Team Giant-Alpecin

Na liście widnieją nazwiska m.in. Johna Degenkolba, Toma Dumoulin i Warrena Barguil.

Niemiecka ekipa wygrywała etapy Wielkiej Pętli w ostatnich trzech latach i zamierza kontynuować tę serię. Według trenera Adriaana Helmantela walka o odcinki jest najważniejsza.

Jedziemy na Tour de France mając na celu wygrywanie etapów. Nasz szeroki skład daje po temu możliwość w każdym terenie. Przygotowaliśmy się tworząc filmy z przejazdów przez osiem etapów. Te nagrania będą analizowane i zostaną użyte, żeby chłopaki mogli wcielić w życie naszą taktykę. Niektórzy zawodnicy pojadą do Sierra Nevada w Hiszpanii na wysokogórski obóz żeby zbudować ich formę. Najważniejszymi wyścigami przed Tour de France będą Critérium du Dauphiné, Tour de Suisse i Ster ZLM Toer. – powiedział Helmantel

W zeszłym roku etapowa wygrana Giant-Alpecin przypadła Simonowi Geschke. Znany w ostatnim czasie z bujnej brody kolarz zwyciężył na 17 odcinku po samotnej ucieczce do Pra-Loup. Warren Barguil pomimo kłopotów ze zdrowiem był czternasty w klasyfikacji końcowej, a John Degenkolb kolejny raz walczył w sprintach i trzeci rok z rzędu musiał się zadowolić jedynie drugimi lokatami.

Niepewny jest występ Toma Dumoulin. Holender wycofał się z Giro d’Italia i ma zdecydować o ewentualnym pojawieniu się we Francji po sprawdzeniu formy. Drugą opcją na lipiec jest przyjazd do Polski i walka w Tour de Pologne. Najważniejszym startem dla Toma są Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

W składzie znaleźli się też m.in. znakomici pomocnicy – w sprintach Degenkolba powinni wspierać Nikias Arndt, Georg Preidler, Tobias Ludvigsson oraz Albert Timmer, a razem z Barguilem w górach powinien pokazać się Laurens Ten Dam.

Czternastoosobowy, szeroki skład Giant-Alpecin na Tour de France: Nikias Arndt (Niemcy), Warren Barguil (Francja), Roy Curvers (Holandia), John Degenkolb (Niemcy), Koen De Kort (Holandia), Tom Dumoulin (Holandia), Johannes Fröhlinger (Niemcy), Simon Geschke (Niemcy), Tobias Ludvigsson (Szwecja), Georg Preidler (Austria), Ramon Sinkeldam (Holandia), Laurens ten Dam (Holandia), Albert Timmer (Holandia) i Zico Waeytens (Belgia)

źródło: Giant-Alpecin

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments