ANSA/CLAUDIO PERI

Holender wygrał jazdę indywidualną na czas w Apeldoorn. Najlepszy z Polaków Łukasz Wiśniowski był 18.

Rozpoczęcie Corsa Rosa miało długość 9.8km. Trasa była zupełnie płaska i niezbyt ciężka technicznie. Na starcie stanęło 198 kolarzy, w tym czterech Polaków.

Bardzo dobrze pojechał Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quickstep), który uzyskał 11:23. Rezultat Polaka był drugim w tym momencie – lepszy był Matthias Brandle (IAM Cycling) – 11:17. Wynik Austriaka poprawił niedługo Tobias Ludvigsson (Giant-Alpecin) – 11:11.

Taki skład podium długo się utrzymywał. Bliski pobicia rezultatu Wiśniowskiego był Alexandre Geniez (Ag2r), ale zabrakło mu sekundy. Paweł Poljański (Tinkoff) uzyskał 12:14 i zajął dalsze miejsce. Piękną dla nas sytuację w czołówce “popsuli” Georg Preidler (Giant-Alpecin) – 11:20, Martijn Keizer (LottoNL-Jumbo) – 11:20, Silvain Dillier (BMC) – 11:19 i Chad Haga – 11:19.

Fantastycznie pojechał były skoczek narciarski, Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo) – 11:03. 11:15 to z kolei wynik Moreno Mosera (Cannondale). Jednym z faworytów do przejęcia koszulki lidera po płaskich etapach w Holandii stał się Marcel Kittel (Etixx-Quickstep) – 11:14.

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) był trzecim z Polaków, którzy zameldowali się na trasie i uzyskał 12:07. Z kolei 11:09 to bardzo dobry wynik Andreya Amador (Movistar). Mistrz Luksemburga Bob Jungels (Etixx-Quickstep) wskoczył natomiast na szóste miejsce z czasem 11:16.

Wśród kolarzy, którzy mają walczyć o wygraną w końcowej klasyfikacji jako jeden z pierwszych pojawił się Mikel Landa (Team Sky). Hiszpan uzyskał 11:43. Rafał Majka pojechał bardzo dobrze i wyprzedził Hiszpana o 2 sekundy. Jeszcze szybszy był Esteban Chaves (Orica-Greenedge) 11:33. Bardzo dobrze pojechał Alejandro Valverde (Movistar) – 11:27. Vincenzo Nibali (Astana) “dołożył” kolejne 5 sekund i uzyskał 11:22.

Pierwszy z dwóch wielkich faworytów do wygrania dzisiejszego etapu Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) udowodnił, że jest w formie i na mecie zameldował się z wynikiem 11:03 i wygrał z Rogliciem o kilka dziesiątych sekundy. Fabian Cancellara (Trek-Segafredo) nie zdołał pokonać choroby i stracił do zwycięzcy 14 sekund.

1        DUMOULIN Tom    NED    TEAM GIANT – ALPECIN    TGA    11:03:00
2        ROGLIC Primoz    SLO    TEAM LOTTO NL – JUMBO    TLJ    +00:00
3        AMADOR Andrey    CRC    MOVISTAR TEAM    MOV    +00:06
4    LUDVIGSSON Tobias        SWE    TEAM GIANT – ALPECIN    TGA    +00:08
5    KITTEL Marcel        GER    ETIXX – QUICK-STEP    EQS    +00:11
6    MOSER Moreno        ITA    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    CPT    +00:12
7    JUNGELS Bob        LUX    ETIXX – QUICK-STEP    EQS    +00:13
8    CANCELLARA Fabian        SUI    TREK – SEGAFREDO    TFS    +00:14
9    BRANDLE Matthias        AUT    IAM CYCLING    IAM    +00:14
10    DILLIER Silvan        SUI    BMC RACING TEAM    BMC    +00:16
11    KLUGE Roger        GER    IAM CYCLING    IAM    +00:16
12    HAGA Chad        USA    TEAM GIANT – ALPECIN    TGA    +00:16
13    PREIDLER Georg        AUT    TEAM GIANT – ALPECIN    TGA    +00:17
14    KEIZER Martijn        NED    TEAM LOTTO NL – JUMBO    TLJ    +00:17
15    BOARO Manuele        ITA    TINKOFF    TNK    +00:18
16    NIBALI Vincenzo        ITA    ASTANA PRO TEAM    AST    +00:19
17    HOWSON Damien        AUS    ORICA GREENEDGE    OGE    +00:19
18    WISNIOWSKI Lukasz        POL    ETIXX – QUICK-STEP    EQS    +00:20
19    HEPBURN Michael        AUS    ORICA GREENEDGE    OGE    +00:20
20    GENIEZ Alexandre        FRA    FDJ    FDJ    +00:21
21    KANGERT Tanel        EST    ASTANA PRO TEAM    AST    +00:21
22    KRUIJSWIJK Steven        NED    TEAM LOTTO NL – JUMBO    TLJ    +00:22
23    VALVERDE Alejandro        ESP    MOVISTAR TEAM    MOV    +00:24
24    HOFLAND Moreno        NED    TEAM LOTTO NL – JUMBO    TLJ    +00:25
25    TUFT Svein        CAN    ORICA GREENEDGE    OGE    +00:26
26    NAVARDAUSKAS Ramunas        LTU    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    CPT    +00:26
27    NIZZOLO Giacomo        ITA    TREK – SEGAFREDO    TFS    +00:27
28    ZOIDL Riccardo        AUT    TREK – SEGAFREDO    TFS    +00:28
29    FUGLSANG Jakob        DEN    ASTANA PRO TEAM    AST    +00:28
30    WELLENS Tim        BEL    LOTTO SOUDAL    LTS    +00:28
31    ULISSI Diego        ITA    LAMPRE – MERIDA    LAM    +00:29
32    ROCHE Nicholas        IRL    TEAM SKY    SKY    +00:30
33    CHAVES Esteban        COL    ORICA GREENEDGE    OGE    +00:30
34    KUNG Stefan        SUI    BMC RACING TEAM    BMC    +00:30
35    HOWARD Leigh        AUS    IAM CYCLING    IAM    +00:30
36    MORENO Javier        ESP    MOVISTAR TEAM    MOV    +00:31
37    DE BIE Sean        BEL    LOTTO SOUDAL    LTS    +00:31
38    ZAKARIN Ilnur        RUS    TEAM KATUSHA    KAT    +00:32
38    SERRY Pieter        BEL    ETIXX – QUICK-STEP    EQS    +00:32
40    VISCONTI Giovanni        ITA    MOVISTAR TEAM    MOV    +00:32
41    HESJEDAL Ryder        CAN    TREK – SEGAFREDO    TFS    +00:33
42    PLAZA MOLINA Ruben        ESP    ORICA GREENEDGE    OGE    +00:33
43    URAN URAN Rigoberto        COL    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    CPT    +00:33
44    TANKINK Bram        NED    TEAM LOTTO NL – JUMBO    TLJ    +00:34
45    DE LA CRUZ David        ESP    ETIXX – QUICK-STEP    EQS    +00:34
46    TJALLINGII Maarten        NED    TEAM LOTTO NL – JUMBO    TLJ    +00:34
47    GREIPEL André        GER    LOTTO SOUDAL    LTS    +00:34
48    CASTELIJNS Twan        NED    TEAM LOTTO NL – JUMBO    TLJ    +00:35
49    ROELANDTS Jurgen        BEL    LOTTO SOUDAL    LTS    +00:35
50    VOROBYEV Anton        RUS    TEAM KATUSHA    KAT    +00:35
51    BAK Lars Ytting        DEN    LOTTO SOUDAL    LTS    +00:35
52    KONOVALOVAS Ignatas        LTU    FDJ    FDJ    +00:35
53    VIVIANI Elia        ITA    TEAM SKY    SKY    +00:36
54    QUINZIATO Manuel        ITA    BMC RACING TEAM    BMC    +00:36
55    OSS Daniel        ITA    BMC RACING TEAM    BMC    +00:36
56    KNEES Christian        GER    TEAM SKY    SKY    +00:36
57    BETANCUR Carlos A.        COL    MOVISTAR TEAM    MOV    +00:37
58    SEROV Alexander        RUS    GAZPROM – RUSVELO    GAZ    +00:37
59    TCATEVITCH Alexey        RUS    TEAM KATUSHA    KAT    +00:37
60    MAJKA Rafal        POL    TINKOFF    TNK    +00:38
61    PORSEV Alexander        RUS    TEAM KATUSHA    KAT    +00:38
62    PERAUD Jean Christophe        FRA    AG2R LA MONDIALE    ALM    +00:38
63    TAARAMAE Rein        EST    TEAM KATUSHA    KAT    +00:38
64    MONFORT Maxime        BEL    LOTTO SOUDAL    LTS    +00:38
65    VAUGRENARD Benoit        FRA    FDJ    FDJ    +00:40
66    DEMARE Arnaud        FRA    FDJ    FDJ    +00:40
67    LANDA Mikel        ESP    TEAM SKY    SKY    +00:40
68    MCCARTHY Jay        AUS    TINKOFF    TNK    +00:40
69    SIUTSOU Kanstantsin        BLR    TEAM DIMENSION DATA    DDD    +00:40
70    PIRAZZI Stefano        ITA    BARDIANI CSF    BAR    +00:40
71    SENNI Manuel        ITA    BMC RACING TEAM    BMC    +00:41
72    BETTIOL Alberto        ITA    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    CPT    +00:41
73    SUTTERLIN Jasha        GER    MOVISTAR TEAM    MOV    +00:41
74    AGNOLI Valerio        ITA    ASTANA PRO TEAM    AST    +00:41
75    BOBRIDGE Jack        AUS    TREK – SEGAFREDO    TFS    +00:42
76    LOPEZ GARCIA David        ESP    TEAM SKY    SKY    +00:42
77    ZABEL Rick        GER    BMC RACING TEAM    BMC    +00:42
78    ROSSKOPF Joseph        USA    BMC RACING TEAM    BMC    +00:42
79    TIMMER Albert        NED    TEAM GIANT – ALPECIN    TGA    +00:42
80    SUTHERLAND Rory        AUS    MOVISTAR TEAM    MOV    +00:42
81    CLARKE Simon        AUS    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    CPT    +00:43
82    WYSS Marcel        SUI    IAM CYCLING    IAM    +00:43
83    OVECHKIN Artem        RUS    GAZPROM – RUSVELO    GAZ    +00:43
84    ERSHOV Artur        RUS    GAZPROM – RUSVELO    GAZ    +00:43
85    GRETSCH Patrick        GER    AG2R LA MONDIALE    ALM    +00:44
86    BRUTT Pavel        RUS    TINKOFF    TNK    +00:44
87    AMEZQUETA Julen        ESP    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    STH    +00:45
88    SCARPONI Michele        ITA    ASTANA PRO TEAM    AST    +00:45
89    COLEDAN Marco        ITA    TREK – SEGAFREDO    TFS    +00:45
90    LIGTHART Pim        NED    LOTTO SOUDAL    LTS    +00:45
91    TOSATTO Matteo        ITA    TINKOFF    TNK    +00:45
92    BEWLEY Sam        NZL    ORICA GREENEDGE    OGE    +00:46
93    LAENGEN Vegard Stake        NOR    IAM CYCLING    IAM    +00:46
94    VAN POPPEL Boy        NED    TREK – SEGAFREDO    TFS    +00:46
95    SABATINI Fabio        ITA    ETIXX – QUICK-STEP    EQS    +00:46
96    VENTER Jacobus        RSA    TEAM DIMENSION DATA    DDD    +00:46
97    POZZOVIVO Domenico        ITA    AG2R LA MONDIALE    ALM    +00:47
98    BERTAZZO Liam        ITA    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    STH    +00:47
99    CONTI Valerio        ITA    LAMPRE – MERIDA    LAM    +00:47
100    WARBASSE Lawrence        USA    IAM CYCLING    IAM    +00:47
101    MARTINEZ Daniel        COL    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    STH    +00:47
102    COLBRELLI Sonny        ITA    BARDIANI CSF    BAR    +00:48
103    DENIFL Stefan        AUT    IAM CYCLING    IAM    +00:48
104    ARNDT Nikias        GER    TEAM GIANT – ALPECIN    TGA    +00:49
105    FORMOLO Davide        ITA    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    CPT    +00:50
106    FIRSANOV Sergey        RUS    GAZPROM – RUSVELO    GAZ    +00:50
107    DOMBROWSKI Joseph Lloyd        USA    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    CPT    +00:50
108    BRAMBILLA Gianluca        ITA    ETIXX – QUICK-STEP    EQS    +00:50
108    ROJAS GIL Jose Joaquin        ESP    MOVISTAR TEAM    MOV    +00:50
108    DEIGNAN Philip        IRL    TEAM SKY    SKY    +00:50
111    HOULE Hugo        CAN    AG2R LA MONDIALE    ALM    +00:50
112    HENAO Sebastian        COL    TEAM SKY    SKY    +00:50
113    ZEITS Andrey        KAZ    ASTANA PRO TEAM    AST    +00:51
114    BATTAGLIN Enrico        ITA    TEAM LOTTO NL – JUMBO    TLJ    +00:51
115    TXURRUKA Amets        ESP    ORICA GREENEDGE    OGE    +00:51
116    CAPECCHI Eros        ITA    ASTANA PRO TEAM    AST    +00:52
117    MONTAGUTI Matteo        ITA    AG2R LA MONDIALE    ALM    +00:53
118    BOSWELL Ian        USA    TEAM SKY    SKY    +00:53
119    VAN ZYL Johann        RSA    TEAM DIMENSION DATA    DDD    +00:53
120    SARREAU Marc        FRA    FDJ    FDJ    +00:54
121    FISCHER Murilo Antonio        BRA    FDJ    FDJ    +00:55
122    DIDIER Laurent        LUX    TREK – SEGAFREDO    TFS    +00:56
123    HAUSSLER Heinrich        AUS    IAM CYCLING    IAM    +00:56
124    MODOLO Sacha        ITA    LAMPRE – MERIDA    LAM    +00:56
124    LE GAC Olivier        FRA    FDJ    FDJ    +00:56
126    HERRADA LOPEZ José        ESP    MOVISTAR TEAM    MOV    +00:57
127    DOMONT Axel        FRA    AG2R LA MONDIALE    ALM    +00:57
128    ROVNY Ivan        RUS    TINKOFF    TNK    +00:57
129    COURTEILLE Arnaud        FRA    FDJ    FDJ    +00:57
130    BROWN Nathan        USA    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    CPT    +00:58
131    KOCHETKOV Pavel        RUS    TEAM KATUSHA    KAT    +00:58
132    BOEM Nicola        ITA    BARDIANI CSF    BAR    +00:59
133    BERLATO Giacomo        ITA    NIPPO – VINI FANTINI    NIP    +00:59
134    VERONA Carlos        ESP    ETIXX – QUICK-STEP    EQS    +00:59
135    BELKOV Maxim        RUS    TEAM KATUSHA    KAT    +01:01
136    MOHORIC Matej        SLO    LAMPRE – MERIDA    LAM    +01:01
137    KOZHATAYEV Bakhtiyar        KAZ    ASTANA PRO TEAM    AST    +01:01
138    FRAILE MATARRANZ Omar        ESP    TEAM DIMENSION DATA    DDD    +01:02
139    DE MARCHI Alessandro        ITA    BMC RACING TEAM    BMC    +01:02
140    FILOSI Iuri        ITA    NIPPO – VINI FANTINI    NIP    +01:02
141    HANSEN Adam        AUS    LOTTO SOUDAL    LTS    +01:03
142    SAVITSKIY Ivan        RUS    GAZPROM – RUSVELO    GAZ    +01:04
143    NIEMIEC Przemyslaw        POL    LAMPRE – MERIDA    LAM    +01:04
144    PETILLI Simone        ITA    LAMPRE – MERIDA    LAM    +01:04
145    PETROV Evgeny        RUS    TINKOFF    TNK    +01:04
146    VANENDERT Jelle        BEL    LOTTO SOUDAL    LTS    +01:05
147    MORI Manuele        ITA    LAMPRE – MERIDA    LAM    +01:05
148    STAMSNIJDER Tom        NED    TEAM GIANT – ALPECIN    TGA    +01:05
149    MEZGEC Luka        SLO    ORICA GREENEDGE    OGE    +01:05
150    DELAGE Mickael        FRA    FDJ    FDJ    +01:05
151    FERRARI Roberto        ITA    LAMPRE – MERIDA    LAM    +01:06
152    KUZNETSOV Viacheslav        RUS    TEAM KATUSHA    KAT    +01:06
153    FOLIFOROV Alexander        RUS    GAZPROM – RUSVELO    GAZ    +01:06
154    MALACARNE Davide        ITA    ASTANA PRO TEAM    AST    +01:06
155    ZILIOLI Gianfranco        ITA    NIPPO – VINI FANTINI    NIP    +01:07
156    SILIN Egor        RUS    TEAM KATUSHA    KAT    +01:08
157    NIEVE Mikel        ESP    TEAM SKY    SKY    +01:08
158    SBARAGLI Kristian        ITA    TEAM DIMENSION DATA    DDD    +01:08
159    POZZATO Filippo        ITA    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    STH    +01:08
160    SIMION Paolo        ITA    BARDIANI CSF    BAR    +01:09
161    MAESTRI Mirco        ITA    BARDIANI CSF    BAR    +01:09
162    TRENTIN Matteo        ITA    ETIXX – QUICK-STEP    EQS    +01:11
163    POLJANSKI Pawel        POL    TINKOFF    TNK    +01:11
164    BUSATO Matteo        ITA    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    STH    +01:11
165    CICCONE Giulio        ITA    BARDIANI CSF    BAR    +01:11
166    KOSHEVOY Ilia        BLR    LAMPRE – MERIDA    LAM    +01:12
167    KADRI Blel        FRA    AG2R LA MONDIALE    ALM    +01:13
168    SOLOMENNIKOV Andrey        RUS    GAZPROM – RUSVELO    GAZ    +01:14
169    DE BACKER Bert        BEL    TEAM GIANT – ALPECIN    TGA    +01:14
170    ATAPUMA Darwin        COL    BMC RACING TEAM    BMC    +01:14
171    BISOLTI Alessandro        ITA    NIPPO – VINI FANTINI    NIP    +01:15
172    ANTON HERNANDEZ Igor        ESP    TEAM DIMENSION DATA    DDD    +01:15
173    VAN EMDEN Jos        NED    TEAM LOTTO NL – JUMBO    TLJ    +01:16
174    ALAFACI Eugenio        ITA    TREK – SEGAFREDO    TFS    +01:17
175    ANDREETTA Simone        ITA    BARDIANI CSF    BAR    +01:18
176    THOMSON Jay Robert        RSA    TEAM DIMENSION DATA    DDD    +01:18
177    DUPONT Hubert        FRA    AG2R LA MONDIALE    ALM    +01:18
178    RYBALKIN Aleksey        RUS    GAZPROM – RUSVELO    GAZ    +01:18
179    RODRIGUEZ Cristian        ESP    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    STH    +01:20
180    JI Cheng        CHN    TEAM GIANT – ALPECIN    TGA    +01:21
181    KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi        ERI    TEAM DIMENSION DATA    DDD    +01:21
182    BOLE Grega        SLO    NIPPO – VINI FANTINI    NIP    +01:22
183    KOLOBNEV Alexandr        RUS    GAZPROM – RUSVELO    GAZ    +01:22
184    STACCHIOTTI Riccardo        ITA    NIPPO – VINI FANTINI    NIP    +01:24
185    CARDOSO Andre Fernando S        POR    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM    CPT    +01:26
186    BELLETTI Manuel        ITA    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    STH    +01:27
187    BONGIORNO Francesco Manuel        ITA    BARDIANI CSF    BAR    +01:27
188    CUNEGO Damiano        ITA    NIPPO – VINI FANTINI    NIP    +01:27
189    HERNANDEZ Jesus        ESP    TINKOFF    TNK    +01:29
190    YAMAMOTO Genki        JPN    NIPPO – VINI FANTINI    NIP    +01:30
191    BONNAFOND Guillaume        FRA    AG2R LA MONDIALE    ALM    +01:31
192    EWAN Caleb        AUS    ORICA GREENEDGE    OGE    +01:31
193    ZHUPA Eugert        ALB    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    STH    +01:33
194    GROSU Eduard Michael        ROU    NIPPO – VINI FANTINI    NIP    +01:36
195    RUFFONI Nicola        ITA    BARDIANI CSF    BAR    +01:41
196    JIM Songezo        RSA    TEAM DIMENSION DATA    DDD    +01:47
197    PELUCCHI Matteo        ITA    IAM CYCLING    IAM    +01:47
198    MARECZKO Jakub        ITA    WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST    STH    +01:48