Criterium du Dauphine / letour.fr

Zwycięstwem Chrisa Froome’a zakończył się szósty etap Criterium du Dauphine. Brytyjczyk został nowym liderem wyścigu.

6 etap Criterium du Dauphine był pierwszym z serii decydujących o ostatecznym wyglądzie klasyfikacji generalnej. Do pokonania było ciężkie 140 kilometrów, a wszystko zakończyło się na trudnym podjeździe pod Vaujany.

Początek etapu pełen był fantastycznej walki o koszulkę najlepszego górala wyścigu. Do przodu wyrywało się wielu zawodników, którzy mieli ochotę założyć na podium koszulkę w grochy. Przez pewien czas na czele znajdowała się grupka ponad 20 zawodników, a po punkty śmiało ruszał Daniel Teklehaimanot (Dimension Data). Ostatecznie jednak akcja ta została skasowana. W międzyczasie z wyścigu wycofał się Michał Kwiatkowski.

Chwilę później uformowała się kolejna ucieczka, która została w niewielkim stopniu odpuszczona. Znaleźli się w niej Bartosz Huzarski (Bora – Argon 18), Dayer Quintana (Movistar), Cyril Gautier (Ag2r), Andriy Grivko (Astana) i Enrico Gasparotto (Wanty). Piątka miała nawet prawie 3 minuty przewagi, a finałowy podjazd zaczynała ponad półtorej minuty szybciej niż peleton.

Od podnóża finałowej wspinaczki drużyny liderów zaczęły swój taniec. Bardzo mocno pociągnął zespół FDJ, pracujący na rzecz Thibaut Pinot. Przyspieszenie to także bardzo mocno porwało grupę zasadniczą.

Jako pierwszy na atak zdecydował się Mikel Landa (Sky), za którym ruszył Brent Bookwalter (BMC). Ruch wymienionej dwójki przykuł uwagę Alberto Contadora i jego kolegów z grupy Tinkoff, którzy postanowili pogonić za duetem mocnych górali. Bardzo mocnego tempa narzuconego przez Romana Kreuzigera nie wytrzymał m.in. Fabio Aru (Astana). Nieoczekiwanie chwile słabości przeżywał także Pinot.

3 kilometry przed metą na pedały stanął Daniel Martin (Etixx), który szybko doszedł do Landy i pociągnął za sobą Richie Porte (BMC) i Alberto Contadora. Dopiero po dłuższej chwili do czołówki dojechali kolejni liderzy, którym przewodził Chris Froome (Sky). Chwilę później Brytyjczyk postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zerwał z koła największych rywali. Po chwili na kole zwycięzcy Tour de France znalazł się Richie Porte, a Alberto Contador tracił już 15 sekund.

Ostatecznie po zwycięstwo etapowe sięgnął Froome, który został też nowym liderem wyścigu. Drugi na metę wjechał Porte, a trzeci linię mety przekroczył Adam Yates (Orica – Greenedge).

Wyniki:

1    Christopher FROOME    GBR    SKY    3:32:20
2    Richie PORTE    AUS    BMC    1
3    Adam YATES    GBR    OGE    19
4    Daniel MARTIN    IRL    EQS    19
5    Alberto CONTADOR VELASCO    ESP    TNK    21
6    Romain BARDET    FRA    ALM    25
7    Pierre ROLLAND    FRA    CPT    27
8    Bauke MOLLEMA    NED    TFS    27
9    Louis MEINTJES    RSA    LAM    27
10    Julian ALAPHILIPPE    FRA    EQS    27
11    Diego ROSA    ITA    AST    27
12    Joaquin RODRIGUEZ OLIVER    ESP    KAT    27
13    Daniel NAVARRO GARCIA    ESP    COF    27
14    Mikel LANDA MEANA    ESP    SKY    31
15    Valerio CONTI    ITA    LAM    +1:07
16    Damiano CARUSO    ITA    BMC    +1:07
17    Emanuel BUCHMANN    GER    BOA    +1:09
18    Stef CLEMENT    NED    IAM    +1:09
19    Sergio Luis HENAO MONTOYA    COL    SKY    +1:12
20    Jack HAIG    AUS    OGE    +1:23
21    Jesus HERRADA LOPEZ    ESP    MOV    +1:23
22    Serge PAUWELS    BEL    DDD    +1:28
23    Laurens DE PLUS    BEL    EQS    +1:28
24    Bart DE CLERCQ    BEL    LTS    +1:36
25    Jan BAKELANTS    BEL    ALM    +1:39
26    George BENNETT    NZL    TLJ    +1:48
27    Igor ANTON HERNANDEZ    ESP    DDD    +1:48
28    Guillaume MARTIN    FRA    WGG    +1:48
29    Benjamin KING    USA    CPT    +1:48
30    Daniel MORENO FERNANDEZ    ESP    MOV    +1:48
31    Enrico GASPAROTTO    ITA    WGG    +1:53
32    Romain SICARD    FRA    DEN    +1:56
33    Luis Leon SANCHEZ GIL    ESP    AST    +1:57
34    Dario CATALDO    ITA    AST    +1:57
35    Fabio ARU    ITA    AST    +1:57
36    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +1:57
37    Ben HERMANS    BEL    BMC    +1:57
38    Roman KREUZIGER    CZE    TNK    +1:57
39    Wout POELS    NED    SKY    +1:57
40    Thibaut PINOT    FRA    FDJ    +2:31
41    Bjorn THURAU    GER    WGG    +2:36
42    Andriy GRIVKO    UKR    AST    +3:20
43    Mikael CHEREL    FRA    ALM    +3:20
44    Cyril GAUTIER    FRA    ALM    +3:20
45    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    POR    CPT    +3:20
46    Sébastien REICHENBACH    SUI    FDJ    +3:20
47    Fabrice JEANDESBOZ    FRA    DEN    +4:15
48    Jérémy ROY    FRA    FDJ    +4:19
49    Jurgen VAN DEN BROECK    BEL    KAT    +5:18
50    Robert KISERLOVSKI    CRO    TNK    +5:26
51    Haimar ZUBELDIA AGIRRE    ESP    TFS    +5:42
52    Clement CHEVRIER    FRA    IAM    +5:42
53    Steve MORABITO    SUI    FDJ    +5:42
54    Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA    POR    MOV    +5:42
55    Jesper HANSEN    DEN    TNK    +5:42
56    Patrick KONRAD    AUT    BOA    +6:41
57    Amaël MOINARD    FRA    BMC    +6:54
58    Edvald BOASSON HAGEN    NOR    DDD    +7:42
59    Bartosz HUZARSKI    POL    BOA    +7:42
60    Alexis VUILLERMOZ    FRA    ALM    +7:58
61    Jerome COPPEL    FRA    IAM    +7:58
62    Ben GASTAUER    LUX    ALM    +7:58
63    Zico WAEYTENS    BEL    TGA    +7:58
64    Koen DE KORT    NED    TGA    +7:58
65    Paolo TIRALONGO    ITA    AST    +7:58
66    Alberto LOSADA ALGUACIL    ESP    KAT    +7:58
67    Marcus BURGHARDT    GER    BMC    +8:02
68    Tony MARTIN    GER    EQS    +8:02
69    Oliver NAESEN    BEL    IAM    +8:57
70    Greg VAN AVERMAET    BEL    BMC    +8:57
71    Maxime BOUET    FRA    EQS    +8:57
72    Thomas DE GENDT    BEL    LTS    +8:57
73    Victor CAMPENAERTS    BEL    TLJ    +8:57
74    Manuele MORI    ITA    LAM    +8:57
75    Simon GERRANS    AUS    OGE    +8:57
76    Daryl IMPEY    RSA    OGE    +8:57
77    Samuel DUMOULIN    FRA    ALM    +8:57
78    Brent BOOKWALTER    USA    BMC    +8:57
79    Alex HOWES    USA    CPT    +8:57
80    Tony GALLOPIN    FRA    LTS    +8:57
81    Julien BERNARD    FRA    TFS    +8:57
82    Gert DOCKX    BEL    LTS    +8:57
83    Arthur VICHOT    FRA    FDJ    +8:57
84    Ryder HESJEDAL    CAN    TFS    +9:09
85    Alexey LUTSENKO    KAZ    AST    +9:09
86    Luka PIBERNIK    SLO    LAM    +10:11
87    Frederik VEUCHELEN    BEL    WGG    +10:11
88    Stephen CUMMINGS    GBR    DDD    +10:11
89    Luke ROWE    GBR    SKY    +10:11
90    Ian STANNARD    GBR    SKY    +10:11
91    Tom Jelte SLAGTER    NED    CPT    +10:11
92    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +10:11
93    Stijn VANDENBERGH    BEL    EQS    +10:11
94    Martijn KEIZER    NED    TLJ    +10:11
95    Dylan VAN BAARLE    NED    CPT    +10:11
96    Jens KEUKELEIRE    BEL    OGE    +10:11
97    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    ETH    LAM    +10:11
98    Nathan HAAS    AUS    DDD    +10:11
99    Cesare BENEDETTI    ITA    BOA    +10:11
100    Frederik BACKAERT    BEL    WGG    +10:11
101    Paul VOSS    GER    BOA    +10:11
102    Perrig QUEMENEUR    FRA    DEN    +10:11
103    Christian MEIER    CAN    OGE    +10:11
104    Tomasz MARCZYNSKI    POL    LTS    +10:11
105    Francisco José VENTOSO ALBERDI    ESP    MOV    +10:11
106    Rudy MOLARD    FRA    COF    +10:11
107    Marc SOLER    ESP    MOV    +10:42
108    Antonio PEDRERO LOPEZ    ESP    MOV    +10:46
109    Rohan DENNIS    AUS    BMC    +12:01
110    Anthony ROUX    FRA    FDJ    +12:01
111    Thomas VOECKLER    FRA    DEN    +12:03
112    Tony HUREL    FRA    DEN    +12:14
113    Daniel TEKLEHAIMANOT    ERI    DDD    +12:14
114    Matthieu LADAGNOUS    FRA    FDJ    +12:16
115    William BONNET    FRA    FDJ    +12:16
116    Cyril LEMOINE    FRA    COF    +12:16
117    Dimitri CLAEYS    BEL    WGG    +12:36
118    Michael VALGREN    DEN    TNK    +12:39
119    Omar FRAILE MATARRANZ    ESP    DDD    +14:05
120    Sondre HOLST ENGER    NOR    IAM    +15:20
121    Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO    POR    TNK    +16:08
122    Michael GOGL    AUT    TNK    +16:08
123    Angel VICIOSO ARCOS    ESP    KAT    +18:43
124    Lars VAN DER HAAR    NED    TGA    +20:32
125    Edward THEUNS    BEL    TFS    +20:32
126    Marinus Cornelis MINNAARD    NED    WGG    +20:32
127    Mattia CATTANEO    ITA    LAM    +20:32
128    Markel IRIZAR ARANBURU    ESP    TFS    +20:32
129    Jonathan FUMEAUX    SUI    IAM    +20:32
130    Alexey VERMEULEN    USA    TLJ    +20:32
131    Martin VELITS    SVK    EQS    +20:32
132    Carter JONES    USA    TGA    +20:32
133    Moreno HOFLAND    NED    TLJ    +20:32
134    Antoine DUCHESNE    CAN    DEN    +20:32
135    Roy CURVERS    NED    TGA    +20:32
136    Federico ZURLO    ITA    LAM    +20:32
137    Lilian CALMEJANE    FRA    DEN    +20:32
138    Brian NAULEAU    FRA    DEN    +20:32
139    Youcef REGUIGUI    ALG    DDD    +20:32
140    Thomas DEGAND    BEL    WGG    +20:32
141    Dominik NERZ    GER    BOA    +20:32
142    Sam BENNETT    IRL    BOA    +20:32
143    Alexander KRISTOFF    NOR    KAT    +20:32
144    Jens DEBUSSCHERE    BEL    LTS    +20:32
145    Michael MORKOV    DEN    KAT    +20:32
146    Louis VERVAEKE    BEL    LTS    +20:32
147    Shane ARCHBOLD    NZL    BOA    +20:32
148    Jack BAUER    NZL    CPT    +20:32
149    Jacopo GUARNIERI    ITA    KAT    +20:32
150    Marco HALLER    AUT    KAT    +20:32
151    Sebastian LANGEVELD    NED    CPT    +20:32
152    John DEGENKOLB    GER    TGA    +20:32
153    Niki TERPSTRA    NED    EQS    +20:32
154    Dennis VAN WINDEN    NED    TLJ    +27:16
155    Ramon SINKELDAM    NED    TGA    +27:16
156    Mike TEUNISSEN    NED    TLJ    +27:16
157    Fumiyuki BEPPU    JPN    TFS    +27:16
158    Aleksejs SARAMOTINS    LAT    IAM    +27:16
159    Borut BOZIC    SLO    COF    +27:16
160    Geoffrey SOUPE    FRA    COF    +37:48
DNF    Michal KWIATKOWSKI    POL    SKY    
DNF    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST
DNF    Kris BOECKMANS    BEL    LTS
DNF    Nacer BOUHANNI    FRA    COF
DNF    Kenneth VAN BILSEN    BEL    COF
DNF    Ruben FERNANDEZ    ESP    MOV
DNF    Ilia KOSHEVOY    BLR    LAM
DNS    Alexis GOUGEARD    FRA    ALM
DNS    Christophe LAPORTE    FRA    COF
DNS    Niccolo BONIFAZIO    ITA    TFS
DNS    Chad HAGA    USA    TGA

 

Klasyfikacja generalna:
1 Christopher Froome (GBr) Team Sky 21:24:59
2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:07
3 Alberto Contador ((Spa)) Tinkoff Team 0:00:27
4 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step 0:00:37
5 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 0:00:42
6 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge 0:00:52
7 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 0:01:08
8 Daniel Navarro (SPA) Cofidis, Solutions Credits 0:01:16
9 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:01:21
10 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:01:27
11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:34
12 Joaquim Rodriguez (SPA) Team Katusha 0:01:35
13 Pierre Rolland (Fra) Cannondale Pro Cycling 0:01:39
14 Mikel Landa Meana (SPA) Team Sky 0:01:40
15 Jesus Herrada (SPA) Movistar Team 0:01:56
16 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 0:02:05
17 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:02:17
18 Sergio Henao (Col) Team Sky 0:02:30
19 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 0:02:33
20 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:02:38
21 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:02:49
22 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:02:54
23 Igor Anton Hernandez (SPA) Dimension Data 0:02:56
24 Bart De Clerq (Bel) Lotto Soudal 0:03:05
25 Daniel Moreno (SPA) Movistar Team
26 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:03:18
27 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:03:29
28 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:03:32
29 Luis Leon Sanchez (SPA) Astana Pro Team 0:03:35
30 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo 0:03:36
31 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:03:42
32 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:03:43
33 Wouter Poels (Ned) Team Sky 0:03:57
34 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:04:12
35 Laurens de Plus (Bel) Etixx – Quick-Step 0:04:15
36 Sebastien Reichenbach (SWI) FDJ 0:04:29
37 Bjorn Thurau (Ger) Wanty – Groupe Gobert 0:04:56
38 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:05:21
39 Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling 0:05:28
40 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team 0:05:48
41 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:02
42 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:07
43 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:06:15
44 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha 0:06:59
45 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:07:55
46 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18 0:08:23
47 Steve Morabito (SWI) FDJ 0:09:02
48 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling 0:09:18
49 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:09:25
50 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team 0:09:49
51 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo 0:10:04
52 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 0:10:11
53 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:10:24
54 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:36
55 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:11:02
56 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:11:39
57 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:12:10
58 Alberto Losada (SPA) Team Katusha 0:12:58
59 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18 0:13:19
60 Manuele Mori (Ita) Lampre – Merida 0:13:21
61 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:13:31
62 Haimar Zubeldia (SPA) Trek-Segafredo 0:14:28
63 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:14:40
64 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling 0:14:44
65 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team 0:15:12
66 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:15:20
67 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 0:15:28
68 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:16:13
69 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge 0:16:22
70 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:16:45
71 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 0:18:19
72 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:18:39
73 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:19:03
74 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 0:19:14
75 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida 0:20:09
76 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 0:20:24
77 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:20:43
78 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:20:57
79 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 0:21:48
80 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:21:54
81 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 0:21:57
82 Jeremy Roy (Fra) FDJ 0:22:02
83 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling 0:22:17
84 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 0:22:31
85 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18 0:23:00
86 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 0:23:14
87 Benjamin King (USA) Cannondale Pro Cycling 0:23:31
88 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:24:00
89 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:25:16
90 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:25:49
91 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:26:01
92 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 0:26:48
93 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:26:59
94 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:27:54
95 Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step 0:28:08
96 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal 0:29:39
97 Antonio Pedrero (SPA) Movistar Team 0:30:30
98 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:39
99 Francisco Ventoso (SPA) Movistar Team 0:31:26
100 Jonathan Fumeaux (SWI) IAM Cycling 0:31:51
101 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:31:52
102 William Bonnet (Fra) FDJ 0:32:12
103 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:32:43
104 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 0:33:07
105 Marc Soler (SPA) Movistar Team 0:33:13
106 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:34:13
107 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:34:30
108 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick-Step 0:34:51
109 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:34:52
110 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:35:54
111 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:36:24
112 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin 0:36:26
113 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:36:29
114 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling 0:36:33
115 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:36:34
116 Angel Vicioso (SPA) Team Katusha 0:36:46
117 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 0:37:07
118 Dimitri Claeys (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:37:34
119 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:38:11
120 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 0:38:43
121 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:39:08
122 Omar Fraile (SPA) Dimension Data 0:39:46
123 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 0:40:18
124 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo 0:40:36
125 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:41:22
126 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18 0:41:58
127 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data 0:42:20
128 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 0:42:22
129 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:43:08
130 Markel Irizar (SPA) Trek-Segafredo 0:44:06
131 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:44:47
132 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18 0:44:59
133 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling 0:45:16
134 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:45:43
135 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff Team 0:46:35
136 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:46:53
137 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step 0:47:22
138 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie 0:47:37
139 Marco Haller (Aut) Team Katusha 0:47:46
140 Jack Bauer (NZl) Cannondale Pro Cycling 0:47:54
141 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 0:49:15
142 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:49:40
143 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 0:50:20
144 Michael Morkov (Den) Team Katusha 0:50:47
145 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:50:49
146 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team 0:51:56
147 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team 0:52:03
148 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:52:11
149 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin 0:54:56
150 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling 0:55:12
151 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin 0:55:27
152 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo 0:55:47
153 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:56:05
154 Federico Zurlo (Ita) Lampre – Merida 0:56:53
155 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:57:56
156 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:00:41
157 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step 1:00:43
158 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 1:07:42
159 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits 1:09:06