:20
43 Mikael CHEREL FRA ALM +3:20
44 Cyril GAUTIER FRA ALM +3:20
45 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR CPT +3:20
46 Sébastien REICHENBACH SUI FDJ +3:20
47 Fabrice JEANDESBOZ FRA DEN +4:15
48 Jérémy ROY FRA FDJ +4:19
49 Jurgen VAN DEN BROECK BEL KAT +5:18
50 Robert KISERLOVSKI CRO TNK +5:26
51 Haimar ZUBELDIA AGIRRE ESP TFS +5:42
52 Clement CHEVRIER FRA IAM +5:42
53 Steve MORABITO SUI FDJ +5:42
54 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR MOV +5:42
55 Jesper HANSEN DEN TNK +5:42
56 Patrick KONRAD AUT BOA +6:41
57 Amaël MOINARD FRA BMC +6:54
58 Edvald BOASSON HAGEN NOR DDD +7:42
59 Bartosz HUZARSKI POL BOA +7:42
60 Alexis VUILLERMOZ FRA ALM +7:58
61 Jerome COPPEL FRA IAM +7:58
62 Ben GASTAUER LUX ALM +7:58
63 Zico WAEYTENS BEL TGA +7:58
64 Koen DE KORT NED TGA +7:58
65 Paolo TIRALONGO ITA AST +7:58
66 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +7:58
67 Marcus BURGHARDT GER BMC +8:02
68 Tony MARTIN GER EQS +8:02
69 Oliver NAESEN BEL IAM +8:57
70 Greg VAN AVERMAET BEL BMC +8:57
71 Maxime BOUET FRA EQS +8:57
72 Thomas DE GENDT BEL LTS +8:57
73 Victor CAMPENAERTS BEL TLJ +8:57
74 Manuele MORI ITA LAM +8:57
75 Simon GERRANS AUS OGE +8:57
76 Daryl IMPEY RSA OGE +8:57
77 Samuel DUMOULIN FRA ALM +8:57
78 Brent BOOKWALTER USA BMC +8:57
79 Alex HOWES USA CPT +8:57
80 Tony GALLOPIN FRA LTS +8:57
81 Julien BERNARD FRA TFS +8:57
82 Gert DOCKX BEL LTS +8:57
83 Arthur VICHOT FRA FDJ +8:57
84 Ryder HESJEDAL CAN TFS +9:09
85 Alexey LUTSENKO KAZ AST +9:09
86 Luka PIBERNIK SLO LAM +10:11
87 Frederik VEUCHELEN BEL WGG +10:11
88 Stephen CUMMINGS GBR DDD +10:11
89 Luke ROWE GBR SKY +10:11
90 Ian STANNARD GBR SKY +10:11
91 Tom Jelte SLAGTER NED CPT +10:11
92 Salvatore PUCCIO ITA SKY +10:11
93 Stijn VANDENBERGH BEL EQS +10:11
94 Martijn KEIZER NED TLJ +10:11
95 Dylan VAN BAARLE NED CPT +10:11
96 Jens KEUKELEIRE BEL OGE +10:11
97 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH LAM +10:11
98 Nathan HAAS AUS DDD +10:11
99 Cesare BENEDETTI ITA BOA +10:11
100 Frederik BACKAERT BEL WGG +10:11
101 Paul VOSS GER BOA +10:11
102 Perrig QUEMENEUR FRA DEN +10:11
103 Christian MEIER CAN OGE +10:11
104 Tomasz MARCZYNSKI POL LTS +10:11
105 Francisco José VENTOSO ALBERDI ESP MOV +10:11
106 Rudy MOLARD FRA COF +10:11
107 Marc SOLER ESP MOV +10:42
108 Antonio PEDRERO LOPEZ ESP MOV +10:46
109 Rohan DENNIS AUS BMC +12:01
110 Anthony ROUX FRA FDJ +12:01
111 Thomas VOECKLER FRA DEN +12:03
112 Tony HUREL FRA DEN +12:14
113 Daniel TEKLEHAIMANOT ERI DDD +12:14
114 Matthieu LADAGNOUS FRA FDJ +12:16
115 William BONNET FRA FDJ +12:16
116 Cyril LEMOINE FRA COF +12:16
117 Dimitri CLAEYS BEL WGG +12:36
118 Michael VALGREN DEN TNK +12:39
119 Omar FRAILE MATARRANZ ESP DDD +14:05
120 Sondre HOLST ENGER NOR IAM +15:20
121 Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO POR TNK +16:08
122 Michael GOGL AUT TNK +16:08
123 Angel VICIOSO ARCOS ESP KAT +18:43
124 Lars VAN DER HAAR NED TGA +20:32
125 Edward THEUNS BEL TFS +20:32
126 Marinus Cornelis MINNAARD NED WGG +20:32
127 Mattia CATTANEO ITA LAM +20:32
128 Markel IRIZAR ARANBURU ESP TFS +20:32
129 Jonathan FUMEAUX SUI IAM +20:32
130 Alexey VERMEULEN USA TLJ +20:32
131 Martin VELITS SVK EQS +20:32
132 Carter JONES USA TGA +20:32
133 Moreno HOFLAND NED TLJ +20:32
134 Antoine DUCHESNE CAN DEN +20:32
135 Roy CURVERS NED TGA +20:32
136 Federico ZURLO ITA LAM +20:32
137 Lilian CALMEJANE FRA DEN +20:32
138 Brian NAULEAU FRA DEN +20:32
139 Youcef REGUIGUI ALG DDD +20:32
140 Thomas DEGAND BEL WGG +20:32
141 Dominik NERZ GER BOA +20:32
142 Sam BENNETT IRL BOA +20:32
143 Alexander KRISTOFF NOR KAT +20:32
144 Jens DEBUSSCHERE BEL LTS +20:32
145 Michael MORKOV DEN KAT +20:32
146 Louis VERVAEKE BEL LTS +20:32
147 Shane ARCHBOLD NZL BOA +20:32
148 Jack BAUER NZL CPT +20:32
149 Jacopo GUARNIERI ITA KAT +20:32
150 Marco HALLER AUT KAT +20:32
151 Sebastian LANGEVELD NED CPT +20:32
152 John DEGENKOLB GER TGA +20:32
153 Niki TERPSTRA NED EQS +20:32
154 Dennis VAN WINDEN NED TLJ +27:16
155 Ramon SINKELDAM NED TGA +27:16
156 Mike TEUNISSEN NED TLJ +27:16
157 Fumiyuki BEPPU JPN TFS +27:16
158 Aleksejs SARAMOTINS LAT IAM +27:16
159 Borut BOZIC SLO COF +27:16
160 Geoffrey SOUPE FRA COF +37:48
DNF Michal KWIATKOWSKI POL SKY
DNF Dmitriy GRUZDEV KAZ AST
DNF Kris BOECKMANS BEL LTS
DNF Nacer BOUHANNI FRA COF
DNF Kenneth VAN BILSEN BEL COF
DNF Ruben FERNANDEZ ESP MOV
DNF Ilia KOSHEVOY BLR LAM
DNS Alexis GOUGEARD FRA ALM
DNS Christophe LAPORTE FRA COF
DNS Niccolo BONIFAZIO ITA TFS
DNS Chad HAGA USA TGA
1 | Christopher Froome (GBr) Team Sky | 21:24:59 | |
2 | Richie Porte (Aus) BMC Racing Team | 0:00:07 | |
3 | Alberto Contador ((Spa)) Tinkoff Team | 0:00:27 | |
4 | Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step | 0:00:37 | |
5 | Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step | 0:00:42 | |
6 | Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge | 0:00:52 | |
7 | Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team | 0:01:08 | |
8 | Daniel Navarro (SPA) Cofidis, Solutions Credits | 0:01:16 | |
9 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | 0:01:21 | |
10 | Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida | 0:01:27 | |
11 | Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:34 | |
12 | Joaquim Rodriguez (SPA) Team Katusha | 0:01:35 | |
13 | Pierre Rolland (Fra) Cannondale Pro Cycling | 0:01:39 | |
14 | Mikel Landa Meana (SPA) Team Sky | 0:01:40 | |
15 | Jesus Herrada (SPA) Movistar Team | 0:01:56 | |
16 | Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida | 0:02:05 | |
17 | Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team | 0:02:17 | |
18 | Sergio Henao (Col) Team Sky | 0:02:30 | |
19 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 | 0:02:33 | |
20 | Stef Clement (Ned) IAM Cycling | 0:02:38 | |
21 | Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale | 0:02:49 | |
22 | Serge Pauwels (Bel) Dimension Data | 0:02:54 | |
23 | Igor Anton Hernandez (SPA) Dimension Data | 0:02:56 | |
24 | Bart De Clerq (Bel) Lotto Soudal | 0:03:05 | |
25 | Daniel Moreno (SPA) Movistar Team | ||
26 | Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team | 0:03:18 | |
27 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ | 0:03:29 | |
28 | Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert | 0:03:32 | |
29 | Luis Leon Sanchez (SPA) Astana Pro Team | 0:03:35 | |
30 | George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo | 0:03:36 | |
31 | Dayer Quintana (Col) Movistar Team | 0:03:42 | |
32 | Romain Sicard (Fra) Direct Energie | 0:03:43 | |
33 | Wouter Poels (Ned) Team Sky | 0:03:57 | |
34 | Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team | 0:04:12 | |
35 | Laurens de Plus (Bel) Etixx – Quick-Step | 0:04:15 | |
36 | Sebastien Reichenbach (SWI) FDJ | 0:04:29 | |
37 | Bjorn Thurau (Ger) Wanty – Groupe Gobert | 0:04:56 | |
38 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | 0:05:21 | |
39 | Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling | 0:05:28 | |
40 | Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team | 0:05:48 | |
41 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:02 | |
42 | Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:07 | |
43 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie | 0:06:15 | |
44 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha | 0:06:59 | |
45 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | 0:07:55 | |
46 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18 | 0:08:23 | |
47 | Steve Morabito (SWI) FDJ | 0:09:02 | |
48 | Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling | 0:09:18 | |
49 | Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert | 0:09:25 | |
50 | Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team | 0:09:49 | |
51 | Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo | 0:10:04 | |
52 | Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal | 0:10:11 | |
53 | Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling | 0:10:24 | |
54 | Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale | 0:10:36 | |
55 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | 0:11:02 | |
56 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | 0:11:39 | |
57 | Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team | 0:12:10 | |
58 | Alberto Losada (SPA) Team Katusha | 0:12:58 | |
59 | Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18 | 0:13:19 | |
60 | Manuele Mori (Ita) Lampre – Merida | 0:13:21 | |
61 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:13:31 | |
62 | Haimar Zubeldia (SPA) Trek-Segafredo | 0:14:28 | |
63 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:14:40 | |
64 | Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling | 0:14:44 | |
65 | Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team | 0:15:12 | |
66 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 0:15:20 | |
67 | Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge | 0:15:28 | |
68 | Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:16:13 | |
69 | Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge | 0:16:22 | |
70 | Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida | 0:16:45 | |
71 | Stephen Cummings (GBr) Dimension Data | 0:18:19 | |
72 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data | 0:18:39 | |
73 | Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie | 0:19:03 | |
74 | Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 | 0:19:14 | |
75 | Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida | 0:20:09 | |
76 | Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge | 0:20:24 | |
77 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 0:20:43 | |
78 | Nathan Haas (Aus) Dimension Data | 0:20:57 | |
79 | Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step | 0:21:48 | |
80 | Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal | 0:21:54 | |
81 | Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie | 0:21:57 | |
82 | Jeremy Roy (Fra) FDJ | 0:22:02 | |
83 | Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling | 0:22:17 | |
84 | Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge | 0:22:31 | |
85 | Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18 | 0:23:00 | |
86 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 | 0:23:14 | |
87 | Benjamin King (USA) Cannondale Pro Cycling | 0:23:31 | |
88 | Anthony Roux (Fra) FDJ | 0:24:00 | |
89 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 0:25:16 | |
90 | Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team | 0:25:49 | |
91 | Luke Rowe (GBr) Team Sky | 0:26:01 | |
92 | Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin | 0:26:48 | |
93 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | 0:26:59 | |
94 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team | 0:27:54 | |
95 | Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step | 0:28:08 | |
96 | Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal | 0:29:39 | |
97 | Antonio Pedrero (SPA) Movistar Team | 0:30:30 | |
98 | Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale | 0:30:39 | |
99 | Francisco Ventoso (SPA) Movistar Team | 0:31:26 | |
100 | Jonathan Fumeaux (SWI) IAM Cycling | 0:31:51 | |
101 | Salvatore Puccio (Ita) Team Sky | 0:31:52 | |
102 | William Bonnet (Fra) FDJ | 0:32:12 | |
103 | Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge | 0:32:43 | |
104 | Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data | 0:33:07 | |
105 | Marc Soler (SPA) Movistar Team | 0:33:13 | |
106 | Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert | 0:34:13 | |
107 | Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert | 0:34:30 | |
108 | Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick-Step | 0:34:51 | |
109 | Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal | 0:34:52 | |
110 | Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie | 0:35:54 | |
111 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:36:24 | |
112 | Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin | 0:36:26 | |
113 | Tony Hurel (Fra) Direct Energie | 0:36:29 | |
114 | Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling | 0:36:33 | |
115 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ | 0:36:34 | |
116 | Angel Vicioso (SPA) Team Katusha | 0:36:46 | |
117 | Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin | 0:37:07 | |
118 | Dimitri Claeys (Bel) Wanty – Groupe Gobert | 0:37:34 | |
119 | Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert | 0:38:11 | |
120 | John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin | 0:38:43 | |
121 | Ian Stannard (GBr) Team Sky | 0:39:08 | |
122 | Omar Fraile (SPA) Dimension Data | 0:39:46 | |
123 | Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling | 0:40:18 | |
124 | Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo | 0:40:36 | |
125 | Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:41:22 | |
126 | Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18 | 0:41:58 | |
127 | Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data | 0:42:20 | |
128 | Antoine Duchesne (Can) Direct Energie | 0:42:22 | |
129 | Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha | 0:43:08 | |
130 | Markel Irizar (SPA) Trek-Segafredo | 0:44:06 | |
131 | Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert | 0:44:47 | |
132 | Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18 | 0:44:59 | |
133 | Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling | 0:45:16 | |
134 | Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL-Jumbo | 0:45:43 | |
135 | Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff Team | 0:46:35 | |
136 | Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo | 0:46:53 | |
137 | Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step | 0:47:22 | |
138 | Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie | 0:47:37 | |
139 | Marco Haller (Aut) Team Katusha | 0:47:46 | |
140 | Jack Bauer (NZl) Cannondale Pro Cycling | 0:47:54 | |
141 | Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin | 0:49:15 | |
142 | Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo | 0:49:40 | |
143 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal | 0:50:20 | |
144 | Michael Morkov (Den) Team Katusha | 0:50:47 | |
145 | Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo | 0:50:49 | |
146 | Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team | 0:51:56 | |
147 | Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team | 0:52:03 | |
148 | Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo | 0:52:11 | |
149 | Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin | 0:54:56 | |
150 | Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling | 0:55:12 | |
151 | Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin | 0:55:27 | |
152 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo | 0:55:47 | |
153 | Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha | 0:56:05 | |
154 | Federico Zurlo (Ita) Lampre – Merida | 0:56:53 | |
155 | Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida | 0:57:56 | |
156 | Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo | 1:00:41 | |
157 | Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step | 1:00:43 | |
158 | Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling | 1:07:42 | |
159 | Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits | 1:09:06 |