Fot. Tour of Turkey / Brian Hodes

Pello Bilbao (Caja Rural) wygrał drugi etap Tour of Turkey, ale Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) pozostał liderem! Wysoko przyjechał także Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice).

Drugi etap Tour of Turkey był niesamowicie ciekawy ze względu na piekielnie silny wiatr. Kolarze ścigali się dziś na rundach wokół Kapadocji, gdzie pięciokrotnie do pokonania był ponad 5 kilkukilometrowy podjazd. Również meta znajdowała się na szczycie.

Do ucieczki zabrała się dziś trójka kolarzy: Nicolas Baldo (Team Roth), Eugert Zhupa (Southeast) oraz Eduard Grosu (Nippo Vini Fantini). Czołówka nie odegrała jednak dzisiaj głównej roli, bowiem peleton złapał ją już na około 40 kilometrów przed kreską.

Wkrótce peleton prowadzony przez Lampre-Merida wjechał na odkryty teren poprzedzający przedostatni podjazd. Tempo podkręcili kolarze Caja Rural, którzy rozerwali grupę.

Na czele zostało tylko piętnastu kolarzy w tym aż sześciu z grupy Caja Rural! Nie zabrakło jadącego w koszulce lidera Przemysława Niemca (Lampre-Merida) oraz reprezentanta CCC Sprandi Polkowice – Sylwestra Szmyda. W drugiej grupce został Davide Rebeliin (CCC Sprandi Polkowice) oraz Karel Hnik (Verva ActiveJet).

Czołówka szybko zyskała sporą przewagę i tylko ona liczyła się w walce o etapowy triumf. Niestety 17 kilometrów przed kreską, Sylwester Szmyd wpadł w barierkę i znalazł się na asfalcie. Na szczęście “Sylwas” w porę dojechał do prowadzących.

5,5 kilometra przed metą rozpoczęła się najtrudniejsza faza ostatniego podjazdu. Zaatakował wtedy Ricardo Vilela (Caja Rural), a gonił go pomocnik Przemysława Niemca – Ilya Koshevoy. Portugalczyk szybko osłabł, a do ataku ruszył kolejny kolarz z hiszpańskiej grupy.

Na 3 km przed szczytem zaatakował Pello Bilbao (Caja Rural), a Niemiec został w towarzystwie dwóch innych zawodników w zielonych trykotach. Pozostali kolarze wciąż byli blisko.

Ostatecznie Bilbao wygrał etap, a finisz po drugie miejsce wygrał Jose Gonclaves (Caja Rural). Trzeci był Mauro Finetto (Unieuro Willier), a czwarty Przemysław Niemiec. Polak obronił koszulkę lidera!

Wyniki etapu

1    Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp/Caja Rural – Seguros RGA    4:18:51
2    José Gonçalves (Por/Caja Rural – Seguros RGA    0:00:10
3    Mauro Finetto (Ita/Unieuro – Wilier    0:00:10
4    Przemyslaw Niemiec (Pol/Lampre – Merida    0:00:10
5    David Arroyo Duran (Esp/Caja Rural – Seguros RGA    0:00:13
6    Ricardo Vilela (Por/Caja Rural – Seguros RGA    0:00:13
7    Quentin Pacher (Fra/Delko – Marseille Provence KTM    0:00:13
8    Jaime Roson Garcia (Esp/Caja Rural – Seguros RGA    0:00:13
9    Ilia Koshevoy (Blr/Lampre – Merida    0:00:17
10    Rémy Di Grégorio (Fra/Delko – Marseille Provence KTM    0:00:17
11    Nikita Stalnov (Kaz/Astana City    0:00:22
12    Sylwester Szmyd (Pol/CCC Sprandi – Polkowice    0:00:29
13    Giovanni Carboni (Ita/Unieuro – Wilier    0:00:47
14    Luis Mas Bonet (Esp/Caja Rural – Seguros RGA    0:01:14
15    Adam Hansen (Aus/Lotto – Soudal    0:02:22
16    Karel Hnik (Cze/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:02:22
17    Simone Petilli (Ita/Lampre – Merida    0:02:22
18    Jasper Ockeloen (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:02:22
19    Davide Rebellin (Ita/CCC Sprandi – Polkowice    0:02:22
20    Jochem Hoekstra (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:02:35
21    Ahmet Örken (Tur/Torku Seker Spor    0:03:58
22    Gregory Henderson (NZl/Lotto – Soudal    0:05:31
23    Peter Schulting (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:07:30
24    Matvey Nikitin (Kaz/Astana City    0:07:50
25    Marco Zanotti (Ita/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:07:52
26    Galym Akhmetov (Kaz/Astana City    0:07:52
27    Sven Van Luijk (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:07:52
28    Nazim Bakirci (Tur/Torku Seker Spor    0:07:52
29    Lukas Jaun (SUI/Team Roth    0:07:52
30    Daniele Colli (Ita/Nippo – Vini Fantini    0:07:52
31    David Belda Garcia (Esp/Team Roth    0:07:52
32    Domingos André Maciel Gonçalves (Por/Caja Rural – Seguros RGA    0:07:52
33    Alessandro Malaguti (Ita/Unieuro – Wilier    0:07:52
34    Pablo Urtasun Perez (Esp/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:07:52
35    Gert Dockx (Bel/Lotto – Soudal    0:07:55
36    Stig Broeckx (Bel/Lotto – Soudal    0:07:55
37    Antonio Piedra Perez (Esp/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:07:55
38    Pawel Cieslik (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:07:55
39    Kristijan Durasek (Cro/Lampre – Merida    0:07:55
40    Michal Podlaski (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:07:55
41    Mateusz Taciak (Pol/CCC Sprandi – Polkowice    0:07:55
42    Leszek Plucinski (Pol/CCC Sprandi – Polkowice    0:07:55
43    Jelle Wallays (Bel/Lotto – Soudal    0:07:55
44    Nikolay Mihaylov (Bul/CCC Sprandi – Polkowice    0:07:55
45    Jan Hirt (Cze/CCC Sprandi – Polkowice    0:07:55
46    Mustafa Sayar (Tur/Torku Seker Spor    0:07:55
47    André Greipel (GER/Lotto – Soudal    0:07:55
48    Fatih Keles (Tur/Torku Seker Spor    0:12:41
49    Viesturs Luksevics (Lat/Alpha Baltic – Maratoni.lv    0:16:58
50    Kaspars Sergis (Lat/Alpha Baltic – Maratoni.lv    0:20:10
51    Norbert Banaszek (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:20:10
52    Enrico Salvador (Ita/Unieuro – Wilier    0:20:10
53    Marco Molteni (Ita/Unieuro – Wilier    0:20:10
54    Anton Kuzmin (Kaz/Astana City    0:20:10
55    Manuel Belletti (Ita/Southeast – Venezuela    0:20:10
56    Raphael Hammerschmid (AUT/Hrinkow Advarics Cycleangteam    0:20:10
57    Yuriy Chsherbinin (Kaz/Astana City    0:20:10
58    Colin Stüssi (SUI/Team Roth    0:20:10
59    Grischa Janorschke (GER/Team Roth    0:20:10
60    Dominik Hrinkow (AUT/Hrinkow Advarics Cycleangteam    0:20:10
61    Nicolas Baldo (Fra/Team Roth    0:20:10
62    Andris Smirnovs (Lat/Alpha Baltic – Maratoni.lv    0:20:10
63    Matteo Draperi (Ita/Southeast – Venezuela    0:20:10
64    Mirko Tedeschi (Ita/Southeast – Venezuela    0:20:10
65    Liam Bertazzo (Ita/Southeast – Venezuela    0:20:10
66    Antonio Viola (Ita/Nippo – Vini Fantini    0:20:10
67    Alex Diniz Correia (Bra/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:20:10
68    Jakub Mareczko (Ita/Southeast – Venezuela    0:20:10
69    Grzegorz Stepniak (Pol/CCC Sprandi – Polkowice    0:20:10
70    Maxim Satlikov (Kaz/Astana City    0:20:10
71    Massimo Graziato (Ita/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:20:10
72    Branislau Samoilau (Blr/CCC Sprandi – Polkowice    0:20:10
73    Eugert Zhupa (Alb/Southeast – Venezuela    0:20:10
74    Muhammet Atalay (Tur/Torku Seker Spor    0:20:10
75    Ahmet Akdylek (Tur/Torku Seker Spor    0:20:10
76    Adrian Banaszek (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:20:10
77    Alexander Meier (GER/Hrinkow Advarics Cycleangteam    0:20:10
78    Enrique Sanz (Esp/Southeast – Venezuela    0:20:10
79    Matteo Malucelli (Ita/Unieuro – Wilier    0:20:10
80    Giovanni Pedretti (Ita/Unieuro – Wilier    0:20:10
81    Kazushige Kuboki (Jpn/Nippo – Vini Fantini    0:20:10
82    Sacha Modolo (Ita/Lampre – Merida    0:20:10
83    Daniel Diaz (Arg/Delko – Marseille Provence KTM    0:20:10
84    Nurbolat Kulimbetov (Kaz/Astana City    0:20:10
85    Lucas Gaday Orozco (Arg/Team Roth    0:20:10
86    Roberto Pinheiro Da Silva (Bra/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:20:10
87    Eduard Michael Grosu (Rou/Nippo – Vini Fantini    0:20:10
88    André De Souza Almeida (Bra/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:20:10
89    Nicola Toffali (Ita/Team Roth    0:20:10
90    Remco Te Brake (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:20:10
91    Nathan Ribeiro Mahler (Bra/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:20:10
92    Alberto Cecchin (Ita/Team Roth    0:20:10
93    Christophe Laborie (Fra/Delko – Marseille Provence KTM    0:20:10
94    Manabu Ishibashi (Jpn/Nippo – Vini Fantini    0:20:10
95    Fredrik Strand Galta (Nor/Delko – Marseille Provence KTM    0:20:10
96    Simone Ravanelli (Ita/Unieuro – Wilier    0:20:10
97    Riccardo Stacchiotti (Ita/Nippo – Vini Fantini    0:20:10
98    Pawel Charucki (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:20:10
99    Florian Gaugl (AUT/Hrinkow Advarics Cycleangteam    0:20:10
100    Kristofers Racenajs (Lat/Alpha Baltic – Maratoni.lv    0:20:10
101    Andreas Graf (AUT/Hrinkow Advarics Cycleangteam    0:20:10
102    Vadim Galeyev (Kaz/Astana City    0:20:10
103    Roberto Ferrari (Ita/Lampre – Merida    0:20:10
104    Mikel Aristi Gardoki (Esp/Delko – Marseille Provence KTM    0:20:10
105    Gang Xu (Chn/Lampre – Merida    0:20:10
106    Frederik Frison (Bel/Lotto – Soudal    0:20:10
107    Francisco Chamorro (Arg/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:20:10
108    Daniel Staniszewski (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:20:10
109    Bram Nolten (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:20:19
110    Kris Boeckmans (Bel/Lotto – Soudal    0:20:19
111    Feritcan Samli (Tur/Torku Seker Spor    0:22:04
DNF    Chun Kai Feng (Tpe/Lampre – Merida
DNF    Andrea Dal Col (Ita/Southeast – Venezuela
DNF    Ansis Bremanis (Lat/Alpha Baltic – Maratoni.lv
DNF    Rasim Reis (Tur/Torku Seker Spor
DNS    Valters Cakss (Lat/Alpha Baltic – Maratoni.lv

Klasyfikacja generalna
1    Przemyslaw Niemiec (Pol/Lampre – Merida    7:29:19
2    Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp/Caja Rural – Seguros RGA    0:00:06
3    José Gonçalves (Por/Caja Rural – Seguros RGA    0:00:11
4    Mauro Finetto (Ita/Unieuro – Wilier    0:00:16
5    Quentin Pacher (Fra/Delko – Marseille Provence KTM    0:00:19
6    David Arroyo Duran (Esp/Caja Rural – Seguros RGA    0:00:19
7    Ricardo Vilela (Por/Caja Rural – Seguros RGA    0:00:19
8    Jaime Roson Garcia (Esp/Caja Rural – Seguros RGA    0:00:19
9    Nikita Stalnov (Kaz/Astana City    0:00:28
10    Sylwester Szmyd (Pol/CCC Sprandi – Polkowice    0:00:35
11    Ilia Koshevoy (Blr/Lampre – Merida    0:00:37
12    Rémy Di Grégorio (Fra/Delko – Marseille Provence KTM    0:00:39
13    Giovanni Carboni (Ita/Unieuro – Wilier    0:00:53
14    Luis Mas Bonet (Esp/Caja Rural – Seguros RGA    0:01:20
15    Jasper Ockeloen (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:02:28
16    Simone Petilli (Ita/Lampre – Merida    0:02:28
17    Adam Hansen (Aus/Lotto – Soudal    0:02:28
18    Karel Hnik (Cze/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:02:28
19    Davide Rebellin (Ita/CCC Sprandi – Polkowice    0:02:28
20    Jochem Hoekstra (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:02:41
21    Ahmet Örken (Tur/Torku Seker Spor    0:04:04
22    Gregory Henderson (NZl/Lotto – Soudal    0:05:37
23    Peter Schulting (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:07:36
24    Marco Zanotti (Ita/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:07:58
25    Daniele Colli (Ita/Nippo – Vini Fantini    0:07:58
26    Galym Akhmetov (Kaz/Astana City    0:07:58
27    Domingos André Maciel Gonçalves (Por/Caja Rural – Seguros RGA    0:07:58
28    Nazim Bakirci (Tur/Torku Seker Spor    0:07:58
29    Sven Van Luijk (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:07:58
30    David Belda Garcia (Esp/Team Roth    0:07:58
31    Leszek Plucinski (Pol/CCC Sprandi – Polkowice    0:08:01
32    Mustafa Sayar (Tur/Torku Seker Spor    0:08:01
33    Pawel Cieslik (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:08:01
34    Michal Podlaski (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:08:01
35    Antonio Piedra Perez (Esp/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:08:01
36    Jan Hirt (Cze/CCC Sprandi – Polkowice    0:08:01
37    André Greipel (GER/Lotto – Soudal    0:08:01
38    Alessandro Malaguti (Ita/Unieuro – Wilier    0:08:16
39    Matvey Nikitin (Kaz/Astana City    0:08:16
40    Pablo Urtasun Perez (Esp/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:08:18
41    Kristijan Durasek (Cro/Lampre – Merida    0:08:21
42    Mateusz Taciak (Pol/CCC Sprandi – Polkowice    0:08:21
43    Lukas Jaun (SUI/Team Roth    0:08:39
44    Stig Broeckx (Bel/Lotto – Soudal    0:09:50
45    Jelle Wallays (Bel/Lotto – Soudal    0:09:50
46    Gert Dockx (Bel/Lotto – Soudal    0:10:45
47    Nikolay Mihaylov (Bul/CCC Sprandi – Polkowice    0:10:49
48    Fatih Keles (Tur/Torku Seker Spor    0:12:47
49    Viesturs Luksevics (Lat/Alpha Baltic – Maratoni.lv    0:17:04
50    Manuel Belletti (Ita/Southeast – Venezuela    0:20:16
51    Grzegorz Stepniak (Pol/CCC Sprandi – Polkowice    0:20:16
52    Yuriy Chsherbinin (Kaz/Astana City    0:20:16
53    Matteo Malucelli (Ita/Unieuro – Wilier    0:20:16
54    Enrique Sanz (Esp/Southeast – Venezuela    0:20:16
55    Sacha Modolo (Ita/Lampre – Merida    0:20:16
56    Alberto Cecchin (Ita/Team Roth    0:20:16
57    Vadim Galeyev (Kaz/Astana City    0:20:16
58    Christophe Laborie (Fra/Delko – Marseille Provence KTM    0:20:16
59    Riccardo Stacchiotti (Ita/Nippo – Vini Fantini    0:20:16
60    Daniel Diaz (Arg/Delko – Marseille Provence KTM    0:20:16
61    Norbert Banaszek (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:20:16
62    Alex Diniz Correia (Bra/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:20:16
63    Jakub Mareczko (Ita/Southeast – Venezuela    0:20:32
64    Adrian Banaszek (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:20:32
65    Anton Kuzmin (Kaz/Astana City    0:20:36
66    Enrico Salvador (Ita/Unieuro – Wilier    0:20:36
67    Dominik Hrinkow (AUT/Hrinkow Advarics Cycleangteam    0:20:36
68    Andris Smirnovs (Lat/Alpha Baltic – Maratoni.lv    0:20:36
69    Marco Molteni (Ita/Unieuro – Wilier    0:20:36
70    Nicolas Baldo (Fra/Team Roth    0:20:36
71    Ahmet Akdylek (Tur/Torku Seker Spor    0:20:36
72    Alexander Meier (GER/Hrinkow Advarics Cycleangteam    0:20:36
73    Maxim Satlikov (Kaz/Astana City    0:20:36
74    André De Souza Almeida (Bra/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:20:36
75    Giovanni Pedretti (Ita/Unieuro – Wilier    0:20:36
76    Pawel Charucki (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:20:36
77    Simone Ravanelli (Ita/Unieuro – Wilier    0:20:36
78    Mikel Aristi Gardoki (Esp/Delko – Marseille Provence KTM    0:20:36
79    Gang Xu (Chn/Lampre – Merida    0:20:36
80    Manabu Ishibashi (Jpn/Nippo – Vini Fantini    0:20:43
81    Kaspars Sergis (Lat/Alpha Baltic – Maratoni.lv    0:20:46
82    Raphael Hammerschmid (AUT/Hrinkow Advarics Cycleangteam    0:20:46
83    Florian Gaugl (AUT/Hrinkow Advarics Cycleangteam    0:20:46
84    Lucas Gaday Orozco (Arg/Team Roth    0:20:52
85    Colin Stüssi (SUI/Team Roth    0:20:57
86    Grischa Janorschke (GER/Team Roth    0:20:57
87    Nurbolat Kulimbetov (Kaz/Astana City    0:20:57
88    Antonio Viola (Ita/Nippo – Vini Fantini    0:21:05
89    Muhammet Atalay (Tur/Torku Seker Spor    0:21:05
90    Kazushige Kuboki (Jpn/Nippo – Vini Fantini    0:21:05
91    Kris Boeckmans (Bel/Lotto – Soudal    0:21:06
92    Branislau Samoilau (Blr/CCC Sprandi – Polkowice    0:21:17
93    Kristofers Racenajs (Lat/Alpha Baltic – Maratoni.lv    0:21:20
94    Liam Bertazzo (Ita/Southeast – Venezuela    0:21:23
95    Daniel Staniszewski (Pol/Verva – ActiveJet Pro Cycling Team    0:21:24
96    Frederik Frison (Bel/Lotto – Soudal    0:21:35
97    Remco Te Brake (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:21:41
98    Bram Nolten (Ned/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:21:50
99    Roberto Ferrari (Ita/Lampre – Merida    0:22:08
100    Nicola Toffali (Ita/Team Roth    0:22:12
101    Francisco Chamorro (Arg/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:22:12
102    Massimo Graziato (Ita/Parkhotel Valkenburg Continental Team    0:22:47
103    Feritcan Samli (Tur/Torku Seker Spor    0:22:59
104    Fredrik Strand Galta (Nor/Delko – Marseille Provence KTM    0:23:22
105    Mirko Tedeschi (Ita/Southeast – Venezuela    0:24:27
106    Matteo Draperi (Ita/Southeast – Venezuela    0:24:27
107    Eugert Zhupa (Alb/Southeast – Venezuela    0:24:27
108    Eduard Michael Grosu (Rou/Nippo – Vini Fantini    0:24:27
109    Andreas Graf (AUT/Hrinkow Advarics Cycleangteam    0:25:23
110    Roberto Pinheiro Da Silva (Bra/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:47:51
111    Nathan Ribeiro Mahler (Bra/Funvic Soul Cycles – Carrefour    0:47:51