Fot. Astana/Tim De Waele

Francuski dziennik “L`Equipe” donosi, że podpisaniem kontraktu z Diego Rosą (obecnie Astana) zainteresowana jest drużyna Sky. Z kolei portal cyclingnews.com twierdzi, że Włocha w swoim składzie chciałaby mieć także Bora-Argon 18. 

27-letni Rosa zwrócił na siebie uwagę w ciągu ostatniego roku. Był bowiem kluczowym pomocnikiem Fabio Aru, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Giro d`Italia 2015 i wygrał hiszpańską Vueltę. Na zakończenie sezonu pomógł wygrać Vincenzo Nibalemu Il Lombardia i samemu finiszować na piątym miejscu oraz zwyciężył w wyścigu z Mediolanu do Turynu. W tym sezonie odniósł pamiętne (przede wszystkim ze względu na sposób świętowania na linii mety) etapowe zwycięstwo w Wyścigu dookoła Kraju Basków.

Informację o tym, że ekipa Sky kontaktowała się z Włochem potwierdził jego agent. Z kolei przypuszczenia portalu cyclingnews.com wydają się być prawdopodobne, gdyż Bora chce uzyskać w 2017 roku licencję World Tour, w związku z czym potrzebni są jej mocni kolarze, dobrze jeżdżący w prestiżowych wyścigach.

Diego Rosa deklaruje, że nie chce być kolarzem walczącym o wygranie klasyfikacji generalnej w wielkich tourach. W najbliższej przyszłości chciałby skoncentrować się na wyścigach tygodniowych oraz górzystych klasykach.