Cztery Dni Dunkierki / 4joursdedunkerque.org

Francuz znowu był najszybszy w sprincie z peletonu i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Do przejechania na piątkowym odcinku było 174km po dość pagórkowatym terenie. Ucieczkę dnia stworzyli Iljo Keisse (Etixx-Quickstep), Alexis Gougeard (AG2R), Yann Guyot (Equipe Cycliste Armee de Terre), Tom Devriendt (Wanty Groupe Gobert) oraz Brian Van Goethem (Roompot-Oranje Peloton).

W peletonie bardzo mocno pracowała grupa lidera, Direct-Energie. Po tym jak na czoło grupy wysunęła się też ekipa Cofidis uciekinierzy zostali złapani zaledwie kilometr przed metą. Znowu na finiszu rywalizowali sprinterzy i najszybszy był… Bryan Coquard (Direct-Energie), który pokazał znakomitą szybkość. Drugi był Baptiste Planckaert (Wallonie-Bruxelles), a trzeci Rudy Barbier (Roubaix Lille Metropoile).

Wyniki etapu:

1 62 COQUARD Bryan DEN FRA 4:10:17 B:10″ 00″
2 171 PLANCKAERT Baptiste WBC BEL B:06″ m.t.
3 163 BARBIER Rudy RML FRA B:04″ m.t.
4 16 RICHEZE Ariel Maximiliano EQS ARG m.t.
5 178 PARDINI Olivier WBC BEL m.t.
6 41 BOUHANNI Nacer COF FRA m.t.
7 28 PICHON Laurent FDJ FRA B:03″ m.t.
8 148 YSSAAD Yannis ADT FRA m.t.
9 151 FEILLU Romain AUB FRA m.t.
10 8 MINARD Sébastien ALM FRA m.t.
11 161 VANTOMME Maxime RML BEL m.t.
12 87 SMITH Dion ONE NZL m.t.
13 1 BAGDONAS Gediminas ALM LTU m.t.
14 51 DUQUE Leonardo DMP COL m.t.
15 106 REIHS Michael SSG DEN m.t.
16 77 VACHON Florian FVC FRA m.t.
17 123 DEHAES Kenny WGG BEL m.t.
18 138 STEVENS Timothy VGS BEL m.t.
19 166 POUILLY Félix RML FRA m.t.
20 91 ASSELMAN Jesper ROP NED m.t.
21 37 GAVAZZI Francesco AND ITA m.t.
22 93 KREDER Raymond ROP NED m.t.
23 167 TURGIS Jimmy RML FRA m.t.
24 121 BACKAERT Frederik WGG BEL m.t.
25 135 MEURISSE Xandro VGS BEL m.t.
26 97 VAN GINNEKEN Sjoerd ROP NED m.t.
27 21 OFFREDO Yoann FDJ FRA m.t.
28 111 DECLERCQ Tim TSV BEL m.t.
29 58 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU m.t.
30 134 JACOBS Pieter VGS BEL m.t.
31 57 FERNANDEZ Delio DMP ESP m.t.
32 157 MENUT David AUB FRA m.t.
33 71 FEDRIGO Pierrick FVC FRA m.t.
34 98 VAN GOETHEM Brian ROP NED B:04″ m.t.
35 73 FONSECA Armindo FVC FRA B:03″ m.t.
36 24 HOELGAARD Daniel FDJ NOR m.t.
37 2 BERARD Julien ALM FRA B:02″ m.t.
38 3 BIDARD François ALM FRA m.t.
39 76 JARRIER Benoît FVC FRA m.t.
40 146 POULHIÈS Stéphane ADT FRA m.t.
41 115 STEELS Stijn TSV BEL m.t.
42 102 GERDEMANN Linus SSG GER m.t.
43 38 SELVAGGI Mirko AND ITA m.t.
44 36 FRAPPORTI Marco AND ITA m.t.
45 103 HANSEN Lasse Norman SSG DEN m.t.
46 154 JAKIN Alo AUB EST m.t.
47 61 CHAVANEL Sylvain DEN FRA m.t.
48 137 RUIJGH Rob VGS NED m.t.
49 55 MARTINEZ Yannick DMP FRA m.t.
50 152 DASSONVILLE Flavien AUB FRA m.t.
51 26 LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FRA m.t.
52 56 EL FARES Julien DMP FRA m.t.
53 105 QUAADE Rasmus Christian SSG DEN m.t.
54 72 FEILLU Brice FVC FRA m.t.
55 144 GUYOT Yann ADT FRA m.t.
56 5 GAUDIN Damien ALM FRA m.t.
57 122 BAUGNIES Jérôme WGG BEL m.t.
58 155 GUAY Julien AUB FRA m.t.
59 153 GOUAULT Pierre AUB FRA m.t.
60 53 COMBAUD Romain DMP FRA m.t.
61 27 MAISON Jérémy FDJ FRA m.t.
62 177 HABEAUX Grégory WBC BEL m.t.
63 133 DRUYTS Gerry VGS BEL m.t.
64 14 MAES Nikolas EQS BEL m.t.
65 18 VANDENBERGH Stijn EQS BEL m.t.
66 156 MALDONADO Anthony AUB FRA 17″
67 85 OPIE Chris ONE GBR m.t.
68 112 DE GENDT Aimé TSV BEL 19″
69 94 KREDER Wesley ROP NED m.t.
70 126 NAPOLITANO Danilo WGG ITA 22″
71 131 BOUCHER David VGS BEL 24″
72 173 DE WINTER Ludwig WBC BEL m.t.
73 116 VAN LERBERGHE Bert TSV BEL m.t.
74 108 TENBROCK Jonas SSG GER 33″
75 165 LEVEAU Jérémy RML FRA m.t.
76 46 SOUPE Geoffrey COF FRA m.t.
77 107 REUTTER Sven SSG GER 35″
78 84 HOUSE Kristian ONE GBR m.t.
79 174 DERUETTE Thomas WBC BEL m.t.
80 143 DUVAL Julien ADT FRA m.t.
81 83 HUNT Joshua ONE GBR m.t.
82 6 GOUGEARD Alexis ALM FRA 40″
83 82 BARKER Yanto ONE GBR 45″
84 175 DUFRASNE Jonathan WBC BEL m.t.
85 113 FARAZIJN Maxime TSV BEL m.t.
86 132 COENEN Dennis VGS BEL 50″
87 95 MARKUS Barry ROP NED m.t.
88 74 GERARD Arnaud FVC FRA m.t.
89 172 CHEVALIER Olivier WBC BEL 56″
90 104 KOEP Thomas SSG GER m.t.
91 92 DE VRIES Berden ROP NED m.t.
92 34 CHICCHI Francesco AND ITA m.t.
93 127 SEYNAEVE Lander WGG BEL m.t.
94 22 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA 01’02”
95 147 SINNER Benoît ADT FRA 01’07”
96 164 BOUVRY Dieter RML BEL 01’08”
97 118 WALLAYS Jens TSV BEL m.t.
98 66 PETIT Adrien DEN FRA m.t.
99 52 GIRAUD Benjamin DMP FRA 01’10”
100 142 BODIOT Alexis ADT FRA m.t.
101 75 HUTAROVICH Yauheni FVC BLR 01’16”
102 11 TERPSTRA Niki EQS NED 01’20”
103 42 BOZIC Borut COF SLO 01’21”
104 65 MORICE Julien DEN FRA 01’23”
105 31 BANDIERA Marco AND ITA 01’31”
106 35 DALL’ANTONIA Tiziano AND ITA 01’34”
107 114 POLS Ruben TSV BEL 01’37”
108 117 VAN MEIRHAEGHE Jef TSV BEL m.t.
109 128 STENUIT Robin WGG BEL 01’41”
110 63 GENE Yohann DEN FRA m.t.
111 145 LEVASSEUR Jordan ADT FRA m.t.
112 32 BENFATTO Marco AND ITA 01’53”
113 45 SENECHAL Florian COF FRA m.t.
114 43 JOEAAR Gert COF EST m.t.
115 48 VENTURINI Clément COF FRA m.t.
116 124 DEVRIENDT Tom WGG BEL B:06″ m.t.
117 47 VAN STAEYEN Michael COF BEL m.t.
118 25 LE BON Johan FDJ FRA 02’09”
119 12 KEISSE Iljo EQS BEL 02’18”
120 13 LAMPAERT Yves EQS BEL 00″
120 54 HUPOND Thierry DMP FRA 02’46”
121 136 ROBERT Frederique VGS BEL 03’21”
122 67 QUEMENEUR Perrig DEN FRA 03’24”
123 44 PEREZ Anthony COF FRA m.t.
124 158 RENAULT Maxime AUB FRA m.t.
125 81 GOSS Matthew Harley ONE AUS m.t.
126 176 DUQUENNOY Jimmy WBC BEL 06’59”
127 162 ANTOMARCHI Julien RML FRA 08’33”
128 88 WILLIAMS Samuel ONE GBR m.t.
129 78 VALLÉE Boris FVC BEL 09’15”
130 86 O’SHEA Glen ONE AUS 09’19”
131 64 GRELLIER Fabien DEN FRA 09’50”
132 68 THÉVENOT Guillaume DEN FRA m.t.
133 168 PEREIRA Florent RML FRA 09’56”
134 7 JAUREGUI Quentin ALM FRA 10’20”
Abandonos
4 DUMOULIN Samuel ALM FRA
17 VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS BEL
125 JANS Roy WGG BEL
No salen:
96 REUS Kai ROP NED
141 FERASSE Thibault ADT FRA

Klasyfikacja generalna:
1 62 COQUARD Bryan DEN FRA 13h12’58” 00″
2 41 BOUHANNI Nacer COF FRA 13h13’18” 20″
3 1 BAGDONAS Gediminas ALM LTU 13h13’20” 22″
4 36 FRAPPORTI Marco AND ITA m.t.
5 93 KREDER Raymond ROP NED 13h13’22” 24″
6 171 PLANCKAERT Baptiste WBC BEL m.t.
7 166 POUILLY Félix RML FRA 13h13’23” 25″
8 163 BARBIER Rudy RML FRA 13h13’24” 26″
9 98 VAN GOETHEM Brian ROP NED m.t.
10 97 VAN GINNEKEN Sjoerd ROP NED m.t.
11 146 POULHIÈS Stéphane ADT FRA m.t.
12 73 FONSECA Armindo FVC FRA 13h13’25” 27″
13 2 BERARD Julien ALM FRA 13h13’26” 28″
14 135 MEURISSE Xandro VGS BEL 13h13’27” 29″
15 16 RICHEZE Ariel Maximiliano EQS ARG 13h13’28” 30″
16 123 DEHAES Kenny WGG BEL m.t.
17 178 PARDINI Olivier WBC BEL m.t.
18 148 YSSAAD Yannis ADT FRA m.t.
19 151 FEILLU Romain AUB FRA m.t.
20 138 STEVENS Timothy VGS BEL m.t.
21 157 MENUT David AUB FRA m.t.
22 103 HANSEN Lasse Norman SSG DEN m.t.
23 91 ASSELMAN Jesper ROP NED m.t.
24 161 VANTOMME Maxime RML BEL m.t.
25 8 MINARD Sébastien ALM FRA m.t.
26 55 MARTINEZ Yannick DMP FRA m.t.
27 87 SMITH Dion ONE NZL m.t.
28 58 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU m.t.
29 134 JACOBS Pieter VGS BEL m.t.
30 51 DUQUE Leonardo DMP COL m.t.
31 77 VACHON Florian FVC FRA m.t.
32 167 TURGIS Jimmy RML FRA m.t.
33 121 BACKAERT Frederik WGG BEL m.t.
34 21 OFFREDO Yoann FDJ FRA m.t.
35 133 DRUYTS Gerry VGS BEL m.t.
36 111 DECLERCQ Tim TSV BEL m.t.
37 37 GAVAZZI Francesco AND ITA m.t.
38 76 JARRIER Benoît FVC FRA m.t.
39 115 STEELS Stijn TSV BEL m.t.
40 105 QUAADE Rasmus Christian SSG DEN m.t.
41 3 BIDARD François ALM FRA m.t.
42 38 SELVAGGI Mirko AND ITA m.t.
43 106 REIHS Michael SSG DEN m.t.
44 137 RUIJGH Rob VGS NED m.t.
45 72 FEILLU Brice FVC FRA m.t.
46 61 CHAVANEL Sylvain DEN FRA m.t.
47 154 JAKIN Alo AUB EST m.t.
48 152 DASSONVILLE Flavien AUB FRA m.t.
49 102 GERDEMANN Linus SSG GER m.t.
50 13 LAMPAERT Yves EQS BEL m.t.
51 71 FEDRIGO Pierrick FVC FRA m.t.
52 18 VANDENBERGH Stijn EQS BEL m.t.
53 57 FERNANDEZ Delio DMP ESP m.t.
54 56 EL FARES Julien DMP FRA m.t.
55 26 LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FRA m.t.
56 5 GAUDIN Damien ALM FRA m.t.
57 153 GOUAULT Pierre AUB FRA m.t.
58 53 COMBAUD Romain DMP FRA m.t.
59 14 MAES Nikolas EQS BEL m.t.
60 144 GUYOT Yann ADT FRA m.t.
61 155 GUAY Julien AUB FRA m.t.
62 27 MAISON Jérémy FDJ FRA m.t.
63 122 BAUGNIES Jérôme WGG BEL m.t.
64 177 HABEAUX Grégory WBC BEL m.t.
65 156 MALDONADO Anthony AUB FRA 13h13’45” 47″
66 28 PICHON Laurent FDJ FRA m.t.
67 94 KREDER Wesley ROP NED 13h13’47” 49″
68 112 DE GENDT Aimé TSV BEL m.t.
69 116 VAN LERBERGHE Bert TSV BEL 13h13’52” 54″
70 131 BOUCHER David VGS BEL m.t.
71 173 DE WINTER Ludwig WBC BEL m.t.
72 46 SOUPE Geoffrey COF FRA 13h14’01” 01’03”
73 165 LEVEAU Jérémy RML FRA m.t.
74 108 TENBROCK Jonas SSG GER m.t.
75 143 DUVAL Julien ADT FRA 13h14’03” 01’05”
76 107 REUTTER Sven SSG GER m.t.
77 174 DERUETTE Thomas WBC BEL m.t.
78 84 HOUSE Kristian ONE GBR m.t.
79 6 GOUGEARD Alexis ALM FRA 13h14’08” 01’10”
80 82 BARKER Yanto ONE GBR 13h14’13” 01’15”
81 113 FARAZIJN Maxime TSV BEL m.t.
82 175 DUFRASNE Jonathan WBC BEL m.t.
83 95 MARKUS Barry ROP NED 13h14’18” 01’20”
84 74 GERARD Arnaud FVC FRA m.t.
85 34 CHICCHI Francesco AND ITA 13h14’24” 01’26”
86 172 CHEVALIER Olivier WBC BEL m.t.
87 22 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA 13h14’30” 01’32”
88 126 NAPOLITANO Danilo WGG ITA 13h14’32” 01’34”
89 147 SINNER Benoît ADT FRA 13h14’35” 01’37”
90 66 PETIT Adrien DEN FRA 13h14’36” 01’38”
91 52 GIRAUD Benjamin DMP FRA 13h14’38” 01’40”
92 142 BODIOT Alexis ADT FRA m.t.
93 75 HUTAROVICH Yauheni FVC BLR 13h14’44” 01’46”
94 11 TERPSTRA Niki EQS NED 13h14’48” 01’50”
95 31 BANDIERA Marco AND ITA 13h14’59” 02’01”
96 35 DALL’ANTONIA Tiziano AND ITA 13h15’02” 02’04”
97 145 LEVASSEUR Jordan ADT FRA 13h15’09” 02’11”
98 65 MORICE Julien DEN FRA 13h15’16” 02’18”
99 32 BENFATTO Marco AND ITA 13h15’21” 02’23”
100 45 SENECHAL Florian COF FRA m.t.
101 42 BOZIC Borut COF SLO 13h15’31” 02’33”
102 164 BOUVRY Dieter RML BEL 13h15’55” 02’57”
103 43 JOEAAR Gert COF EST 13h16’01” 03’03”
104 124 DEVRIENDT Tom WGG BEL 13h16’13” 03’15”
105 114 POLS Ruben TSV BEL 13h16’22” 03’24”
106 24 HOELGAARD Daniel FDJ NOR 13h16’31” 03’33”
107 128 STENUIT Robin WGG BEL 13h16’33” 03’35”
108 47 VAN STAEYEN Michael COF BEL 13h16’38” 03’40”
109 136 ROBERT Frederique VGS BEL 13h16’49” 03’51”
110 81 GOSS Matthew Harley ONE AUS 13h16’52” 03’54”
111 63 GENE Yohann DEN FRA 13h17’00” 04’02”
112 132 COENEN Dennis VGS BEL 13h17’02” 04’04”
113 12 KEISSE Iljo EQS BEL 13h17’03” 04’05”
114 127 SEYNAEVE Lander WGG BEL 13h17’08” 04’10”
115 118 WALLAYS Jens TSV BEL 13h17’20” 04’22”
116 117 VAN MEIRHAEGHE Jef TSV BEL 13h17’39” 04’41”
117 25 LE BON Johan FDJ FRA 13h17’45” 04’47”
118 67 QUEMENEUR Perrig DEN FRA 13h18’09” 05’11”
119 85 OPIE Chris ONE GBR 13h19’31” 06’33”
120 92 DE VRIES Berden ROP NED 13h20’09” 07’11”
121 176 DUQUENNOY Jimmy WBC BEL 13h20’27” 07’29”
122 104 KOEP Thomas SSG GER 13h21’27” 08’29”
123 48 VENTURINI Clément COF FRA 13h21’35” 08’37”
124 78 VALLÉE Boris FVC BEL 13h22’43” 09’45”
125 168 PEREIRA Florent RML FRA 13h23’24” 10’26”
126 7 JAUREGUI Quentin ALM FRA 13h23’48” 10’50”
127 83 HUNT Joshua ONE GBR 13h25’07” 12’09”
128 54 HUPOND Thierry DMP FRA 13h25’53” 12’55”
129 158 RENAULT Maxime AUB FRA 13h26’22” 13’24”
130 162 ANTOMARCHI Julien RML FRA 13h29’04” 16’06”
131 86 O’SHEA Glen ONE AUS 13h29’50” 16’52”
132 44 PEREZ Anthony COF FRA 13h32’27” 19’29”
133 88 WILLIAMS Samuel ONE GBR 13h33’09” 20’11”
134 64 GRELLIER Fabien DEN FRA 13h35’39” 22’41”
135 68 THÉVENOT Guillaume DEN FRA 13h37’06” 24’08”