Criterium du Dauphine / letour.fr

Alberto Contador, Christopher Froome, Alexander Kristoff, a także Michał Kwiatkowski i Bartosz Huzarski. W “Delfinacie” zobaczymy najlepszych zawodników świata!

Jeden z głównych wyścigów przygotowujących do Tour de France odbędzie się w dniach 5-12 czerwca. Zwycięstwo w Criterium du Dauphine to duża przewaga psychiczna nad rywalami. Tytułu broni zeszłoroczny triumfator Wielkiej Pętli, a więc Christopher Froome (Team Sky). Z Brytyjczykiem zmierzą się m.in. Alberto Contador (Tinkoff), Daniel Martin (Etixx-Quickstep), Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Richie Porte (BMC), Pierre Rolland (Cannondale), Ryder Hesjedal (Trek-Segafredo), Romain Bardet (Ag2r), Thibaut Pinot (FDJ), Fabio Aru (Astana), Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) czy Joaquim Rodriguez (Katusha). Brzmi dobrze?

Chociaż trasa jest głównie pagórkowata i górska, to we Francji pokażą się również Alexander Kristoff (Katusha) i Nacer Bouhanni (Cofidis). Na szybkich, ale trudnych końcówkach z pewnością powalczą Greg van Avermaet (BMC), Michał Kwiatkowski (Team Sky), Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) czy Rohan Dennis (BMC). W ucieczkach zapewne nie zabraknie Bartosza Huzarskiego (Bora-Argon 18).

Wstępna lista startowa Criterium du Dauphine:

IAM Cycling: Coppel (FRA)

Team Katusha: Rodriguez (SPA), Van den Broeck (BEL), Kristoff (NOR)

Tinkoff: Contador (SPA), Trofimov (RUS), Valgren (DEN)

Dimension Data: Anton (SPA), Boasson Hagen (NOR), Cummings (GBR)

Team Giant-Alpecin: De Kort, Sinkeldam (NL)

Bora-Argon 18: Buchmann (GER), Huzarski (POL), Nerz (GER)

Orica-GreenEdge: Gerrans (AUS), S.Yates, A.Yates (GBR)

Etixx-Quick Step: Alaphilippe (FRA), D. Martin (IRL), T. Martin (GER)

Lotto-Soudal: Gallopin (FRA), De Gendt (BEL)

Wanty-Groupe Gobert: Gasparotto (ITA), Veuchelen (BEL)

Movistar Team: Moreno, Herrada (SPA)

BMC Racing Team: Porte, Dennis (AUS), Van Avermaet (BEL)

Cannondale: Rolland (FRA), Slagter (NL)

Trek-Segafredo: Hesjedal (Can), Mollema (NL), Zubeldia (SPA)

AG2R La Mondiale: Bardet, Vuillermoz, Gougeard (FRA)

Cofidis, Solutions Crédits: Bouhanni, Jeannesson (FRA), Navarro (SPA)

FDJ: Pinot, Vichot (FRA), Reichenbach (SWI)

Direct Energie: Calmejane, Sicard, Voeckler (FRA)

Team Sky: Froome (GBR), Poels (NL), Kwiatkowski (POL)

Lampre-Merida: Meintjes (RPA)

Astana Pro Team: Aru (ITA), Lutsenko (KAZ), Rosa (ITA)

Team Lotto NL-Jumbo: Kruijswijk (NL)

źródło: letour.fr