Fot. Radek Patroniak/Głos Wielkopolski

W siedzibie głównego sponsora – firmy Mróz S.A. w Borku Wielkopolskim, zaprezentowano kobiecą grupę kolarską UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik. Zespół prowadzony przez Roberta Taciaka, ma ambitne cele i zawodniczki, które z pewnością są w stanie „zamieszać” w kobiecym peletonie.

Firma Mróz wróciła do kolarskiego świata jako sponsor kobiecej grupy kolarskiej z Kórnika. Jak podkreślił trener i koordynator zespołu Robert Taciak, jest to dobry znak i nadzieja na to, aby w przyszłym roku grupa została zarejestrowana jako zawodowa w Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Zanim to jednak nastąpi przed dziewczynami z UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik sezon 2016, a w nim najważniejszymi imprezami będą wyścigi rangi Mistrzostw Polski, a także Tour de Pologne Kobiet, który po raz pierwszy zostanie zorganizowany przez Czesława Langa z całą oprawą i relacją telewizyjną znaną z World Tourowego wyścigu mężczyzn.

W składzie zespołu znalazły się młode i niezwykle utalentowane kolarki. Ekipę tworzą: Weronika Humelt, Natalia Morytko, Sabina Napieralska, Nikol Płosaj, Natalia Radzicka, Alicja Ratajczak, Stefania Staszel i Wiktoria Żegleń.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się stworzyć tę grupę. Przez wiele lat w Kórniku wychowywaliśmy kolarki, które po karierze juniorskiej nie miały za bardzo gdzie się podziać i kontynuować swoją karierę. Przywoziliśmy, wiele medali z aren międzynarodowych, ale to nie miało przełożenia na późniejsze kariery zawodniczek, gdyż w Polsce wyraźnie brakowało grup kobiecych. Dzięki wsparciu sponsorów, wsparciu miasta i pomocy ze strony wszystkich tych, którym na sercu leży dobro tych kolarek, stworzyliśmy zespół, który mam nadzieję będzie rozwijał się z roku na rok – powiedział Robert Taciak.

Za zawodniczkami UKS Mróz Colnago Jednyka Kórnik już pierwsze starty i sukcesy. Z Akademickich Mistrzostw Świata dwa srebrne medale przywiozła Nikol Płosaj. Świetnie sezon kolarski w Polsce rozpoczęła Alicja Ratajczak, która była trzecia w kryterium w Dzierżoniowie, a dzień później druga w Ślężańskim Mnichu w Sobótce.

Informacja prasowa