Movistar Team

Kolumbijczyk rezygnuje ze startów w mocno obsadzonych Criterium du Dauphine i Tour de Suisse na rzecz Route du Sud. 

Quintana postanowił nie startować w Giro, gdzie role lidera pełni Alejandro Valverde. Filigranowy kolarz Movistaru w tym sezonie wszystko podporządkował Tour de France. Dodatkowo Quintana spędza czas w rodzinnej Kolumbii, gdzie trenuje na wysokości.

Nairo pozostanie w Kolumbii, żeby uzyskać jak największą przewagę dzięki treningom na wysokości. Po powrocie wystartuje w Route du Sud by wrócić do rytmu wyścigowego. Mam nadzieje, że zobaczymy najlepszego Nairo w historii. Po tym jak był w Tour de France dwukrotnie drugi, jest bardziej doświadczony. W tym roku jest bardzo skoncentrowany. Oczywiście był gotowy zwyciężać, ale w tym roku będzie jeszcze silniejszy, bardziej zdeterminowany “ – tłumaczy Eusebio Unzue, dyrektor sportowy Movistaru.

Tegoroczny sezon jest najbardziej udanym w karierze Quintany. W styczniowym Tour de San Luis był trzeci, podobnie zakończył wyścig Vuelta al Pais Vasco. Największym sukcesem w tym roku były jednak zwycięstwa w Volta a Catalunya i Tour de Romandie, gdzie rywalizował m. in. ze swoim największym przeciwnikiem na trasie Tour de France – Chrisem Froomem.

Żródło: velonews.com