Fot: Giro d'Italia

Andre Greipel (Lotto-Soudal) wygrał siłowy finisz w Benevento i tym samym podtrzymał swoją passę zwycięstw etapowych w Giro d’Italia. Niemiec do tej pory triumfował przynajmniej na jednym odcinku w każdym ze swoich startów w Rosa Corsa.

Piąty etap Giro d’Italia prowadził z Praia a Mare do Benevento i liczył aż 233 kilometrów. Na trasie znajdowała się tylko jedna premia górska, która oznaczona była trzecią kategorią. Końcówka była jednak dość skomplikowana. Na zawodników czekała krótka runda z odcinkami kostki brukowej.

T15_MadonnaDC_2_alt

 

Ucieczkę dnia utworzyła czwórka kolarzy: Amets Txuruka (Orica GreenEdge), Pavel Brutt (Tinkoff-Saxo), Daniel Oss (BMC Racing) oraz Alexander Foliforov (Gazprom). Zawodnicy zgodnie współpracowali i długo utrzymali się na czele. Peleton złapał ich dopiero na niespełna 7 kilometrów przed kreską. Warto zaznaczyć, że we wcześniejszej fazie odcinka upadł Daniel Oss. Drużynowy mistrz świata kontynuował jednak jazdę z krwawiącym kolanem.

O losach etapowego zwycięstwa zadecydował bardzo chaotyczny sprint. Na ostatnim kilometrze z przodu grupy przewrócił się Rein Taaramae (Katusha), ale na szczęście kraksa Estończyka nie spowodowała większego zamieszania. Najszybszy okazał się dziś Andre Greipel (Lotto-Soudal). Niemiec zdecydował się na długi finisz i zaatakował na ponad 300 metrów przed kreską. W bardzo siłowym sprincie nikt nie był w stanie go pokonać, a on sam uzyskał kilka rowerów przewagi nad drugim Arnaud Demare (FDJ), a trzeci był Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF).

Około 15 kilometrów przed metą defekt zaliczył Rafał Majka. Swój rower oddał mu jednak Ivan Rovny i koledzy z Tinkoff-Saxo szybko “dociągnęli” Polaka do zasadniczej grupy.

Liderem pozostał Tom Dumoulin (Giant-Alpecin)

Wyniki:

1    GREIPEL Andre’    LOTTO SOUDAL    5:40:35
2    DEMARE Arnaud    FDJ    0:00
3    COLBRELLI Sonny    BARDIANI CSF    0:00
4    JUNGELS Bob    ETIXX – QUICK-STEP    0:00
5    HOFLAND Moreno    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00
6    BELLETTI Manuel    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    0:00
7    ZABEL Rick    BMC RACING TEAM    0:00
8    PREIDLER Georg    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00
9    EWAN Caleb    ORICA GREENEDGE    0:00
10    TCATEVITCH Alexey    TEAM KATUSHA    0:00

11    SBARAGLI Kristian    TEAM DIMENSION DATA    0:00
12    ZAKARIN Ilnur    TEAM KATUSHA    0:00
13    VALVERDE Alejandro    MOVISTAR TEAM    0:00
14    ROCHE Nicholas    TEAM SKY    0:04
15    MEZGEC Luka    ORICA GREENEDGE    0:04
16    NAVARDAUSKAS Ramunas    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    0:04
17    LANDA Mikel    TEAM SKY    0:04
18    SAVITSKIY Ivan    GAZPROM – RUSVELO    0:04
19    NIBALI Vincenzo    ASTANA PRO TEAM    0:04
20    BRAMBILLA Gianluca    ETIXX – QUICK-STEP    0:04
21    MAJKA Rafal    TINKOFF    0:04
22    HAUSSLER Heinrich    IAM CYCLING    0:04
23    ULISSI Diego    LAMPRE – MERIDA    0:04
24    BETTIOL Alberto    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    0:04
25    KRUIJSWIJK Steven    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:04
26    CHAVES Esteban    ORICA GREENEDGE    0:04
27    FIRSANOV Sergey    GAZPROM – RUSVELO    0:04
28    DUMOULIN Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    0:04
29    POZZOVIVO Domenico    AG2R LA MONDIALE    0:04
30    SIUTSOU Kanstantsin    TEAM DIMENSION DATA    0:04
31    MODOLO Sacha    LAMPRE – MERIDA    0:04
32    URAN URAN Rigoberto    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    0:04
33    VERONA Carlos    ETIXX – QUICK-STEP    0:04
34    FUGLSANG Jakob    ASTANA PRO TEAM    0:04
35    KOCHETKOV Pavel    TEAM KATUSHA    0:04
36    AMADOR Andrey    MOVISTAR TEAM    0:04
37    DE LA CRUZ David    ETIXX – QUICK-STEP    0:04
38    FORMOLO Davide    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    0:04
39    PIRAZZI Stefano    BARDIANI CSF    0:04
40    MONFORT Maxime    LOTTO SOUDAL    0:04
41    KANGERT Tanel    ASTANA PRO TEAM    0:04
42    SCARPONI Michele    ASTANA PRO TEAM    0:04
43    MONTAGUTI Matteo    AG2R LA MONDIALE    0:04
44    CARDOSO Andre Fernando    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    0:04
45    HENAO Sebastian    TEAM SKY    0:04
46    KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi    TEAM DIMENSION DATA    0:04
47    MALACARNE Davide    ASTANA PRO TEAM    0:04
48    KUNG Stefan    BMC RACING TEAM    0:04
49    HESJEDAL Ryder    TREK – SEGAFREDO    0:04
50    ZEITS Andrey    ASTANA PRO TEAM    0:04
51    NIZZOLO Giacomo    TREK – SEGAFREDO    0:04
52    ANTON HERNANDEZ Igor    TEAM DIMENSION DATA    0:04
53    MORI Manuele    LAMPRE – MERIDA    0:04
54    BONNAFOND Guillaume    AG2R LA MONDIALE    0:04
55    TANKINK Bram    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:04
56    PORSEV Alexander    TEAM KATUSHA    0:04
57    VISCONTI Giovanni    MOVISTAR TEAM    0:04
58    BERLATO Giacomo    NIPPO – VINI FANTINI    0:16
59    POLJANSKI Pawel    TINKOFF    0:16
60    DUPONT Hubert    AG2R LA MONDIALE    0:16
61    WYSS Marcel    IAM CYCLING    0:16
62    CONTI Valerio    LAMPRE – MERIDA    0:16
63    POZZATO Filippo    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    0:16
64    NIEVE Mikel    TEAM SKY    0:16
65    BATTAGLIN Enrico    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:19
66    ARNDT Nikias    TEAM GIANT – ALPECIN    0:23
67    ATAPUMA Darwin    BMC RACING TEAM    0:23
68    KOLOBNEV Alexandr    GAZPROM – RUSVELO    0:23
69    SILIN Egor    TEAM KATUSHA    0:23
70    BETANCUR Carlos A.    MOVISTAR TEAM    0:26
71    LUDVIGSSON Tobias    TEAM GIANT – ALPECIN    0:30
72    ROVNY Ivan    TINKOFF    0:30
73    TRENTIN Matteo    ETIXX – QUICK-STEP    0:30
74    PLAZA MOLINA Ruben    ORICA GREENEDGE    0:34
75    ROJAS GIL Jose Joaquin    MOVISTAR TEAM    0:36
76    HOULE Hugo    AG2R LA MONDIALE    0:37
77    TOSATTO Matteo    TINKOFF    0:39
78    MOSER Moreno    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    0:39
79    PETROV Evgeny    TINKOFF    0:41
80    BERTAZZO Liam    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    0:43
81    DELAGE Mickael    FDJ    0:43
82    ALAFACI Eugenio    TREK – SEGAFREDO    0:43
83    MCCARTHY Jay    TINKOFF    0:45
84    FERRARI Roberto    LAMPRE – MERIDA    0:49
85    MOHORIC Matej    LAMPRE – MERIDA    0:54
86    SIMION Paolo    BARDIANI CSF    0:58
87    CUNEGO Damiano    NIPPO – VINI FANTINI    0:58
88    ROSSKOPF Joseph    BMC RACING TEAM    0:58
89    KONOVALOVAS Ignatas    FDJ    1:12
90    VIVIANI Elia    TEAM SKY    1:16
91    ROELANDTS Jurgen    LOTTO SOUDAL    1:21
92    HOWARD Leigh    IAM CYCLING    1:33
93    VENTER Jacobus    TEAM DIMENSION DATA    1:35
94    KNEES Christian    TEAM SKY    1:48
95    AGNOLI Valerio    ASTANA PRO TEAM    1:48
96    HANSEN Adam    LOTTO SOUDAL    1:48
97    FISCHER Murilo Antonio    FDJ    1:48
98    DOMONT Axel    AG2R LA MONDIALE    1:48
99    BROWN Nathan    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    1:48
100    BOARO Manuele    TINKOFF    1:53
101    GROSU Eduard Michael    NIPPO – VINI FANTINI    1:56
102    TAARAMAE Rein    TEAM KATUSHA    0:04
103    NIEMIEC Przemyslaw    LAMPRE – MERIDA    2:02
104    TUFT Svein    ORICA GREENEDGE    2:02
105    HEPBURN Michael    ORICA GREENEDGE    2:02
106    LIGTHART Pim    LOTTO SOUDAL    2:02
107    SARREAU Marc    FDJ    2:08
108    KUZNETSOV Viacheslav    TEAM KATUSHA    2:08
109    HOWSON Damien    ORICA GREENEDGE    2:22
110    LAENGEN Vegard Stake    IAM CYCLING    2:55
111    TXURRUKA Amets    ORICA GREENEDGE    3:03
112    KEIZER Martijn    TEAM LOTTO NL – JUMBO    3:08
113    GRETSCH Patrick    AG2R LA MONDIALE    3:16
114    BONGIORNO Francesco Manuel    BARDIANI CSF    3:16
115    WISNIOWSKI Lukasz    ETIXX – QUICK-STEP    3:16
116    RODRIGUEZ Cristian    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    3:16
117    MAESTRI Mirco    BARDIANI CSF    3:16
118    PETILLI Simone    LAMPRE – MERIDA    3:16
119    FILOSI Iuri    NIPPO – VINI FANTINI    3:16
120    BRUTT Pavel    TINKOFF    3:16
121    BUSATO Matteo    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    0:04
122    BISOLTI Alessandro    NIPPO – VINI FANTINI    3:16
123    RUFFONI Nicola    BARDIANI CSF    3:16
124    SENNI Manuel    BMC RACING TEAM    3:16
125    CASTELIJNS Twan    TEAM LOTTO NL – JUMBO    3:16
126    VAN EMDEN Jos    TEAM LOTTO NL – JUMBO    3:16
127    SERRY Pieter    ETIXX – QUICK-STEP    3:16
128    CANCELLARA Fabian    TREK – SEGAFREDO    3:16
129    QUINZIATO Manuel    BMC RACING TEAM    3:16
130    ZOIDL Riccardo    TREK – SEGAFREDO    3:16
131    COLEDAN Marco    TREK – SEGAFREDO    3:16
132    VAN POPPEL Boy    TREK – SEGAFREDO    3:16
133    HERNANDEZ Jesus    TINKOFF    3:16
134    VAN ZYL Johann    TEAM DIMENSION DATA    3:16
135    VOROBYEV Anton    TEAM KATUSHA    3:16
136    CLARKE Simon    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    3:16
137    BOSWELL Ian    TEAM SKY    3:16
138    KOZHATAYEV Bakhtiyar    ASTANA PRO TEAM    3:16
139    BEWLEY Sam    ORICA GREENEDGE    3:16
140    DEIGNAN Philip    TEAM SKY    3:16
141    TJALLINGII Maarten    TEAM LOTTO NL – JUMBO    3:51
142    ROGLIC Primoz    TEAM LOTTO NL – JUMBO    3:51
143    SUTHERLAND Rory    MOVISTAR TEAM    3:51
144    MORENO Javier    MOVISTAR TEAM    3:51
145    ZHUPA Eugert    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    3:51
146    SUTTERLIN Jasha    MOVISTAR TEAM    3:51
147    STACCHIOTTI Riccardo    NIPPO – VINI FANTINI    3:51
148    LE GAC Olivier    FDJ    3:51
149    HERRADA LOPEZ José    MOVISTAR TEAM    3:51
150    CICCONE Giulio    BARDIANI CSF    3:51
151    BAK Lars Ytting    LOTTO SOUDAL    3:51
152    VAUGRENARD Benoit    FDJ    3:51
153    COURTEILLE Arnaud    FDJ    3:51
154    YAMAMOTO Genki    NIPPO – VINI FANTINI    3:51
155    AMEZQUETA Julen    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    3:51
156    BOEM Nicola    BARDIANI CSF    3:51
157    MARTINEZ Daniel    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    3:51
158    DIDIER Laurent    TREK – SEGAFREDO    3:51
159    WARBASSE Lawrence    IAM CYCLING    3:51
160    SABATINI Fabio    ETIXX – QUICK-STEP    3:56
161    KITTEL Marcel    ETIXX – QUICK-STEP    3:56
162    JIM Songezo    TEAM DIMENSION DATA    3:56
163    THOMSON Jay Robert    TEAM DIMENSION DATA    3:56
164    BOLE Grega    NIPPO – VINI FANTINI    3:56
165    STAMSNIJDER Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    3:56
166    DE BACKER Bert    TEAM GIANT – ALPECIN    3:56
167    DOMBROWSKI Joseph Lloyd    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    3:56
168    BELKOV Maxim    TEAM KATUSHA    3:56
169    SOLOMENNIKOV Andrey    GAZPROM – RUSVELO    3:56
170    FOLIFOROV Alexander    GAZPROM – RUSVELO    3:56
171    SEROV Alexander    GAZPROM – RUSVELO    3:56
172    CAPECCHI Eros    ASTANA PRO TEAM    3:56
173    KOSHEVOY Ilia    LAMPRE – MERIDA    3:56
174    KLUGE Roger    IAM CYCLING    5:30
175    OSS Daniel    BMC RACING TEAM    5:47
176    DE MARCHI Alessandro    BMC RACING TEAM    5:47
177    LOPEZ GARCIA David    TEAM SKY    5:47
178    KADRI Blel    AG2R LA MONDIALE    5:47
179    ANDREETTA Simone    BARDIANI CSF    5:47
180    RYBALKIN Aleksey    GAZPROM – RUSVELO    5:47
181    ERSHOV Artur    GAZPROM – RUSVELO    5:47
182    OVECHKIN Artem    GAZPROM – RUSVELO    5:47
183    DE BIE Sean    LOTTO SOUDAL    5:47
184    VANENDERT Jelle    LOTTO SOUDAL    5:47
185    WELLENS Tim    LOTTO SOUDAL    5:47
186    DENIFL Stefan    IAM CYCLING    7:01
187    BOBRIDGE Jack    TREK – SEGAFREDO    8:57
188    TIMMER Albert    TEAM GIANT – ALPECIN    8:57
189    HAGA Chad    TEAM GIANT – ALPECIN    8:57
190    ZILIOLI Gianfranco    NIPPO – VINI FANTINI    8:57
191    JI Cheng    TEAM GIANT – ALPECIN    17:14
192    BRANDLE Matthias    IAM CYCLING    20:04
193    PELUCCHI Matteo    IAM CYCLING    20:04

 

Klasyfikacja generalna:
1    DUMOULIN Tom    TEAM GIANT – ALPECIN   19:40:48
2        JUNGELS Bob    ETIXX – QUICK-STEP    0:16
3        ULISSI Diego    LAMPRE – MERIDA    0:20
4        PREIDLER Georg    TEAM GIANT – ALPECIN    0:20
5        KRUIJSWIJK Steven    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:24
6        NIBALI Vincenzo    ASTANA PRO TEAM    0:26
7        VALVERDE Alejandro    MOVISTAR TEAM    0:27
8        ZAKARIN Ilnur    TEAM KATUSHA    0:35
9        FUGLSANG Jakob    ASTANA PRO TEAM    0:35
10        ROCHE Nicholas    TEAM SKY    0:37
11        CHAVES Esteban    ORICA GREENEDGE    0:37
12        URAN URAN Rigoberto    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    0:40
13        MAJKA Rafal    TINKOFF    0:45
14        TAARAMAE Rein    TEAM KATUSHA    0:45
15        PIRAZZI Stefano    BARDIANI CSF    0:46
16        LANDA Mikel    TEAM SKY    0:47
17        SIUTSOU Kanstantsin    TEAM DIMENSION DATA    0:47
18        AMADOR Andrey    MOVISTAR TEAM    0:50
19        SCARPONI Michele    ASTANA PRO TEAM    0:52
20        POZZOVIVO Domenico    AG2R LA MONDIALE    0:54
21        FORMOLO Davide    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    0:57
22        FIRSANOV Sergey    GAZPROM – RUSVELO    0:57
23        BRAMBILLA Gianluca    ETIXX – QUICK-STEP    0:57
24        KOCHETKOV Pavel    TEAM KATUSHA    1:05
25        KANGERT Tanel    ASTANA PRO TEAM    1:05
26        VISCONTI Giovanni    MOVISTAR TEAM    1:16
27        HESJEDAL Ryder    TREK – SEGAFREDO    1:17
28        DE LA CRUZ David    ETIXX – QUICK-STEP    1:18
29        BUSATO Matteo    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    1:18
30        MOSER Moreno    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    1:31
31        HENAO Sebastian    TEAM SKY    1:34
32        ZEITS Andrey    ASTANA PRO TEAM    1:35
33        NIZZOLO Giacomo    TREK – SEGAFREDO    1:35
34        MONTAGUTI Matteo    AG2R LA MONDIALE    1:37
35        TCATEVITCH Alexey    TEAM KATUSHA    1:42
36        KUNG Stefan    BMC RACING TEAM    1:42
37        VERONA Carlos    ETIXX – QUICK-STEP    1:43
38        MORI Manuele    LAMPRE – MERIDA    1:48
39        SBARAGLI Kristian    TEAM DIMENSION DATA    1:48
40        BATTAGLIN Enrico    TEAM LOTTO NL – JUMBO    1:49
41        MONFORT Maxime    LOTTO SOUDAL    1:50
42        MODOLO Sacha    LAMPRE – MERIDA    2:04
43        POLJANSKI Pawel    TINKOFF    2:07
44        CARDOSO Andre Fernando    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    2:10
45        BETANCUR Carlos A.    MOVISTAR TEAM    2:11
46        CONTI Valerio    LAMPRE – MERIDA    2:11
47        ATAPUMA Darwin    BMC RACING TEAM    2:17
48        WYSS Marcel    IAM CYCLING    2:31
49        KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi    TEAM DIMENSION DATA    2:33
50        TANKINK Bram    TEAM LOTTO NL – JUMBO    2:34
51        MEZGEC Luka    ORICA GREENEDGE    2:45
52        TRENTIN Matteo    ETIXX – QUICK-STEP    3:09
53        DEMARE Arnaud    FDJ    3:21
54        ANTON HERNANDEZ Igor    TEAM DIMENSION DATA    3:36
55        MCCARTHY Jay    TINKOFF    3:41
56        LUDVIGSSON Tobias    TEAM GIANT – ALPECIN    3:42
57        SILIN Egor    TEAM KATUSHA    3:48
58        MALACARNE Davide    ASTANA PRO TEAM    4:03
59        HAUSSLER Heinrich    IAM CYCLING    4:09
60        DUPONT Hubert    AG2R LA MONDIALE    4:19
61        BELLETTI Manuel    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    4:20
62        GREIPEL Andre’    LOTTO SOUDAL    4:33
63        AGNOLI Valerio    ASTANA PRO TEAM    5:22
64        NIEVE Mikel    TEAM SKY    5:33
65        ROJAS GIL Jose Joaquin    MOVISTAR TEAM    5:35
66        BONNAFOND Guillaume    AG2R LA MONDIALE    6:05
67        PETROV Evgeny    TINKOFF    6:15
68        BOSWELL Ian    TEAM SKY    6:26
69        SERRY Pieter    ETIXX – QUICK-STEP    6:33
70        BETTIOL Alberto    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    6:42
71        COLBRELLI Sonny    BARDIANI CSF    6:50
72        BONGIORNO Francesco Manuel    BARDIANI CSF    7:00
73        SAVITSKIY Ivan    GAZPROM – RUSVELO    7:05
74        POZZATO Filippo    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    7:10
75        PETILLI Simone    LAMPRE – MERIDA    7:13
76        KOLOBNEV Alexandr    GAZPROM – RUSVELO    7:42
77        ARNDT Nikias    TEAM GIANT – ALPECIN    7:49
78        ALAFACI Eugenio    TREK – SEGAFREDO    7:57
79        DEIGNAN Philip    TEAM SKY    8:04
80        TXURRUKA Amets    ORICA GREENEDGE    8:23
81        KNEES Christian    TEAM SKY    8:31
82        HOFLAND Moreno    TEAM LOTTO NL – JUMBO    8:32
83        HOULE Hugo    AG2R LA MONDIALE    8:38
84        MAESTRI Mirco    BARDIANI CSF    8:48
85        ZABEL Rick    BMC RACING TEAM    8:49
86        QUINZIATO Manuel    BMC RACING TEAM    9:07
87        HANSEN Adam    LOTTO SOUDAL    9:08
88        DE BIE Sean    LOTTO SOUDAL    9:11
89        KUZNETSOV Viacheslav    TEAM KATUSHA    9:29
90        CUNEGO Damiano    NIPPO – VINI FANTINI    9:33
91        BERTAZZO Liam    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    9:37
92        ROVNY Ivan    TINKOFF    9:46
93        CLARKE Simon    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    9:56
94        BRUTT Pavel    TINKOFF    9:57
95        BROWN Nathan    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    9:57
96        MOHORIC Matej    LAMPRE – MERIDA    10:02
97        HOWARD Leigh    IAM CYCLING    10:10
98        VAN EMDEN Jos    TEAM LOTTO NL – JUMBO    10:29
99        FERRARI Roberto    LAMPRE – MERIDA    10:33
100        BAK Lars Ytting    LOTTO SOUDAL    10:38
101        KONOVALOVAS Ignatas    FDJ    10:43
102        PLAZA MOLINA Ruben    ORICA GREENEDGE    11:19
103        MARTINEZ Daniel    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    11:22
104        VAUGRENARD Benoit    FDJ    11:36
105        EWAN Caleb    ORICA GREENEDGE    11:44
106        KITTEL Marcel    ETIXX – QUICK-STEP    11:54
107        VAN POPPEL Boy    TREK – SEGAFREDO    12:09
108        BISOLTI Alessandro    NIPPO – VINI FANTINI    12:16
109        NAVARDAUSKAS Ramunas    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    12:30
110        LOPEZ GARCIA David    TEAM SKY    12:35
111        TOSATTO Matteo    TINKOFF    12:42
112        SABATINI Fabio    ETIXX – QUICK-STEP    12:49
113        NIEMIEC Przemyslaw    LAMPRE – MERIDA    12:50
114        HOWSON Damien    ORICA GREENEDGE    12:53
115        VAN ZYL Johann    TEAM DIMENSION DATA    13:06
116        VENTER Jacobus    TEAM DIMENSION DATA    13:10
117        ZHUPA Eugert    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    13:31
118        DOMBROWSKI Joseph Lloyd    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    13:33
119        SENNI Manuel    BMC RACING TEAM    13:41
120        DIDIER Laurent    TREK – SEGAFREDO    13:43
121        ROELANDTS Jurgen    LOTTO SOUDAL    13:56
122        DOMONT Axel    AG2R LA MONDIALE    14:22
123        WARBASSE Lawrence    IAM CYCLING    14:22
124        HERNANDEZ Jesus    TINKOFF    14:29
125        BERLATO Giacomo    NIPPO – VINI FANTINI    14:34
126        CAPECCHI Eros    ASTANA PRO TEAM    14:35
127        KOSHEVOY Ilia    LAMPRE – MERIDA    14:52
128        VANENDERT Jelle    LOTTO SOUDAL    14:53
129        BOARO Manuele    TINKOFF    15:05
130        HAGA Chad    TEAM GIANT – ALPECIN    15:10
131        WELLENS Tim    LOTTO SOUDAL    15:11
132        GRETSCH Patrick    AG2R LA MONDIALE    15:18
133        OSS Daniel    BMC RACING TEAM    15:18
134        KLUGE Roger    IAM CYCLING    15:27
135        LIGTHART Pim    LOTTO SOUDAL    15:49
136        ROSSKOPF Joseph    BMC RACING TEAM    15:50
137        LAENGEN Vegard Stake    IAM CYCLING    16:04
138        MORENO Javier    MOVISTAR TEAM    16:22
139        PORSEV Alexander    TEAM KATUSHA    16:51
140        CICCONE Giulio    BARDIANI CSF    17:02
141        SOLOMENNIKOV Andrey    GAZPROM – RUSVELO    17:04
142        ZOIDL Riccardo    TREK – SEGAFREDO    17:20
143        SEROV Alexander    GAZPROM – RUSVELO    17:35
144        RODRIGUEZ Cristian    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    17:46
145        ZILIOLI Gianfranco    NIPPO – VINI FANTINI    17:52
146        DE MARCHI Alessandro    BMC RACING TEAM    17:53
147        VIVIANI Elia    TEAM SKY    17:55
148        SIMION Paolo    BARDIANI CSF    18:16
149        KOZHATAYEV Bakhtiyar    ASTANA PRO TEAM    18:27
150        LE GAC Olivier    FDJ    18:48
151        COURTEILLE Arnaud    FDJ    18:58
152        KEIZER Martijn    TEAM LOTTO NL – JUMBO    19:11
153        STAMSNIJDER Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    19:20
154        CASTELIJNS Twan    TEAM LOTTO NL – JUMBO    19:37
155        VOROBYEV Anton    TEAM KATUSHA    19:37
156        DENIFL Stefan    IAM CYCLING    19:39
157        DELAGE Mickael    FDJ    19:43
158        WISNIOWSKI Lukasz    ETIXX – QUICK-STEP    19:45
159        SUTHERLAND Rory    MOVISTAR TEAM    19:52
160        HEPBURN Michael    ORICA GREENEDGE    20:08
161        COLEDAN Marco    TREK – SEGAFREDO    20:26
162        HERRADA LOPEZ José    MOVISTAR TEAM    20:34
163        FOLIFOROV Alexander    GAZPROM – RUSVELO    20:46
164        CANCELLARA Fabian    TREK – SEGAFREDO    21:05
165        RUFFONI Nicola    BARDIANI CSF    21:06
166        BELKOV Maxim    TEAM KATUSHA    21:06
167        ERSHOV Artur    GAZPROM – RUSVELO    22:39
168        JIM Songezo    TEAM DIMENSION DATA    22:42
169        RYBALKIN Aleksey    GAZPROM – RUSVELO    22:51
170        AMEZQUETA Julen    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    24:59:00
171        SARREAU Marc    FDJ    25:14:00
172        TUFT Svein    ORICA GREENEDGE    26:16:00
173        FISCHER Murilo Antonio    FDJ    26:31:00
174        TJALLINGII Maarten    TEAM LOTTO NL – JUMBO    26:32:00
175        DE BACKER Bert    TEAM GIANT – ALPECIN    26:46:00
176        BEWLEY Sam    ORICA GREENEDGE    26:55:00
177        GROSU Eduard Michael    NIPPO – VINI FANTINI    27:20:00
178        THOMSON Jay Robert    TEAM DIMENSION DATA    27:26:00
179        ROGLIC Primoz    TEAM LOTTO NL – JUMBO    27:39:00
180        TIMMER Albert    TEAM GIANT – ALPECIN    28:08:00
181        BOEM Nicola    BARDIANI CSF    28:15:00
182        OVECHKIN Artem    GAZPROM – RUSVELO    28:42:00
183        STACCHIOTTI Riccardo    NIPPO – VINI FANTINI    29:03:00
184        YAMAMOTO Genki    NIPPO – VINI FANTINI    29:09:00
185        FILOSI Iuri    NIPPO – VINI FANTINI    29:19:00
186        ANDREETTA Simone    BARDIANI CSF    30:30:00
187        KADRI Blel    AG2R LA MONDIALE    30:48:00
188        BOLE Grega    NIPPO – VINI FANTINI    30:57:00
189        BOBRIDGE Jack    TREK – SEGAFREDO    33:27:00
190        SUTTERLIN Jasha    MOVISTAR TEAM    35:26:00
191        BRANDLE Matthias    IAM CYCLING    36:27:00
192        PELUCCHI Matteo    IAM CYCLING    38:00:00
193        JI Cheng    TEAM GIANT – ALPECIN    40:37:00