Bjorg Lambrecht (Belgia) wygrał ostatni etap Wyścigu Pokoju Młodzieżowców, zaliczany do cyklu Pucharu Narodów. W klasyfikacji generalnej triumfował Francuz David Gaudu.

Ostatni dzień rywalizacji w czeskiej imprezie to górski etap ze startem i metą w Jeseniku. Do pokonania było 160 kilometrów w tym cztery górskie premie, a dodatkowo meta znajdowała się na podjeździe.

Linię mety jako pierwszy przekroczył Bjorg Lambrecht, który na co dzień ściga się w Lotto Soudal U-23. Tuż za nim zameldował się Markus Hoelgard (Norwegia), a trzeci był Giovanni Carboni (Włochy).

W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu utrzymał się David Gadu. Przypomnijmy, że Francuz wygrał wczorajszy etap.

Najlepszym z Polaków był 26. na mecie Patryk Stosz, ale nie wiele do szczęścia brakowało Michałowi Palucie. Odjazd z zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice został skasowany w samej końcówce. W generalce młodzieżowy mistrz Polski był 18.

 

Wyniki:

1 LAMBRECHT Bjorg Belgian Cycling team 10 les 160 km en 3h53’27” (moy. 41,12 km/h)
2 HOELGAARD Markus Norwegian National team 6 3.00
3 CARBONI Giovanni Nationale Italienne 4 3.00
4 GAUDU David France 3.00
5 GEOGHEGAN Hart Tao Great Britain National Tea 3.00
6 KNOX James Great Britain National Tea 3.00
7 RAVASI Edward Nationale Italienne 3.00
8 ALBANESE Vincenzo Nationale Italienne 3.00
9 FRANKINY Kilian Swiss cycling 3.00
10 CHERKASOV Nikolay Russian national team 3.00
11 CHOKRI El Mehdi Equipe Mixte UCI 3.00
12 SCHACHMANN Maximillia Germany 3.00
13 CRAS Steff Belgian Cycling team 9.00
14 VINJEBO Emil Danish National team 9.00
15 NYCH Artem Russian national team 13.00
16 NOVAK Domen Slovenia National team U23 1 13.00
17 SCHÖNBERGER Sebastian AUSTRIA 15.00
18 GENIETS Kevin Luxembourg 17.00
19 MERTZ Rémy Belgian Cycling team 21.00
20 TECCHIO Marco Nationale Italienne 23.00
21 PAULUS Dennis AUSTRIA 23.00
22 O´DONNELL Phillip Team USA U23 23.00
23 SCHLEGEL Michal Czech National team 23.00
24 SIVAKOV Pavel Russian national team 27.00
25 AKHMETOV Galym Kazakhstan National Team 31.00
26 STOSZ Patryk Polish National Team 34.00
27 JURADO Christofer Equipe Mixte UCI 34.00
28 DÍAZ GALLEGO José Man Spain U23 Road National Te 36.00
29 BOSMAN Patrick AUSTRIA 36.00
30 DAVIES Scott Great Britain National Tea 36.00
31 EENKHOORN Pascal The Nederlands 41.00
32 IRISARRI RINCON Jon Spain U23 Road National Te 47.00
33 SCHÄPPI Martin Swiss cycling 49.00
34 BROŻYNA Piotr Polish National Team 51.00
35 AMEZAWA Takeaki JAPAN U23 National Team 53.00
36 DECLERCQ Benjamin Belgian Cycling team 1:01
37 PALUTA MichaŁ Polish National Team 4 1:02
38 MAAS Jan The Nederlands 1:06
39 MULLER Patrick Swiss cycling 1:06
40 KONWA Piotr Polish National Team 1:06
41 CHSHERBININ Yuriy Kazakhstan National Team 1:09
42 LUKKEDAL Oivind Norwegian National team 1:17
43 ALLEGAERT Piet Belgian Cycling team 1:20
44 TSCHERNOSTER Jan Germany GER19960831 03:54:58 1:31
45 RODRÍGUEZ José Luis Equipe Mixte UCI 1:38
46 BALLET Alexandre Swiss cycling 1:48
47 KLEIVEN Eivind Njal Norwegian National team 2:28
48 VAN HOOYDONCK Nathan Belgian Cycling team 2:46
49 KALOJÍROS Tomáš GO! Czech team 2 2:46
50 ORSINI Umberto Nationale Italienne 2:46
51 KÄMNA Lennard Germany 3:01
52 MAS NICOLAU Enric Spain U23 Road National Te 3:01
53 AASVOLD Kristian Norwegian National team 3:14
54 BAGIOLI Nicola Nationale Italienne 3:42
55 PADUN Mark Ukraine National Team 3:42
56 HOSTEDE Lennard The Nederlands 4:25
57 CULLAIGH Gabriel Great Britain National Tea 2 4:25
58 SHTEIN Grigoriy Kazakhstan National Team 6:19
59 OLIESLAGERS Bob The Nederlands 6:33
60 HALLER Patrick Germany 6:33
61 ZAKARIN Aydar Russian national team 6:41
62 AKITA Takuma JAPAN U23 National Team 6:41
63 PETROVSKI Andrej Equipe Mixte UCI 6:41
64 ETXABE LETURIA Jokin Spain U23 Road National Te 6:41
65 PARET PEINTRE Aurélie France 6:41
66 OIEN Justin Team USA U23 6:41
67 BARAC Antonio Equipe Mixte UCI 6:41
68 THERKILDSEN Marius Danish National team 6:41
69 GREGAARD Jonas Danish National team 6:41
70 SEKANINA Adam GO! Czech team 6:41
71 SAMITIER SAMITIER Ser Spain U23 Road National Te 6:41
72 BRKIC Benjamin AUSTRIA 6:41
73 GARCÍA CORTINA Ivan Spain U23 Road National Te 6 6:41
74 REUTTER Sven Germany 6:41
75 KRUL Stef The Nederlands 6:41
76 NEUMAN Dominik GO! Czech team 6:41
77 UDOT Rinat Ukraine National Team 6:41
78 FORFANG Ole Norwegian National team 6:41
79 REUTIMANN Matthias Swiss cycling 6:41
80 JANSSEN Adriaan The Nederlands 6:58
81 RUČIGAJ Žiga Slovenia National team U23 7:12
82 BENNETT Sean Team USA U23 10:33
83 PEDERSEN Casper Danish National team 11:05
84 SHEVCHUK Taras Ukraine National Team 11:22
85 RUDAZ Manuel Swiss cycling 11:32
86 FINKŠT Tilen Slovenia National team U23 11:32
87 WOOD Oliver Great Britain National Tea 11:32
88 VINCENT Léo France 11:40
89 ISHIGAMI Masahiro JAPAN U23 National Team 12:00
90 TRONDSEN Trond Haakon Norwegian National team 12:05
91 GRABIS Mateusz Polish National Team 1 18:14
92 KULIKOVSKII Alexander Russian national team 19:39
93 DOLEŽAL Radovan GO! Czech team 19:50
94 LEHKÝ Roman Czech National team 19:50
95 PETERS Nans France 21:48
96 COSNEFROY Benoit France 2 21:48
97 JOURNIAUX Axel France 21:50
98 KOCH Christian Germany 27:40
99 SATLIKOV Maxim Kazakhstan National Team 28:15
100 LUCHSHENKO Sergey Kazakhstan National Team 28:15
101 PETELIN Jan Luxembourg 04:22:17 28:50
102 BROWN Jonathan Team USA U23 33:06

Non-partants :
DOSTERT Sandro Luxembourg
PENKO Izidor Slovenia National team

Abandons :
KUKRLE Michael Czech National team
CAMRDA Pavel Czech National team
KOVÁŘ Jan Czech National team
ŤOUPALÍK Adam Czech National team
PIETRULA Nicolas GO! Czech team
AUER Daniel AUSTRIA
STOKBRO Andreas Danish National team
HOFFMANN Maximilian Danish National team
STEWART Mark Great Britain National Tea
NAKAMURA Keisuke JAPAN U23 National Team
ZŁOTOWICZ Patryk Polish National Team
ARSLANOV Ildar Russian national team
RAJOVIC Dusan Equipe Mixte UCI
BINATENA Diego Team USA U23

Classement général final :
1 GAUDU David France U23 les 417 km en 10h10’19” (moy. 41 km/h)
2 GEOGHEGAN Hart Tao Great Britain National Tea U23 11.00
3 FRANKINY Kilian Swiss cycling U23 14.00
4 LAMBRECHT Bjorg Belgian Cycling team U23 16.00
5 RAVASI Edward Nationale Italienne U23 18.00
6 KNOX James Great Britain National Tea U23 24.00
7 CARBONI Giovanni Nationale Italienne U23 10:10:44 25.00
8 CRAS Steff Belgian Cycling team U23 35.00
9 CHERKASOV Nikolay Russian national team U23 38.00
10 HOELGAARD Markus Norwegian National team U23 47.00
11 SCHLEGEL Michal Czech National team U23 49.00
12 NYCH Artem Russian national team U23 1:03
13 TECCHIO Marco Nationale Italienne U23 1:05
14 SCHÖNBERGER Sebastian AUSTRIA U23 1:47
15 NOVAK Domen Slovenia National team U23 U23 2:15
16 SCHACHMANN Maximillia Germany U23 10:12:45 2:26
17 DAVIES Scott Great Britain National Tea U23 2:52
18 PALUTA MichaŁ Polish National Team U23 3:10
19 GENIETS Kevin Luxembourg U23 10:13:35 3:16
20 MERTZ Rémy Belgian Cycling team U23 3:17
21 AKHMETOV Galym Kazakhstan National Team U23 3:27
22 VINJEBO Emil Danish National team U23 3:45
23 TSCHERNOSTER Jan Germany U23 4:09
24 BROŻYNA Piotr Polish National Team U23 4:09
25 AMEZAWA Takeaki JAPAN U23 National Team U23 4:19
26 CHOKRI El Mehdi Equipe Mixte UCI U23 4:21
27 KLEIVEN Eivind Njal Norwegian National team U23 4:38
28 ORSINI Umberto Nationale Italienne U23 5:02
29 PAULUS Dennis AUSTRIA U23 5:18
30 BALLET Alexandre Swiss cycling U23 5:21
31 MULLER Patrick Swiss cycling U23 5:22
32 AASVOLD Kristian Norwegian National team U23 5:24
33 O´DONNELL Phillip Team USA U23 U23 5:29
34 LUKKEDAL Oivind Norwegian National team U23 5:39
35 KONWA Piotr Polish National Team U23 5:46
36 CHSHERBININ Yuriy Kazakhstan National Team U23 5:54
37 MAAS Jan The Nederlands U23 10:16:53 6:34
38 MAS NICOLAU Enric Spain U23 Road National Te U23 6:42
39 PARET PEINTRE Aurélie France U23 7:07
40 JURADO Christofer Equipe Mixte UCI U23 10:17:54 7:35
41 RODRÍGUEZ José Luis Equipe Mixte UCI U23 7:36
42 DECLERCQ Benjamin Belgian Cycling team U23 7:41
43 HOSTEDE Lennard The Nederlands U23 7:54
44 KÄMNA Lennard Germany U23 10:18:48 8:29
45 PADUN Mark Ukraine National Team U23 8:54
46 KALOJÍROS Tomáš GO! Czech team U23 9:04
47 ETXABE LETURIA Jokin Spain U23 Road National Te U23 9:16
48 BOSMAN Patrick AUSTRIA U23 9:27
49 REUTIMANN Matthias Swiss cycling U23 9:34
50 STOSZ Patryk Polish National Team U23 9:39
51 EENKHOORN Pascal The Nederlands U23 10:23
52 FORFANG Ole Norwegian National team U23 10:39
53 AKITA Takuma JAPAN U23 National Team U23 12:20
54 ZAKARIN Aydar Russian national team U23 12:59
55 JANSSEN Adriaan The Nederlands U23 10:23:32 13:13
56 IRISARRI RINCON Jon Spain U23 Road National Te U23 13:27
57 VAN HOOYDONCK Nathan Belgian Cycling team U23 13:56
58 BAGIOLI Nicola Nationale Italienne U23 14:29
59 SEKANINA Adam GO! Czech team U23 14:34
60 SCHÄPPI Martin Swiss cycling U23 14:53
61 SIVAKOV Pavel Russian national team U23 14:54
62 DÍAZ GALLEGO José Man Spain U23 Road National Te U23 16:16
63 SHTEIN Grigoriy Kazakhstan National Team U23 16:29
64 OLIESLAGERS Bob The Nederlands U23 17:14
65 KRUL Stef The Nederlands U23 17:28
66 TRONDSEN Trond Haakon Norwegian National team U23 18:10
67 RUDAZ Manuel Swiss cycling U23 18:56
68 RUČIGAJ Žiga Slovenia National team U23 U23 19:18
69 NEUMAN Dominik GO! Czech team U23 20:12
70 GREGAARD Jonas Danish National team U23 20:15
71 ALLEGAERT Piet Belgian Cycling team U23 20:20
72 ALBANESE Vincenzo Nationale Italienne U23 20:21
73 VINCENT Léo France U23 20:35
74 HALLER Patrick Germany U23 21:41
75 GARCÍA CORTINA Ivan Spain U23 Road National Te U23 21:43
76 PETROVSKI Andrej Equipe Mixte UCI U23 21:49
77 OIEN Justin Team USA U23 U23 21:49
78 REUTTER Sven Germany U23 21:49
79 BRKIC Benjamin AUSTRIA U23 21:49
80 BENNETT Sean Team USA U23 U23 22:28
81 THERKILDSEN Marius Danish National team U23 23:05
82 PETERS Nans France U23 23:58
83 PEDERSEN Casper Danish National team U23 24:36
84 CULLAIGH Gabriel Great Britain National Tea U23 25:24
85 FINKŠT Tilen Slovenia National team U23 U23 26:40
86 KULIKOVSKII Alexander Russian national team U23 27:54
87 ISHIGAMI Masahiro JAPAN U23 National Team U23 28:09
88 UDOT Rinat Ukraine National Team U23 29:17
89 SAMITIER SAMITIER Ser Spain U23 Road National Te U23 30:26
90 SHEVCHUK Taras Ukraine National Team U23 33:20
91 LEHKÝ Roman Czech National team U23 34:58
92 COSNEFROY Benoit France U23 36:54
93 DOLEŽAL Radovan GO! Czech team U23 37:10
94 GRABIS Mateusz Polish National Team U23 37:32
95 BARAC Antonio Equipe Mixte UCI U23 37:48
96 WOOD Oliver Great Britain National Tea U23 38:22
97 JOURNIAUX Axel France U23 41:45
98 KOCH Christian Germany U23 42:48
99 LUCHSHENKO Sergey Kazakhstan National Team U23 43:10
100 SATLIKOV Maxim Kazakhstan National Team U23 50:51
101 PETELIN Jan Luxembourg U23 51:20
102 BROWN Jonathan Team USA U23 U23 1:09:12

Lire la suite : http://www.directvelo.com/actualite/51163/course-de-la-paix-u23-et-3-classements