Fot. Bettini

Nie rozpoczął się jeszcze pierwszy wielki wyścig w sezonie, a już pojawiła się druga porcja plotek transferowych. Dwie gazety znajdujące się blisko kolarstwa – “La Gazzetto dello Sport” i “Het Nieuwsblad” – donoszą, że Lampre-Merida zainteresowana jest Alberto Contadorem, a Lotto-Soudal Tomem Boonenem. 

Po udanym początku sezonu (m.in. wygrana w Wyścigu dookoła Kraju Basków) Alberto Contador zaczął mówić o tym, że być może po tym sezonie nie odstawi jeszcze roweru do garażu. Wobec tego, Hiszpan stał się obiektem plotek dotyczących rynku transferowego.

Mamy kontakt z Alberto Contadorem. Kto nie byłby zainteresowany pozyskaniem takiego kolarza? To może nie być łatwe, ale będziemy próbować – zadeklarował na łamach włoskiego dziennika Giuseppe Saronni, główny menedżer Lampre.

Z kolei belgijska gazeta “Het Nieuwsblad” napisała, że dyrektor generalny marki Ridley, która produkuje rowery między innymi dla kolarzy Lotto-Soudal chciałby, aby Boonen rozpoczął z nimi współpracę. “Nieuwsblad” donosi, że Ridley  oferuje czterokrotnemu zwycięzcy Paryż-Roubaix nie tylko zawodowy kontrakt, ale także pracę po zakończeniu kariery. Boonen miałby być zatrudniony w dziale Public Relations, a także pomagać projektować ich produkty.

Gdyby Boonen założył koszulkę Lotto-Soudal, drużyna zyskałaby niezwykle doświadczonego kolarza na wiosenną kompanię, który mógłby wspierać młodego i dobrze rokującego Tiesja Benoota.